Arama

Adil Kullanım Kotası Aşımı

Güncelleme: 24 Haziran 2020 Gösterim: 5.480 Cevap: 7
RealDangers - avatarı
RealDangers
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2017       Mesaj #1
RealDangers - avatarı
Kayıtlı Üye
Ad:  Adsız.png
Gösterim: 759
Boyut:  151.0 KB
Adil Kullanım kotası aşıldı diye hata aldım .Ek ücret ödemem gerekir mi yoksa sadece internet hızı mı yavaşlayacak ? (sınırsız internet)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2017       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sadece yavaşlayacak
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
glugluglu - avatarı
glugluglu
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2017       Mesaj #3
glugluglu - avatarı
Kayıtlı Üye
Eğer yanlış bilmiyorsam bu AKK 2018 yılında tamamen kaldırılacak ve internet hızı en azından şu zamanda olduğu kadar yavaşlamayacak. Hatta bunu bu sene bile kladırmış olan bir firma var.
KARTAL - avatarı
KARTAL
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2017       Mesaj #4
KARTAL - avatarı
Kayıtlı Üye
AKK kaldırılıyor ama yerine kota sistemi gelecekmiş iyiye gideceğine kötüye gidiyor.
SametUca - avatarı
SametUca
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2019       Mesaj #5
SametUca - avatarı
Kayıtlı Üye
Böyle bir derdimiz kalmadı artık. Ancak yeni düzenlemeler yolda. AKK kalksa bile yeni bir kural getirecekleri kesindir. Bekleyelim ve görelim.
fatihyilmaz01 - avatarı
fatihyilmaz01
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019       Mesaj #6
fatihyilmaz01 - avatarı
Kayıtlı Üye
şu sıkıntıdan kurtulduk sonunda
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
23 Haziran 2020       Mesaj #7
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Bu konu epey eski ama yinede birkaç noktaya değineceğim. AKK günümüzde resmi olarak kaldırıldı, yani artık hız yavaşlaması gibi şeyler yok. Ancak bazı internet sağlayıcıları; kullanıcıların isteyebilme ihtimaline karşı direkt olarak "kota"lı paketler satıyor. Yani örnek olarak; X şirketinden 50GB 35mbps bir paket almış olabilirsiniz. 50GB bitiminde yine yavaşlama olabilir veya ek paket satın alma işlemi gerekebilir. Tabii bunlar sadece belirli şirketlerin belirli tarifelerinde geçerlidir. Tamamen sınırsız olan tarifeler genelde SINIRSIZ ibaresi içeriyor olur. Sağlıklı bilgi için direkt internet sağlayıcınızın kendisine veya internet sitelerinden kullandığınız tarifenin içeriğine ulaşmalısınız.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
officialgokhan - avatarı
officialgokhan
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2020       Mesaj #8
officialgokhan - avatarı
Kayıtlı Üye
Bakıyorum bakıyorum nasıl olabilir diye meğer konu eskiymiş. Şuan günümüzde kotalı diye bir işlem kalmadı, şuan hiç bir firmada kota yok diye biliyorum daha denk gelmedim. Ama ileride nasıl bir düzenleme çıkar belli olmaz. Süperonline kullanıyorum gayet memnunum ama turknet kullananlar da fazlasıyla övüyor. İleride belki geçebilirim.
Son düzenleyen Safi; 26 Haziran 2020 14:24