Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Günlük .. Her gün yeni 1 Gün (;

bİr-İ

HANDSOME 17 Aralık 2011 23:35 (MsxLaBs)

İnsanin hayatından biri giderken, biri gelir. Bir i giderken, bir i gelir.. Gelişlere pek alışamamış bir insan bile olsanız, sevmeniz kaçınılmazdır gelişleri. Her gelişin süpüreceği umudu vardır içinizde, geçmişi. Her gidiş sizde farklı farklı duygular uyandırabilir, bu duyguların en kötüsü de yarına eksik nasıl uyanacağınız sorusudur ama her gidiş, beraberinde biraz da yarın umudunu getirir. O kadar derine gömülüdür ki, güzel bir geliş görmeden farkına varmazsınız.

Dibine kadar
. . .
☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
HANDSOME - avatarı

Bu kategoride: Bu Günlük ..
Gösterim 803   Yorumlar 0  

Ben 'Ve' Biz

HANDSOME 17 Aralık 2011 23:31 (MsxLaBs)

gifox

Kendimize ait fiili bir kelime ve birinci tekil şahıs olan 'Ben' kalıbını çok mu kullanıyoruz?

İfadelerimizde 'Ben' yerine 'Biz'

Bir örnek verecek olursam, devlet görevlilerinden biri yetkili bir memuruna halkına karşı davranışın şöyle olsun der ve bunu söyleyiş tarzını emirle yapar.Ben senden şunu şöyle yapmanı istiyorum dediği zaman özel bir hitap da bulunur..Ya da halka sesleniş tarzı
. . .
☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
HANDSOME - avatarı

Gösterim 945   Yorumlar 0  

Sosyal Fobi !..

HANDSOME 17 Aralık 2011 17:09 (MsxLaBs)

toplulukonundekonusma

Bir çok kişinin psikolojik olarak sosyal fobisidir toplum karşısında kendini ifade edememek.Yani sosyal ortamlardan aşırı korkmak.Topluluk karşısında konuşmacı konumunda olan kişi bütün gözlerin kendine çevrildiğini hissettiği anda kaçma psikolojisi içine girer ve bu fobisi haline gelir.

Sosyal fobinin oluşmasında bir çok etken vardır.Bunların başında çocukluk ve gençlik yaşantıları
. . .
☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
HANDSOME - avatarı

Gösterim 364   Yorumlar 0  

Kendimizle Yüzleşelim !..

HANDSOME 17 Aralık 2011 17:06 (MsxLaBs)

Bu gün farklı bir alanda sorguladım kendimi . İkili ilişkilerde ki yeteneğim nedir diye sordum kendime .

Aslında benden iyi bir arkadaş , dost vs. olur . Yani iyi - kötü her an yanında olmaya çalışırım dost dediğim insanın fırsatlar el verdiğince . Vermediğinde zorladığımda olur olanakları . Bir insan ne ister ki dostundan ? Satmasın , yalan - dolan olmasın , arkadan iş yapmasın falan işte . Bunları başarabilirim . Başardım , başarıyorum , başaracağım da .

Bunlarla
. . .
☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
HANDSOME - avatarı

Gösterim 316   Yorumlar 0  

Ey Özgürlük ..

HANDSOME 17 Aralık 2011 15:59 (MsxLaBs)

ozgurluk tel kartal gece
Yatagimda uzanirken, etrafima baktigim her kosede bir etiket goruyorum.
Yastigimdan, yorganimdan, ustumdeki esofmana kadar, mobilyayalardan, sus esyalarina hatta coraplarimdan masamin ustundeki kalemlere varana.
Kendimi etiketlenmis hissediyorum, bellona, staedler, adidas, kodak..
Etrafima baktigimda, yasadigim sehirden, dunyanin tumune insanlarin kafeslere koyuldugunu goruyorum.
Sahi, . . .
☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
HANDSOME - avatarı

Gösterim 1273   Yorumlar 0  
Sayfa 12 / 13