Arama
Günlük Kontrol Paneli

"et haşlama suyu"

Baragyal 2 Ekim 2014 12:52

ESKİ CUMHURİYET SAVCISI GÜLTEKİN AVCI : Öldürme teknolojileri ve Kozinoğlu

Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken, saygı duyduğum 50 yaşlarında siyasal menşeli bir istihbaratçı ağabeyimle bir mevkide hasbıhal ediyordum.
Konuşurken ona “Bir kitap yazma hazırlığı içindeyim” dedim. (Bu kitaptan sevenlerimin yoğun ısrarları üzerine vazgeçtim.)
İnfialle bana dedi ki:

-“Sakın ağabeycim, böyle bir şey yapma!”

Israrla sebebini sorduğumda fevkalade . . .
Siner, Siz’û ve Mâze
Baragyal - avatarı

Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 380   Yorumlar 2  

Amerikalı uzman Max Von Thornburg,""‘Türkiye’ye niçin yardım etmeli?’ ""

Baragyal 2 Ekim 2014 12:48

Bissel, CIA’ nin Gizli hizmetler Direktörüydü. 1968 de yazdığı gizli raporda, toplumlara ‘sızma’ tekniğinden sözediyordu. Rapora göre, hedef ülkelerde,

1) Hükümetlere siyasal tavsiye ve danışmanlık,

2) Tek tek şahıslarla temas, kişisel yardım uygulaması,

3) Siyasal partilere maddi ve teknik yardım,

4) İşçi sendikaları kooperativler ve özel örgütlenmeleri desteklemek,

5) Kişilerin özel olarak eğitilmesi, EĞİTİM TAKASLARI,
. . .
Siner, Siz’û ve Mâze
Baragyal - avatarı

Gösterim 285   Yorumlar 2  

MERYEM SURESİ VE OKSİTOSİN: SADAKAT HORMONU

Baragyal 2 Ekim 2014 12:43

İnsanların birbirine güvenmesinin temelinde oksitosin isimli hormon vardır. İsviçre’deki Zürih Üniversitesinden Thomas Baumgartner, 2008 yılında bu hormonla bir deney yaptı.

Deneye başlamadan önce katılımcıların bir bölümüne burun spreyinde oksitosin maddesi, diğer bölümüne plasebo verildi. OKSİTOSİN HORMONU VERİLEN DENEKLER, KENDİLERİNİ DEFALARCA ALDATAN İDARECİYE HALA İNANMAYA DEVAM ETTİLER. (??????)

PEKİ BU NASIL OLUYOR?

Oksitosin, siniı sisteminin . . .
Siner, Siz’û ve Mâze
Baragyal - avatarı

Gösterim 454   Yorumlar 5  

“maverick”

Baragyal 2 Ekim 2014 12:39

Amerika’nın Texas eyaletinde 1840’larda Maverick adlı bir çiftçi yaşıyordu. O yıllarda, sığır sahipleri hayvanlarını, diğerlerinin hayvanlarından ayırt edilebilmesi için dağlıyorlardı. Sığır çiftçisi Maverick ise dağlamıyordu. Böylece, dağlanmayan danalara “maverick” denmeye başlandı. Zamanla, kelimenin ifade ettiği saha genişledi; günümüzde, körükörüne diğerlerini takip etmeyen, herkes yapıyor, ben de yapayım diye düşünmeyen insanlara “maverick” deniliyor. Maverik bir insan, kelimenin gerçek mânası . . .
Siner, Siz’û ve Mâze
Baragyal - avatarı

Gösterim 298   Yorumlar 2  

Akira Kurosowa’nın Raşomon filmini gördünüz mü?

Baragyal 2 Ekim 2014 12:35

Akira Kurosowa’nın Raşomon filmini gördünüz mü?
Bir adam ve karısı Japonya’da bir ormandan geçerken haydudun biri bunlara saldırıp, adamı öldürüyor ve kadına tecavüz ediyor. Bir köylü de bunları görüyor ve iş olup bittikten sonra, ölen adamın yanına gidip üzerindeki değerli hançeri aşırıyor. Haydut yakalanıp mahkemede yaptıklarını itiraf ediyor.
Ancak mahkemede yaşadıklarını anlatması istenen kadının anlattıkları ile haydudun anlattıkları ve köylünün anlattıkları, hatta (bir şaman . . .
Siner, Siz’û ve Mâze
Baragyal - avatarı

Gösterim 462   Yorumlar 3