Arama
Günlük Kontrol Paneli
Varsayılan Kategorisi olmayan mesajlar

günün uygulanası sözü...

seramiksır 18 Kasım 2013 13:39 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

insanların bütün sıkıntıları bir sebepten kaynaklanıyor.
bir oda içinde huzurla oturmayı becerememelerindenMsn Happy . . .

Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 373   Yorumlar 0  

hayat BİLGİSİ;

seramiksır 17 Kasım 2013 14:29 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

"HAYAT BİLGİSİ";
kavramı, bir süredir yalnızca bir ders kitabının adı olarak anılıyor. İranlılar 'ilm-ü hayat', Hintliler, 'ayurveda' diyorlar. İnsanın milyonlarca yıllık öyküsünün saklı olduğu bir yaşama tutunma pratiği olan bu kavramın gündelik hayattaki karşılığı özellikle Anadolu coğrafyasında insanı çarpan ayrıntılar üretmiştir.

Dört iklimin yaşandığı ender bölgelerden biri olan Anadolu'nun, yeme içme birikiminden kültürel derinliğine, inançtan dile, müzikten anlatıya
. . .

Gösterim 860   Yorumlar 4  

günün TAVSİYESİ :)

seramiksır 15 Kasım 2013 09:48 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

1453511 499290433502744 440270809 n . . .

Gösterim 329   Yorumlar 0  

İnsanı insan yapan....

seramiksır 14 Kasım 2013 10:32 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

İnsanı insan yapan;Düşünce üretme yetisinin gelişimidir.Toplumların yönetim biçimleri ile,o toplum katmanlarının düşünce üretme yetilerinin gelişimi,birbirine sıkı sıkıya bağlı olgulardır.Hangi yönetim biçimi kişilerin düşünce üretme yetilerinin özgürce gelişimine köstek oluyorsa,o yönetim biçimi gericidir.Kişilerin düşünce üretme yetisine köstek olmak,onların birey,insan olmasına engel olmak demektir.Gerici yönetimler,düşünce üretme özgürlüğünü baltalayarak insanın insan olmasına engel oldukları
. . .

Gösterim 610   Yorumlar 2  

GERÇEK

seramiksır 14 Kasım 2013 10:31 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

Gerçek, söylenmedikçe ağırlaşan yüktür, bazan yaradır, bazan beladır, bazan kavgadır, çoğu zaman acıdır, ACITIR.
İnsanın unutmaya çalıştıkları, sevdikleridir, sorduklarında tanımıyorum diyebilmek değildir unutmak.
İnsanın kendisine söyliyebildiği en yakışıklı yalandır unutmak.
İçine attıkların senden büyüktür artıkın, öyle bir susturur ki seni, Allah bana ağız vermeyi unutmuş dersin. Sonrada içine ne atarsan at, susmaya devam edersin .
-Susmak mı zor, konuşmak mı?
-Görmek
. . .

Gösterim 278   Yorumlar 0  
Sayfa 2 / 62