Güncelleme: 1 Ağustos 2009  Gösterim: 35.740  Cevap: 0

İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi - İstanbul

Daisy-BT
1 Ağustos 2009 22:15       Mesaj #1
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
İstanbul Üniversitesi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi


Adres : Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 34098, Cerrahpaşa İSTANBUL
Telefon : 90 212 414 30 00 Fax : 90 212 632 00 50
E-mail : ctf@istanbul.edu.tr
Web Sitesi: ..:: İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ::..

Telefonla Randevu Sistemi (212) 414 3 414

Tarihi bir yerleşim alanı içinde bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinin Cerrahpaşa kısmında bulunan ilk binası Belediye tarafından satın alınıp 80 yatakla 10 Temmuz 1911 tarihinde hizmete açılan Taküyiddin Paşa konağıdır. Ahşap olan bu bina ihtiyaca cevap vermediğinden yıktırılarak yerine şimdi Tıp Kültür Biriminin bulunduğu yerde idare binası ve 150 yataklı yeni bir klinik yaptırıldı ve 1912 yılında hizmete açıldı. Bu bina bir koridorla şu anda Sağlık Meslek Yüksek Okulunun bulunduğu binaya bağlıydı. Sağlık Meslek Yüksek Okulunun bulunduğu bu yapı önce Cerrahi sonra Şişli Çocuk Hastanesinden nakledilen Üroloji Kliniğine aitti.kullandığı. Hastaneye girişi şu anda Tıp Kültür Biriminin bulunduğu binanın bodrum katındaki kemerli kapıydı.

Hastane İçin Başvuru İşlemleri (Ayaktan veya Yatarak Tedavi için)

Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) :
15 Haziran 2007 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) kapsamındaki hastalar, sevkle veya doğrudan hastanelerimize başvurabileceklerdir. Başvuru sırasında aranacak belgelerin neler olduğu ve konu hakkında daha detaylı bilgiye

::: İ.Ü CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ ::: adresinden ulaşabilirsiniz.

Yeşil Kart:
Yeşil Kartlı iseniz vizeli olan sağlık karnenizle, muayene olacağınız veya yatış yapacağınız bölüm adına herhangi bir il devlet hastanesinden alınmış sevk yazınızı getirmeniz gerekmektedir. Hastanelerimizde yatarak tedavi gördüğünüz süre içerisinde gerekli görülebilecek servisler arası transferlerde, geçiş yaptığınız servis adına yeni sevk getirmeniz gerekmektedir. Sevk işlemleri ve geçerliliği ile ilgili sorularınız için Sosyal Hizmetler Bölümü'ne başvurabilirsiniz.

Ücretli Hasta:
Ücretli hasta iseniz muayene ücretini veya yatış avansını yatırarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Hastanelerimizde göreceğiniz tüm tıbbi hizmetler karşılığında ödemelerinizi makbuz karşılığında yapmalı ve işlemleriniz tamamlanıncaya kadar da bu makbuzları saklamalısınız. Tedaviniz tamamlandıktan muhafaza ettiğiniz bu makbuzlarla birlikte Otomasyon İşlem Merkezi'ne başvurarak faturanızı alabilirsiniz.

Not : Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı bazı özel farklar aşağıdadır.
Özel oda farkı
Özel oda farkı (Refakatçi için)
Özel oda farkı (İki kişilik banyolu oda)
Özel Ameliyat Farkı
Bazı tetkiklerin özel farkları


İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi - İstanbul
Daha fazla sonuç:
cerrahpaşa ssk geçerlimi

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç