Arama

Kırık tedavisi nasıl olur?

Güncelleme: 17 Eylül 2011 Gösterim: 2.371 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim sağ ayağımın bileği kırıldı nasıl tedavi olabilirim Msn Sad yaş 13
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim sağ ayağımın bileği kırıldı nasıl tedavi olabilirim Msn Sad yaş 13

Doktora gitmelisiniz doktor sizi yönlendirecektir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok acil bir hastamız vardır.Trafik kazası geçirdik.Eşimin kalça kırığı var.Hastanede hiçbir tedavi uygulamadılar.Taburcu ettiler.Sadece istirhatla ileşecek dediler.Emboliyi önleyecek bir iğne yazdılar.Ameliyat etmediler.Ne yapmamız gerekir.bu konuda bana acil bilgi verebilirmisiniz.
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
17 Eylül 2011       Mesaj #4
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

çok acil bir hastamız vardır.Trafik kazası geçirdik.Eşimin kalça kırığı var.Hastanede hiçbir tedavi uygulamadılar.Taburcu ettiler.Sadece istirhatla ileşecek dediler.Emboliyi önleyecek bir iğne yazdılar.Ameliyat etmediler.Ne yapmamız gerekir.bu konuda bana acil bilgi verebilirmisiniz.

Doktorunuzun söylediklerini harfiyen uygulamalısınız.Aşağıdaki mesajı inceleyiniz;

Kalça kırığı ciddi bir sakatlıktır. Her ne kadar kırığın kendisi tedavi edilebilirse de, ortaya çıkan komplikasyonlar hayati tehlike yaratabilir. Eğer aynı zamanda, kırılan kalçanızın tamir edilebilmesi için ameliyat olmanızı tehlikeli duruma sokan başka bir hastalığınız da varsa, doktorunuz kalçanızın iyileşmesine imkan tanımak için bir gerilim sistemi (traksiyon – çekme) uygulayabilir.

Sürtünme riski bacak damarlarınızda kan pıhtıları geliştirebileceğiniz dönemde sizi uzun süre hareketsiz tutar. Ayağa kalkıp etrafta çok fazla gezinmezseniz kalça ameliyatından sonra da kan pıhtılaşması geliştirebilirsiniz. Bir kan pıhtısının akciğere etkiyen atar damara yerleşerek akciğer dokusuna olan kan akışını engellemesi mümkündür. Akciğer ambolisi adı verilen bu rahatsızlık ölümcül olabilir.

Kaynak
Sen sadece aynasin...