Yazdır
Gösterim: 15.954|Cevap: 114|Güncelleme: 23 Aralık 2015

Lale Devri (Dizi)

7 Mayıs 2010 10:12   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Televizyon ekranlarında yepyeni bir dizi daha başlıyor..
Avşar filmin yapımcılığında Lale Devri isimli dizi ekranlara gelmeye hazırlanıyor.Başrollerini Tolgahan Sayışman ve Mustafa Sandal‘ın eşi Emina Türkcan Sandal‘ın oyanacağı dizinin şuan hangi kanalda oynağacağı belli değil.
Daha önce başrollerde Zuhal Olcay‘ın oynayacağı söylenmiş fakat daha sonra projeden çekildiği yayınlanan haberler arasında..

Lale Devri Dizisi Konusu
Lale Devri Dizisinde İstanbul ve Bodrum fon olarak kullanılacak.
İstanbul ve Bodrum’da çekilecek dizide zengin bir ailenin başından geçen çarpıcı bir hikaye anlatılacak.alıntı
Son düzenleyen Safi; 23 Aralık 2015 01:21
Daisy-BT
21 Ağustos 2010 17:02   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Lale Devri


Ad:  b_laledevri05.jpg
Gösterim: 258
Boyut:  75.1 KB


“Lale Devri” bir dönem dizisi değil. Bu isim bir metafor ve ana kahramanımızın ismine bir gönderme.
İki aile arasındaki çatışma etrafında şekillenen dizimizde, Anadolulu, geleneksel, Kayseri’den İstanbul’a yeni gelmiş işleri çok iyi gitmekte olan (Lale Devri’ni yaşayan) bir aile ile köklü, soylu fakat işleri kötü gitmekte olan, iflasın eşiğindeki İstanbul’lu (Lale Devri sona ermekte olan) bir ailenin aşkla ve işle kesişen yollarını anlatan ihtiras dolu bir hikaye.
Taşkıran Ailesi: İstanbul’lu, soylu, köklü, sosyetik, kültürlü… Baba Kemal Taşkıran’ın ölmesi ile işleri iyice kötü gitmeye başlamış ve iflasın eşiğindeler. Anne hayatta kalma ve yaşam standarından ödün vermemek için “her ne şekilde olursa olsun” savaşıyor.
Ilgaz Ailesi: Kayserili, geleneklerine bağlıi biraz tutucu, ikinci nesil daha vizyoner ama hala birinci nesil ile mücadele halinde. Dönem onların dönemi ve işlerinde üstün başarılar elde ediyorlar. Anne kontrolcü, hırslı, gelenekçi ve tutucu, ailesini “bildiği gibi” tutmak için herşeyi yapıyor.
Bu iki aile çocukların aşkı nedeni ile tanışmak ve görüşmek durumunda kalır, uyum problemleri yaşanır, iş hayatında da kesişmeler olup tempoyu yükseltir. Aileler çocukların aşkını onaylamamaktadır olaylar buradan başlar.

28 Ağustos 2010 14:41   |   Mesaj #3   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam

Lale Devri

Lale Devri Dizisi Oyuncu Kadrosu

Emina sandal
Tolgahan Sayışman
Serenay Sarıkaya
Hatice Aslan
Gül Onat
Kenan Bal

Son düzenleyen Safi; 23 Aralık 2015 01:21
26 Eylül 2010 13:58   |   Mesaj #4   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam

Lale Devri

Lale Devri Dizisi 3. Bölüm Özeti


LALE DEVRİ BAŞTAN YAZILIYOR, TARİH İKİNCİ LALE DEVRİNİN SAYFASINI AÇIYOR...

Lale, kayınvalidesi İkbal Ilgaz'dan duydukları karşısında şok olur. Evden kimseye haber vermeden ayrılan Lale'ye ulaşılamamaktadır.

Çınar, Taşkıran ailesini hacizden kurtarmak için gerekli girişimleri başlatmıştır.

Zümrüt Taşkıran, Ilgaz ailesi tarafından tehtid edilir. Kendisinden kızının evlililğini bozması istenmektedir. Çınar ise umutsuzca karısı Lale'yi aramaktadır. Lale acaba nerededir? Zümrüt Taşkıran ise kendisine yapılan şantaj karşısında şaşkındır. Lale ve Çınar'ın evliliği ailelerinin bu itirazları karşısında ayakta kalmayı başarabilecek midir?

Show TV
Son düzenleyen Safi; 23 Aralık 2015 01:21
5 Ekim 2010 11:36   |   Mesaj #5   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam

Lale Devri

Lale Devri 4. Bölüm Özeti Show TV 5 Ekim 2010 Salı


Necip elindeki fotoğrafları Zümrüt'e göstermiştir. Zümrüt Taşkıran, Necip Ilgaz'ın tehdidi karşısında nasıl bir yol izleyecektir?

Yeşim'in Şefik ile görüştüğünü öğrenen Zümrüt, yalıda Yeşim'e hapis hayatı yaşatmaktadır. Ancak Yeşim, her şeye rağmen Şefik ile görüşmek için elinden geleni yapmaktadır. Bakalım iki aile arasındaki buzlar eriyecek midir?

Ekim 2010 Salı

Show TV
Daisy-BT
10 Ekim 2010 00:31   |   Mesaj #6   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Lale Devri 5. Bölüm Özeti


Ad:  66334_124111467644349_118835801505249_136146_6519589_n.jpg
Gösterim: 241
Boyut:  62.5 KB

Lalenin düğününe sevgilisi Şefik ile bereber gelen Yeşim hem Lale’nin düğününü mafetmiş hemde ailesini zor durumda bırakmıştır. Dünürlerinin bu halleri karşısında İkbal daha da şiddetli olarak Lale’nin üstüne gelmeye başlar. Çınar ve Zümrüt düğünde çıkan rezaletleri nasıl örtücek?. Çınar Lale’nin hamilelik haberiyle babalık sevincini yaşarken, İkbal’in sinirle evden dışarı attığı Lale’nin baba yadigarı köpeği Köpük trafik kazası geçirir. Bu durumu gören Lale’nin hamileliği tehlikeye girer.

