Arama

Nezle olduğumuzda niçin bol sıvı tüketimi tavsiye edilir?

Güncelleme: 22 Mart 2009 Gösterim: 1.818 Cevap: 4
ziyaretci - avatarı
ziyaretci
Ziyaretçi
21 Mart 2009       Mesaj #1
ziyaretci - avatarı
Ziyaretçi
nezle olduğumuzda doktorların "bol sıvı alın" demesinin sebebi nedir? bol sıvı alımının faydası ne yöndedir?
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bol bol sıvı alımı hipo volemiyi engelleyip kan basıncını dengeleyecektir. nezle ve soğuk algınlığında ortaya çıkan yüksek ateşide damarlardaki kan volümünün yenilenmesi sebebiyle düşürecek ve vücut balansını ayarlayacaktır.. kaybolan sıvının yerine konmasında da önemlidir.
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Ziyaretci - avatarı
Ziyaretci
Ziyaretçi
22 Mart 2009       Mesaj #3
Ziyaretci - avatarı
Ziyaretçi
"hipo volemi, damarlardaki kan volümü, vücut balansı" bunlar nedir?
Bunların ne demek olduğunu anlamıyorum. tıp dilinde değil de, daha kolay bizim anlayacağımız bir şekilde cevaplayarak yardımcı olursanız sevinirim.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Ziyaretci adlı kullanıcıdan alıntı

"hipo volemi, damarlardaki kan volümü, vücut balansı" bunlar nedir?
Bunların ne demek olduğunu anlamıyorum. tıp dilinde değil de, daha kolay bizim anlayacağımız bir şekilde cevaplayarak yardımcı olursanız sevinirim.

Özetle tansiyonunuzun düşmesini engellemek ve vücudunuzdaki kaybolan su miktarının yerine konmasını ve döngünün devamını sağlamak...ayrıca su içmek vücudunuzdaki virüslerin temizlenmesini sağlar. İdrarınızın rengi açık sarı görünüyorsa yeterince su alıyorsunuz demektir, koyu sarıysa daha çok su içmelisiniz. yada boşverinMsn Happy bol bol sıvı tüketinMsn Happy
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?
Ziyaretci - avatarı
Ziyaretci
Ziyaretçi
22 Mart 2009       Mesaj #5
Ziyaretci - avatarı
Ziyaretçi
boşverecek olsam neden sorayım? Msn Happy bol bol sıvı tüketip geçerdim. bunun nedenini anlamak için sormuştum. neyse, istediğim cevabı tam olarak alamadım ama yine de teşekkür ederim. saygılar.