Arama
Günlük Kontrol Paneli
Varsayılan Kategorisi olmayan mesajlar

Daha Mutlu bir hayat

adsız 8 Haziran 2014 20:43

Mutluluk, kimsenin kucağına hediye gibi verilmiyor. Eğer mutlu olmak istiyorsanız, bunun için sebepler bulmanız gerekiyor. Küçük şeylerden mutlu olmayı öğrendiğinizde, büyük olanlara gitmek daha kolay oluyor.
Örneğin, yoğun bir iş gününde fırsat bulup, 10 dakikalık bir mola verdiğinizde, çok sevdiğiniz o köpüklü Türk kahvesinden içebilmek. Siz bu küçük mutluluğu keyifle yaşayabilirseniz, o enerji yoğun iş temponuzda işlerin daha kolay bitmesini sağlar. İşte size mutlu olmak için bir sebep . . .
VIP Üye
adsız - avatarı
 
Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 246   Yorumlar 0  

Cebimizde sakladığımız kavgalar

adsız 6 Nisan 2014 01:50

İlişkiler kırılgandır. İnsan sevgiye alışmaya başladığında, onun ne kadar hassas olduğunu unutur. Uzun soluklu ilişkilerin temeli, sürekli değer vermekle oluşur.
Birlikteliklerin en heyecanlı zamanları ilk günleridir. Cicim ayları da denilen bu süre, her iki tarafın karşısındakine değer vermesinden kaynaklanır. Kazanmak, elde tutmak, kendini anlatabilmek, alışmaya çalışmak, merak etmek, araştırmak, bunların hepsi ilişkilerin başlarında coşkuyla yaşanır.
Vakit geçtikçe duygular hafifler. . . .
VIP Üye
adsız - avatarı
 
Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 270   Yorumlar 0  

Ayrılıklar aşkı siler mi?

adsız 25 Mart 2014 22:26


Lukianos der ki; kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz… Kalbinizin ne kadar olgun olduğu, aklınızın ne kadar dolu olduğu, ruhunuzun ne derece erdemli olduğu da hayatta her şey yolunda giderken anlaşılmaz.Siz aşkla ilgili düşündüğünüz, bildiğiniz, bildiğinizi sandığınız pek çok şeyi, güneşin ışıl ışıl parladığı, ilişkinizin güzel gittiği, sevip sevildiğiniz zamanlarda öğrendiniz.
Aşk hakkında bildikleriniz, bilmediklerinizin sadece ufak bir kısmı… Aşka dair gerçek düşüncüleriniz . . .
VIP Üye
adsız - avatarı
 
Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 517   Yorumlar 3  

İçinde aşk olan yürekler

adsız 7 Mart 2014 01:03

Bana sevmeyi bilen kalpler lazım, adam olmuş erkekler, zarafet taşıyan kadınlar lazım. Bana insanlıktan nasibini almış kalpler, sevgiye sahip çıkabilen gönüller lazım.
İçinde sevgi taşıyan kalplerden zarar gelmez insana. Sevmeyi öğrenmişse, sevebiliyorsa, seni sevmese de, öğrenmiştir biri için emek vermeyi.
Bu dünyaya sevmeyi öğrenmişler lazım. Bana sevmekten korkmayan kalpler, aşk için mücadele eden yürekler ve sevmenin büyüklüğünü, değerini anlamış akıllar lazım.
İçi çürüyen . . .
VIP Üye
adsız - avatarı
 
Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 414   Yorumlar 1  

Mutluluğunuzu fark edin

adsız 16 Şubat 2014 00:01

İnsan neden mutlu olduğunu görmez? Hep üzüntülerine takılıp kalır, oysa mutluluktan payına düşeni almış olmak ve bunu fark etmek değerlidir.

Bir ilişkide eşin seni çok sever, el üstünde tutar ve değer verirse, bu mutlu olmak için yeterli bir sebeptir. Bunun ne kadar kıymetli olduğunu anlamak için, mutlaka kaybetmek mi gerekir?
İnsanın sevdiği kişiyle kavga etmesi bile keyiflidir. Sağlıklı bir ilişki zaman zaman kavga ve tartışma içermelidir. Hele o kavga sonrası barışma anları . . .
VIP Üye
adsız - avatarı
 
Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 171   Yorumlar 0  
Sayfa 1 / 18