Arama
Günlük Kontrol Paneli

Ey AŞK! Saklanma gayrı perdeler ardına,

Deniz_Yıldızı 26 Temmuz 2010 13:38 (Kalbim daha fazLa KırıLmasın. canım daha fazla yanmasın ANNE.)

Ey AŞK! Saklanma gayrı perdeler ardına, mahbubların çeşit çeşit zuhuruna.. Saklanma sözcüklere, cümlelere, mısralara.. Anladım; ne bende seni anlatacak bir dil var, ne de dinleyenlerde seni anlayabilecek bir istidât! Bizler uçsuz bucaksız bir derya misâli senden kopan damlaların ihtişâmıyla bile mest olmuşuz, halbuki bir damlanın mânâsına deryanın ki nasıl sığdırılabilir?.. . . .
Kayıtlı Üye
Deniz_Yıldızı - avatarı

Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 545   Yorumlar 0  

Dilsiz değildir suskunluk, çok şey anlatır anlayana...

Deniz_Yıldızı 26 Temmuz 2010 00:07 (Kalbim daha fazLa KırıLmasın. canım daha fazla yanmasın ANNE.)

Dilsiz değildir suskunluk, çok şey anlatır anlayana... Kelimelerin anlatamadıklarını haykırır aslında... Bir kaçış değildir suskunluk, bir bakıştan çok daha fazlasıdır... Sessiz çığlıkların bir adım ötesidir... Hayata olan öfken, insanlara olan kırgınlığın, ve daha nicesi saklıdır içinde sukunetin. Rest çekmenin ......''asil' halidir anlayana...!!>> . . .
Kayıtlı Üye
Deniz_Yıldızı - avatarı

Gösterim 1845   Yorumlar 0  

beni kaybedersin demedim mi? Söyle, bunları sana hep demedim mi

Deniz_Yıldızı 25 Temmuz 2010 23:36 (Kalbim daha fazLa KırıLmasın. canım daha fazla yanmasın ANNE.)

Demedim mi? Oraya gitme demedim mi sana, seni yalnız ben tanırım demedim mi? Demedim mi bu yokluk yurdunda hayat çeşmesi ben'im? Bir gün kızsan bana, alsan başını, yüz bin yıllık yere gitsen, dönüp kavuşacağın yer ben'im demedim mi? Demedim mi şu görünene ...razı olma, demedim mi sana yaraşır otağı kuran ben'im asıl, onu süsleyen, bezeyen ben'im demedim mi? Ben bir denizim demedim mi sana? Sen bir balıksın demedim mi? Demedim mi o kuru yerlere gitme sakın, senin duru denizin ben'im demedim . . .
Kayıtlı Üye
Deniz_Yıldızı - avatarı

Gösterim 1341   Yorumlar 2  

Sevgimmiydi eskiyen yoksa benmiyim büyüyen...

Deniz_Yıldızı 25 Temmuz 2010 23:18 (Kalbim daha fazLa KırıLmasın. canım daha fazla yanmasın ANNE.)

Nezaman eskir sevgiler?İçimdeki tükenmişliğin acısı nezaman geçer?Hani sevgi kendini unutup başkasını yaşamakdı...Hani seviyor,sevmiyor diye papatya falları tutmakdı sevgi.. Sevgimmiydi eskiyen yoksa benmiyim büyüyen... . . .
Kayıtlı Üye
Deniz_Yıldızı - avatarı

Gösterim 550   Yorumlar 1  
Sayfa 16 / 16