Arama

Windows 10 CD'siz Format Atma (Resimli)

Güncelleme: 11 Mart 2020 Gösterim: 29.008 Cevap: 6
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
21 Mayıs 2016       Mesaj #1
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Bu konuda Windows 10 yüklü cihazlar için " Windows 10 Kurulumu, CD'siz Windows 10 Format Atma, Windows 10 Kurtarma, Windows 10 Sıfırlama " işlemleri anlatılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
DVD ya da USB kullanarak format atmak istiyorsanız: bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Windows 10 kullanıyorsanız ve bilgisayarınızın çalışmasından şikayetçi iseniz, sıfırdan temiz bir Windows 10 formatı atmak istiyorsanız;

1. Adım: Windows 10 Başlat düğmesinin hemen yanında bulunan 'Arama' düğmesine basın ve oraya "Ayarlar" yazın. >> Ayarlar'a tıklayın.
Ad:  w1.JPG
Gösterim: 5641
Boyut:  44.6 KB

2. Adım: Açılan ekranda, "Güncelleştirme ve Güvenlik" ayarına giriş yapın.
Ad:  w2.JPG
Gösterim: 5332
Boyut:  37.9 KB

3. Adım: Açılan ekranda "Kurtarma" ayarını seçin ve Bu Bilgisayarı Sıfırla kısmındaki "Başlayın" düğmesine basın.
Ad:  w3.JPG
Gösterim: 5133
Boyut:  44.8 KB

4. Adım: Yeni gelen ekranda iki seçenek var.
Ad:  w4.JPG
Gösterim: 5255
Boyut:  36.3 KB

1. seçenek: Dosyalarımı Sakla
Eğer bunu seçerseniz sadece Windows 10 'un çalışması için gerekli dosyalar yeniden yüklenecektir. Bu işlem sadece işletim sistemi hatalarını onaracaktır. Herhangi bir silme işlemi yapılmayacağı için, eğer virüs felan varsa onlar da silinmezler. Dolayısı ile bu seçenek gerçek bir Format seçeneği değildir.

2. seçenek: Herşeyi kaldır (Bu seçeneği kullanmadan önce sizin için gerekli olan bütün yedeklerinizi almanız gerekebilir.)
Bu işlem seçildiğinde ekrana iki seçenek gelecek
Ad:  w5.JPG
Gösterim: 5393
Boyut:  46.7 KB

Yalnızca dosyalarımı kaldır: Hızlı bir format atılmak isteniyorsa bu seçenek kullanılabilir.

Dosyaları kaldır ve sürücüyü temizle: Bu işlem seçildiğinde ekrana sürücülerin listesi (C:, D:, E:) gelecektir.

İsterseniz tüm sürücüleri seçebilirsiniz.
Tüm sürücüler biçimlendirilir ve yeni Windows 10 kurulur.
Ya da sadece Windows yüklü olan sürücüyü seçebilirsiniz.
Sadece Windows 10 'un yüklü olduğu sürücü (Muhtemelen C: bölümü) komple silinir, biçimlendirilir ve üstüne yeniden sıfır Windows 10 işletim sistemi kurulur.

Gerekli seçimleri yaptıktan sonra 15 ile 40 dk arasında Windows 10 bilgisayarınıza otomatik olarak kurulacaktır. Kurulum bittikten sonra ekrana birkaç ayar penceresi geliyor. Ayarlara dokunmadan sağ alt köşeden "İleri" diyerek bu ekranları geçebilirsiniz. Çünkü bu bölümde yapılması gereken önemli bir ayar bulunmamaktadır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 18:33
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
7 Şubat 2018       Mesaj #2
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Bilgisayarımda orjinal windows 10 kurulu ve bilgisayarı formatlamam gerekiyor fakat yanımda windows kurulum usb si falan yok bu yolla formatladığımda kurulum usb sine ihtiyaç duyar mıyım ?

Hayır, herhangi bir medya sürücüsüne ihtiyacınız olmayacaktır. Anlatılanları adım adım yapın ve belirlenen seçeneklere dikkat edin.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen ahmetseydi; 7 Mart 2018 11:22
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
21 Temmuz 2018       Mesaj #3
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı

Bilgisayarınız da bir hata oluştu ve hiçbir değişiklik yapılmadı yazıyor ne yapmalıyım?

Bu durumda DVD ya da USB medyası kullanarak format atmanız gerekiyor. Bir Windows 10 (DVD ya da USB) edinin ve şu konuyu okuyun: Windows 10 Format Atma (Resimli)
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2019       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sıfırla dedikten sonra bir kaç kez yeniden başlatıalcaktır yazıyor 5 dk bekliyorum hiç oynama yok hala duruyor
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
4 Mart 2019       Mesaj #5
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı

ben sıfırla dedikten sonra bir kaç kez yeniden başlatıalcaktır yazıyor 5 dk bekliyorum hiç oynama yok hala duruyor

Bilgisayarın hızına göre süre değişebilir. 10-15 dakika bekleyin, herhangi bir işlem yapmıyorsa DVD ya da USB medya kullanarak makineyi sıfırlayabilirsiniz.
Windows 10 Format Atma (Resimli) bu konuyu inceleyebilirsiniz.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
dark_jack - avatarı
dark_jack
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2020       Mesaj #6
dark_jack - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu yolla atılan formattan sonra bilgiler kurtarılabilir mi? Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim. 3 haftadır uğraşıyorum ama kurtarılan dosyalar çok saçma (20GB lık tek swf dosyası yahut 300 tane 10MB RAR dosyaları) 500 lira ile 3000 lira arası ücret isteyen var.
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
11 Mart 2020       Mesaj #7
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
dark_jack adlı kullanıcıdan alıntı

Bu yolla atılan formattan sonra bilgiler kurtarılabilir mi? Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim. 3 haftadır uğraşıyorum ama kurtarılan dosyalar çok saçma (20GB lık tek swf dosyası yahut 300 tane 10MB RAR dosyaları) 500 lira ile 3000 lira arası ücret isteyen var.

Bu yöntemde halihazırda hafızadaki bilgileri muhafaza ederek format atmak mümkündür. Anladığım kadarıyla siz daha önceden silinmiş bilgileri kurtarmak istiyorsunuz. Bu programla kurtarma işlemi yapamazsınız. Veri kurtarmak için çeşitli programlar mevcut. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=veri+kurtarma+program%C4%B1 linkteki programları inceleyip size en uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