Gösterim: 2.826|Cevap: 4|Güncelleme: 20 Ocak 2009

Zıtlık, uyum ve hacimi içeren bir obje nasıl yaparım?

18 Ocak 2009 16:25   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
İŞIK ÜNİVERSİTESİ ndeyim.ödev olarak verildi.50x50cm boyutlarında olması lazım ve bir örnek verilirse ben de buradan hareketle başka örnekler türetebilirim.
sevgiler

chysm
18 Ocak 2009 16:58   |   Mesaj #2   |   
Keten Prenses - avatarı
Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Fikir olarak

zıt renklerde örneğin siyah -beyaz renkte (zıtlık)
bir kadın ve erkek (uyum) heykel yada biblo şeklinde( hacim )

birşey olabilir.. dersin adını verirseniz eğer ona yönelik bu verileri birleştirirzMsn Happy
Ziyaretçi
18 Ocak 2009 19:02   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
SEVGİLİ KETEN PRENSES;

Bugünkü isteğime yolladığın yanıt için teşekkürler.dersin adını söylersen daha yardımcı olurum demişsin.dersimizin adı üç boyutlu tasarım.verdiğin örnek bana ışık tutacak.mesala çubukları birbirine birleştirerek bir saksı formunda alt ve üst birleştirerek kafes gibi bir obje ,içerisini gösterebilecek şekilde ön ve arkada pencere,içerisine tavandan aşağıya hamurdan balıkları misina ile tutturup sallandırarak,zıtlık,uyum ve hacim olabilirmi?

lütfen bir iki örnekleme ile beni aydınlatırsanız sevinirim.

sevgiler

chysm
18 Ocak 2009 20:32   |   Mesaj #4   |   
Keten Prenses - avatarı
Üye
kafes hacim için iyi bir fikir bence renklerde de zıtlık kavramına önem verebilirsin.. ama uyum için kafes içerisine daha çarpıcı bir şey koyabilirsin bu kompozisyonu güçlendirir. mesela kadın-erkek figürleri, tutsaklığı, yada bir kalp ,yada esareti ifade eden başka birşey daha çarpıcı bir kompozisyon yaratmana yardım edebilirMsn Happy
böylece.. renklerle zıtlığı, kafesle hacmi içeriye koyacağın nesneylede uyumu yakalayabilirsin..
20 Ocak 2009 22:16   |   Mesaj #5   |   
Keten Prenses - avatarı
Üye
selamlarımıda iletinMsn Happy
arkadaşın konusu çok güzel olacak yalnız. beğenmeniz benide onore eder. sizede herhangi bir konuda yardımcı olmaya çalışabiliriz..Msn Happy
acebook yorumları
paneli aç