Arama

Ayağımdaki ağrıların sebebi ne olabilir?

Güncelleme: 13 Ağustos 2010 Gösterim: 1.520 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Temmuz 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim ayakbileklerimde çok ağrılar oluyor özellikle yürüyüşten sonra ve ayakta kalınca dolaşım bozukluğu olabilirmiş doppler dediler başka ne olabilir
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen ener; 6 Temmuz 2010 14:13
Breath - avatarı
Breath
Ziyaretçi
13 Ağustos 2010       Mesaj #2
Breath - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim ayakbileklerimde çok ağrılar oluyor özellikle yürüyüşten sonra ve ayakta kalınca dolaşım bozukluğu olabilirmiş doppler dediler başka ne olabilir

Sponsorlu Bağlantılar
Kronik ayak bileği eklem ağrısının sebebinin tanımında ilk adım durumun hikayesini almaktır. Doktorunuz aşağıdaki gibi bir çok soru sorabilir:
  • Önceden ayak bileğinizi incittiniz mi? Öyleyse ne zaman?
  • İncinme için ne çeşit bir tedavi gördünüz?
  • Ne kadar süre ağrınız oldu?
  • Ağrınızın kötüleştiği veya kaybolduğu zamanlar ne zamanlardır?
Çünkü; kronik ayak bileği ağrısı için, bir çok potansiyel sebepler vardır, doktorunuz teşhisini tam olarak saptayabilmek için, fizik muayeneden başlayarak bir seri test yapabilir. Doktorunuz hassas bölgeleri hissedecek ve şişmenin belirtilerini arayacaktır. Doktorunuz, ayağınızın ve ayak bileğinizin esnekliğini ve hareket silsilesini değerlendirecektir. Doktorunuz sinirlerin duyusunu test edebilir ve semptomların kaynağını tam yerini göstermeye yardım eden bir lokal anestetik deneyebilir.

Doktorunuz ayak bileği ekleminizin birkaç filmini isteyebilir. Doktorunuzun incinen ve incinmeyen eklemleri karşılaştırabilmesi için diğer ayak bileğinizin filmine de ihtiyacı olacaktır. Bazı vakalarda kemik taraması, komputed tomografi (CT) ve manyetik rezonans görüntüsü (MRI) gibi ilave edilen testlere ihtiyaç olabilir.