Arama

Format atarken sorun yaşadım, yardımcı olur musunuz?

Güncelleme: 18 Aralık 2012 Gösterim: 8.458 Cevap: 21
Üzgün - avatarı
Üzgün
Ziyaretçi
6 Ocak 2009       Mesaj #1
Üzgün - avatarı
Ziyaretçi
Ya ben bilgisayarıma format atıyordum, 44de durdu dediki NTFSLmiydi NTLFSDmiydi öyle birşey bulunamıyor dedi,Sonra kurulumdan çıktım, bidaha cdyi taktım ama cdden ön yükleme yapmak için bir tuşa basın cümlesi çıkmadı NTFDL Bulunamıyor,Silindi öyle bişey dedi, Bilgisayarı yeniden başlatmak için CTRL+ALT+DEL basınız dedi sonra yine aynı sey oldu yani format atamıyorum nasıl yapıcam
Msn SadMsn SadMsn SadMsn Sad
Üzgün - avatarı
Üzgün
Ziyaretçi
6 Ocak 2009       Mesaj #2
Üzgün - avatarı
Ziyaretçi
Daha doğğrusu bilgisayar açılmıyo cdyi takıyorum format atılmıyo ne yapıcam Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
6 Ocak 2009       Mesaj #3
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
%44'de Durduysa Büyük İhtimal CD Sorunludur.

Bios'a Girin CD'yi Takın Bios'tan CD'yi Seçin Öyle Deneyin Atabiliyon mu ?_?

Eğer Olmazsa Diğer Arkadaşlar Yardımcı Olacaktır.
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
7 Ocak 2009       Mesaj #4
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
bulunamayan dosyanın adı NTLDR dir muhtemelen, bu dosya sistem dosyalarından birisi ve hasar görmüş yada silinmiştir...disk dosya sisteminiz fat32 ise ve kurulu yada kuracağınız işletim sistemide home versiyon ise başka bir xp cdsi temin edin mesela xp pro ve onunla format atmayı deneyin bilgisayar cdden önyükleme yapmıyorsa biostan cdroma öncelik verin eğer zaten öyle ise bir açılış disketi oluşturun bilgisayarı disket ile açıp diski formatlayıp pro işletim sistemini kurun Msn Happy (orijinal xp pro bulamazsanız bana pm yazın) Msn Wink
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkdaslar.

pc imde c yi kullanamıyorum..
format atarken sılmek ıstıorum sılınmıo.
ne yapmam gerekıo solermısınınızzz.
cok tesekkur ederım
serrrrrr - avatarı
serrrrrr
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #6
serrrrrr - avatarı
Ziyaretçi
benim bilgisatyarımda sizin dedikleriniz olmuyor yarıya kadar geliyorum ama hata veriyor şimdi aklımda değil ama system bilmem ne ilebaşlayan bir şeyi bulamadığından format atamıyorum önceden bilgisayarım bozuldu servise götürdük artık bilgisayar açılınca foxon diye bir yazı çıkıyor ondan olabilir mi acaba? ve neden bilgisayarıma format atamıyorum hataveriyor
alcahk - avatarı
alcahk
Ziyaretçi
20 Mart 2009       Mesaj #7
alcahk - avatarı
Ziyaretçi
seLam arkada$Lar online oLan arkada$ımız varsa bana yardım etsin Lütfen.. benq leptopa format atmak zorunda kaLdım,formatı onar ma oLarak ayarladım baya iyi gidiyor yukLeme yaptı pc reset attı yukLemeye devam ederken 39 dakikada yukLeme durdu cd çıkartıyorum yeniden pc ba$latıyorum yukLeme yeniden ba$lıyor cd istiyor cd bırakıyorum ama iLerleme yıne yoqk aynı yerinde sayıyor nasıL yapacağım yardım edebilecek arkada$lar lütfen yardımcı OLurLarsa sevinirim ..
Game_Find - avatarı
Game_Find
Ziyaretçi
23 Nisan 2009       Mesaj #8
Game_Find - avatarı
Ziyaretçi
Ben bilgisayarıma format attım. Şimdi pencereleri kaydırırken, web sayfalarında gezinirken vb. sanki sayfayı yeniden yüklüyormuş gibi kayıyor ayrıca çok yavaş. görüntü ayarlarına, efektlere vb. girdim ama çözemedim. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Anatoliaxxx - avatarı
Anatoliaxxx
Ziyaretçi
26 Nisan 2009       Mesaj #9
Anatoliaxxx - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.

Format atmadan önce silmek istemediğim dosyaları D'ye depoladım.
Xp kurulum cd'sini taktım ve C'yi sildim. Kurulum başlamadan Cd'deki bir dosyayı okuyamadığını belirtti.
Sonra gidip yeni bir kurulum cd'si edindim. Tekrar mavi ekrana geldiğimde D'nin boş olduğunu görüyorum.

-: Birim1 <EISA Utilities> 4997 MB < 1326 MB boş >
D: Birim3 [NTFS] 54486 MB < 54419 MB boş >
C: Birim2 [NTFS] 54980 MB < 54914 MB boş >
Bölümlenmemiş alan 8 MB

ekran aynen böyle.Yardımcı olursanız sevinirim.
Son düzenleyen MeLL; 26 Nisan 2009 20:47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar ben bilgisayarıma format attım. format atatrken d ye de attım bilgiler silindi sonra formata devam ettim ve windows u c ye kurdum her şey tamamlandığında d ye bilgiler yüklemek istedim yükledim açamya çalıştığımda d program yolu yok veya dizin değil diyor bunun sebebi nedir yardım ederseniz çok sevinirim