Güncelleme: 19 Haziran 2010  Gösterim: 32.755  Cevap: 0

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Ankara

19 Haziran 2010 08:06       Mesaj #1
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam
Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:Özel Araç ile Bilkent Yolu

No : 3 Bilkent / ANKARA

Santral Telefon 0 (312) 291 25 25

e-Posta: bilgi@ataturkhastanesi.gov.tr

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
,
19 Şubat 2004 tarihinde hizmete açılmıştır. En fazla 3 yataklı olarak planlanan hastanede 17 tedavi biriminde tek yataklı 75 , 2 yataklı 64 , 3 yataklı 64 olmak üzere 203 odada toplam 395 yatakla hastalara hizmet vermektedir. Ayrıca yoğun bakım üniteleri ile ayaktan tedavi ünitelerinde (acil servis, yanık tedavi ünitesi , fizik tedavi ve rehabilitasyon ünites, hemodializ ünitesi ve anjiyografi ünitesi) toplam 483 tedavi yatağı bulunmaktadır. Yatak başı tıbbi gaz ve vakum pendantları bulunmaktadır. Bilgisayar destekli otomasyon ve hemşire çağrı sistemi kurulan hastanede hizmet yaklaşık 300 doktor, 400 hemşire , 600 idari ve teknik personel ile yürütülecektir.

Hastanemizde 4'ü laminer akımlı olmak üzere 12 ameliyat salonu bulunmaktadır. Ameliyathaneler kullanı branşların özelliklerine göre dizayn edilmiş ve endoskopik cerrahi girişimler (Vats, laparoskopi, endoskopik sinüs cerrahisi , artroskopi ) yanında beyin cerrahisi ,KBB , plastik cerrahi ve ortopedik cerrahide mikro cerrahik girişimler yapılabilecek cihazlar ile donatılmıştır. Ayrıca ameliyathane ünitesi içinde acil laboratuar (hematoloji, biyokimya, frozen patoloji) ve radyoloji ( c kollu radyografi, mobil konvansiyonel radyografi, us) birimleri mevcuttur.

Yoğun Bakım ünitesinde 18 genel amaçlı 20 kardiyovasküler koroner yoğun bakım yatağı 6 anestezi sonrası bakım ünitesi ve 10 dinlenme yatağı bulunmaktadır.

Hemodiyaliz ünitesi konusunda eğitim verebilecek şekilde planlanmış olup 7 si enfekte diyaliz hastasına yönelik 25 cihazla donatılmıştır. Bu yapılanmayla 125 diyaliz hastasına hizmet verebilecek kapasitededir. Periton diyalizi uygulamarı içinde uygunluk taşımaktadır.

Anjiyografi ünitesinde 1 girişim odası 18 yataklı hazırlık ve girişim sonrası izleme odaları bulunmaktadır.

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapısal özellikleri ve ileri teknoloji kullanılarak oluşturulmuş tıbbi ve teknik donanımı ile ulusal ve uluslararası alanda en yüksek düzeyde sağlık hizmeti amaçlamaktadır.


hastaneuydu


Daha fazla sonuç:
atatürk hastanesi telefon

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Konu Puanı: 5 üzerinden puan, 8 oy.

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç