Güncelleme: 14 Haziran 2011  Gösterim: 1.371  Cevap: 1

Area 51. bölge hakkında bilgi verebilir misiniz?

BRS
22 Mart 2011 22:32       Mesaj #1
BRS - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben sadece bunu bulabildim.Bana daha detaylı bilgi lazım.

51. Bölge (şu an Air Force Flight Test Center, Detachment 3 ayrıca Dreamland, Watertown Strip, Paradise Ranch, The Box, Groom Lake, Neverland ve diğerleri şeklinde de bilinmektedir), sahibi Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri olan ve bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta olan yerdir. Yeni uçakların da test ve geliştirme yeri olarak da kullanıldığına inanılmaktadır. UFO teorilerinin de üzerinde üretilmesi ile ünlüdür.
51. Bölge, ABD Las Vegas'ın 153 km. kuzeyinde, Groom Irmağı yakınında olup Nevada Test Sahasi ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulundugu arazi 76 km. karedir ve bu ebat Connecticut Eyaletinden biraz küçük olup, Lübnandan ise biraz daha büyüktür.
Las Vegasdan 130 mil kadar uzaklıkta, ıssız Nevada Otoyolu 375'de Mile Marker LN 29.5'de, yöreden bir çiftçi tarafindan kullanilan tek bir posta kutusu vardir. Black Mail Box (siyah posta kutusu şimdilerde beyaz), bu geniş otobandaki tek sınır noktasi olduğu için burası, inançlı insanların geldiği yerdir. Bu sınırın öte tarafi olan 51. Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktir. Etrafa girilmez ve güvenlik güçleri girenleri öldürme yetkisine sahiptir yazılı büyük levhalar vardır ve her taraf güvenlik kameralarıyla çevrilmiştir. Ne karadan ne de havadan bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiç kimse yaklaştırılmamaktadır.
51. Bölge'nin özel güvenliği Cammo Dudes ismi verilen bekçiler sağlamaktadır. Sınıra yaklaşan insanları ve araçları belli bir zamandan sonra uyarmakla görevlidirler. Şayet uyarı sonucu siviller sınırdan ayrılmazsa yüksek miktarda para cezası kesilmektedir. Cammo Dudeslerin rütbesi yoktur. 51. Bölgeye yetkisiz hiç kimse alınmadığından daha üst düzey askeri görevlilerin öldürme yetkisi bulunmaktadır.
Son düzenleyen Valeria; 14 Haziran 2011 09:49 Sebep: Açık linkler kapatıldı.


Misafir
14 Haziran 2011 06:24       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende arastiriyorum natgeotv.com a baktim videolar var ama full ingilizce anlayana kadar arastirmaya devam o sitede SERT TEST PILOTLARI EMEKLI OLANLAR NE AKDAR ZOR OLDUGUNU ANLATIYO SIKI GUVENLIKI ANLATIYO BENCE GIR BAK DERIM ben sahsen ordan anlayamadim 2 konuyu birden arastiriyorum KARADELIKLER ve 51. BOLGE natgeotv.com da bol bilgi bulabilirsin.


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç