Güncelleme: 12 Mart 2013  Gösterim: 3.222  Cevap: 1

Koltuk Nasıl Temizlenir?

Duygu_sal
12 Mart 2013 01:55       Mesaj #1
Duygu_sal - avatarı
Ziyaretçi
Koltuk temizlemenin en önemli püf noktası vakum dur. Yani hava emişi yapmaktır. Çünkü koltuk yıkanırken ortamdan suyu uzaklaştırmanın başka bir yolu yoktur. Su olmadan kru olarak koltuk temizlenemez. yüzeysel olarak temizlense dahi kumaş altına ulaşılıp temizlenemez. Koltuklarımızda sadece yüzeysel değil alt katmanlardada kirlilik vardır.

Deterjanlı su koltuğa püskürtülüp uzun süre beklemeden vakum makinası ile çektirilmesi gerekir. Beklenirse su sünger içlerine doğru hareket edebilir. İşinin uzmanı olan bir koltuk yıkamacı bu dengeyi iyi ayarlar.

Deterjanlı su içerisindeki yüzey aktif maddeler sayesinde kumaş lifleri arasına hızla nufuz eder. Yumuşayan kirler vakum makinasıyla alınır. Bu çok etkili bir yöntemdir.

Çektirme işlemleri bitince bazı lekeler hala kalabilir. Ağır yağ, katran, asfalt, mum, oje, tükenmez kalem boyası, ve diğer boyalar çektirme işlemi ve normal koltuk şampuanı ile yapılan yıkamada çıkmazlar. Bu lekeler için herbirinin çözücüsü kullanılarak koltuk yıkama makinası ile yıkanmalıdır

Evde koltuk temizleme yapılırken yerler fazlaca su olabilir. Yerdeki sular uzun zaman geçmeden ve alt katmanlara ulaşmadan giderilmelidir,Evde koltuk yıkama yaklaşık iki saat alır.

Araç koltukları yıkanırken suyun zarar vereceği yerler kapatılmalıdır. Araç koltuklarında elektronik sistem varsa dikkat edilmelidir.

Aracımızın koltuğunu kendimiz temizlemek istersek bir elektrikli süpürge ile çektirebiliriz. çektirmezsek hare kalır. Unutulmamalıdırki hiçbir deterjan sihirli değildir. dokunduğunda kir yok olmaz. Deterjan suyun kir sökmesine yardımcı bir malzemedir. asıl işi su yapar.

kosla , çamaşırsuyu, tuzruhu gibi zararlı malzemler koltuk temizlemede kullanılmamalıdır. Koltuklara asla kullanılmayacak şey kosla dır.


Duygu_sal
12 Mart 2013 23:51       Mesaj #2
Duygu_sal - avatarı
Ziyaretçi
yazı alıntıdır. Kaynağı: duygu Kusura bakmayın ben kaynak gösterdim sanıyordum unutmuşum. Kaynak göstermeye çok dikkat ederim ama koymamışız. Uyarınız için teşekkürler


Daha fazla sonuç:
Koltuk Nasıl Temizlenir?

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç