Arama

Kredi Yurtlar Kurumunda ücretsiz kalabilme şartları nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Mart 2017 Gösterim: 1.451 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2016       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kredi Yurtlar Kurumunda ücretsiz kalabilme şartları nelerdir?
EN İYİ CEVABI OneNight verdi

Yurtlarda Barındırma Koşulları :

Bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlı olmak kaydıyla Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda aşağıda sıralanan şartları taşıyan öğrencilere barınma imkanı tanınmaktadır;
Sponsorlu Bağlantılar

- Ailesi yurdun bulunduğu şehir veya Büyükşehir belediye sınırları dışında oturan ülkemiz öğrencileri (şehiriçi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ, felçli, bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler hariç),
- Taksirli suçlar hariç, sabıka kaydı bulunmayan öğrenciler,
- Ülkemize eğitim ve öğretim görmek üzere gelen Türk Cumhuriyetleri ve Toplulukları öğrencileri,
- Ülkemiz ile kültür anlaşması bulunan ülkelerin öğrencileri,
- Kurum ve diğer kuruluşların yurtlarından süresiz çıkarma cezası almamış öğrenciler,
- Yabancı uyruklu öğrencilerden, yukarıdaki şartlarla birlikte ikamet tezkeresine sahip olanlar,

Son düzenleyen Safi; 27 Mart 2017 17:32
OneNight
Yasaklı
27 Mart 2016       Mesaj #2
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Yurtlarda Barındırma Koşulları :

Bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlı olmak kaydıyla Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda aşağıda sıralanan şartları taşıyan öğrencilere barınma imkanı tanınmaktadır;
Sponsorlu Bağlantılar

- Ailesi yurdun bulunduğu şehir veya Büyükşehir belediye sınırları dışında oturan ülkemiz öğrencileri (şehiriçi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ, felçli, bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler hariç),
- Taksirli suçlar hariç, sabıka kaydı bulunmayan öğrenciler,
- Ülkemize eğitim ve öğretim görmek üzere gelen Türk Cumhuriyetleri ve Toplulukları öğrencileri,
- Ülkemiz ile kültür anlaşması bulunan ülkelerin öğrencileri,
- Kurum ve diğer kuruluşların yurtlarından süresiz çıkarma cezası almamış öğrenciler,
- Yabancı uyruklu öğrencilerden, yukarıdaki şartlarla birlikte ikamet tezkeresine sahip olanlar,

Son düzenleyen Safi; 27 Mart 2017 17:32