Show TV
Daisy-BT
12 Kasım 2010 23:40   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Lale Devri Dizisi 9. Bölüm Özeti

Kerem kazayı ucuz atlatmıştır. Kardeşlerinin ve ailesinin düştüğü durum Lale’yi kahretmektedir. Gerçeğin peşine düşer ve Çınar ona yardım edecektir. Zümrüt DNA raporlarının kim tarafından basına sızdırıldığını öğrenmiştir. İşin içinde Ilgaz’ların olması Zümrüt’ün harika bir plan yapmasını sağlamıştır. Melis’in ailesi gazetedeki haberlerden sonra Yeşim’in gelinlik dikmesine izin vermeyecektir. Yeşim önce çok üzülür ama kendine daha iyi bir meşgale bulmayı başarmıştır. Ilgaz Holding’de Çınar’la çalışmaya karar verir. Lale’den Çınar’la konuşmasını onu işe almasını sağlamasını ister. Çınar kesinlikle kabul etmez. Yeşim’le yakın olmak istememektedir. Ama Yeşim’in vazgeçmeye hiç niyeti yoktur ve istediğini elde etmek için kanlı bir planı daha vardır.


Show TV
 
26 Kasım 2010 16:39   |   Mesaj #8   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam

Lale Devri 10. Bölüm ÖzetiLale mektubu okuduktan sonra Yeşim'in intiharından Çınar'ı sorumlu tutar. Yeşim yüzünden ilişkileri bir kez daha darbe yemiştir. Çınar, Lale'yi kıramaz, Yeşim'i işe alacaktır ama öncelikle Necip Ilgaz engelini aşması gerekmektedir. Amcası kesinlikle bu duruma karşı çıkmaktadır.

Zümrüt, Yeşim'in intiharını basından saklamaya çalışmaktadır. Kimsenin bir skandala daha tahammülü yoktur.

Çınar'la yakınlaşmak için bütün fırsatları değerlendiren Yeşim muradına ermek üzeredir.

Şefik, Zümrüt'ün yazdığı çekin karşılıksız olduğunu öğrenir. Paraya ihtiyacı vardır. Zümrüt'ten parayı tahsil etmenin başka bir yolunu bulmuştur. Bu kez direk Lale'yi kullanacaktır. Bebeğin kalp atışlarını dinlemek için doktora gitmeye hazırlanan Lale, isimsiz bir mektupla sarsılır...

Show TV
Son düzenleyen Safi; 23 Aralık 2015 01:22
2 Aralık 2010 14:25   |   Mesaj #9   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam

Lale Devri 11. Bölüm Özeti

Babasının intihar sebebini her şeyden çok merak eden Lale için aldığı mektup çok sarsıcı olmuştur. Suçlunun aileden biri olma ihtimali onu kahretmektedir. Çınar'dan yardım ister. Çınar'la birlikte intiharın ardındaki sırrı çözmek için harekete geçerler.

Yeşim'in Ilgaz Holding'deki ilk iş günü olay olacaktır. İşler hiç de Yeşim'in hayal ettiği gibi gelişmez. Holdingde Yeşim'i büyük bir sürpriz beklemektedir.

Mehmet ve Ece'nin ilişkileri hızla ilerlemektedir. Bu durum Zümrüt'te büyük bir koz olacaktır. Babasının intiharını çözmeye çalışan Lale'nin şahit olduğu olaylar karşısında kafası iyice karışmıştır.

Necip, Çınar'a Lale'nin babasının ölüm nedeninin Zümrüt'ün uygunsuz fotoğrafları olduğunu anlatır. Bu gerçeği zor günler geçiren ve hamile olan Lale'den saklamaya karar verirler. Araştırmasını sürdüren Lale, babasının gizli kasasına ulaşmayı başarır.. Kasadan çıkan belgeler Çınar ve Lale ilişkisini bambaşka bir yöne savuracaktır.

Show TV
19 Ocak 2011 10:29   |   Mesaj #10   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam

Lale Devri 16. Bölüm Özeti

Lale'nin ölümü üzerinden altı ay geçmiştir. Çınar karısını kaybettikten sonra her şeyden vazgeçmiş ve çiftlikte inzivaya çekilmiştir. Lale'nin ölümünden kendisini sorumlu tutmaktadır. Yeşim tek aşkı Çınar'ın iyileşip hayata dönmesini sabırla beklemektedir. Necip Lale'nin ölümünden sorumlu olduğunu bildiği için vicdan azabı duymaktadır. Zümrüt'e eskisine nazaran daha iyi davranmaktadır. İkbal, ikilinin her geçen gün birbirlerine daha çok yakınlaşmasından rahatsızlık duymaktadır. Necip'i büsbütün kaybetmekten korkan İkbal'in bu yalan evliliği bitirmek için güzel bir planı vardır. Reyhan Mehmet'le ilişkisini düzelttiğini düşünmektedir. Çınar'ın yokluğunda şirkette her şeyi kontrolü altına almıştır. Reyhan için hayatında nerdeyse hiçbir sorun kalmamıştır ama bu fırtınadan önceki sessizlikten başka bir şey değildir. Yeşim, Ilgaz Holding'te çok başarılı işlere imza atmıştır ama en büyük amacı Çınar'ın onun aşkını görmesini sağlamaktır. Oysa Çınar'ın amacı başkadır ve acı bir planı vardır...

Fox TV