Arama

Saçların çabuk uzaması ve düz olması için ne yapılabilir? - Sayfa 2

Güncelleme: 2 Aralık 2016 Gösterim: 300.307 Cevap: 72
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim saçlarım önceden çok uzn ve düzdü sonra kestirdikçe kabarıp dalgalanmya başladı internetten araştırdıım bi şeyi denedim yanaımdayken 8 haftada omuzlarıma deydi XD kullandıım şeyler : papatya, ısırgan otu bunları ayrı ayrı kaynatıp ılık ol masını bekleyin ve saçınıza dökün 20 dk sonra yine aynı şeyi yapın bunu haftada 1 yapın işe yarıo
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benim saclarım uzun böyle bi sorunum yok ama uzun sac isteyenler MUTLAKA BUNU UYGULASINLARben arkadasıma tavsiye ettim cok işe yaradı ve bana tsk etti sarımsagı ezin ve havucuda tırnaktan küçük şekilde ezin sonra cezveye 1 bardak su ve havucu sarımsagı atın 15 dk kaynamaya bırakın daha sonra susam yagı ve hint yagını katın 2 dk öyle karıstırın bu karışımı sacınıza sürün yarım saat bekleyin ılık su ile yıkayın.gercekten cok işe yarıyo bana dua edeceksiniz haftada 2 defa uygulayın tsk ler size kolay gelsin ...
Sponsorlu Bağlantılar
LaDy - avatarı
LaDy
Ziyaretçi
24 Şubat 2010       Mesaj #13
LaDy - avatarı
Ziyaretçi
Saçlarınıza sadece yağ sürerseniz bu yağ'ın yüzeyde kalması ihtimali oldukça yüksek olur. Bi karışım daha etkili olur sanırım. Şahsen denediğim ve az çok işe yarayan bir formül vereyim size:

• Bi tatlı kaşığı kadar doğal yollarla ve ısıtılmadan kazanılan badem yağı
  • Bi çay bardağında demlenmiş bir tutam Sinameki otu
  • Ve bir ampül bepantol ya da bemiks
Bepantol'un içerdiği Pantenol saçların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Sadece Pantenol bulabilirseniz onu da kullanabilirsiniz.
Saçlarınızı yıkamadan 1-2 saat önce saçlarınıza masaj yaparak yedireceksiniz ki kan dolaşımı artsın.

Ayrıca sarımsak da çok etkilidir, tek dezavantajı kokusu. Sarımsak içerikli şampuanlar falan var, kokusu olmayan. Onları da deneyebilirsiniz.

Bunun dışında hint yağı ya da jojoba yağı da, badem yağı gibi etkilidir. Ayrıca kirpiklerinize sürerseniz yatmadan önce bu yağlardan (gözünüze kaçırmamaya dikkat edin) kirpikleriniz de kısa sürede gürleşir ve uzar.

Ayrıca saçlarınıza fön çekmeniz, boyatmanız, perma yaptırmanız ya da çok sık yıkamanız da uzama sürecini daha da uzatır ve sağlarınız incelir. dyn 6 31 81 0 0 0 0 0 0
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benimde saçım çok kısaydı ama uzadı hemde çoooooook bunun sebebi ise ben her akşam yatmadan önce soğuk suyla yıkadım bu arada bi sitede bulduğumu yaptım formül.....
1 yemek kaşığı çörek otu ve susam mı
yumurta sarısı
birde sarımsağı dövün karıştırın saçınıza sürün 15 dk bekleyin ve yıkayın
bunu her hafta 1 kez yapın bide saçınızı her ay biraz kesin uçlarından ve bunları yapın değişimi görceksinizMsn HappyMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar öncelikle baylara sesleniyorum... saçlarım uzamıyor diye endişe ediyorsanız bence boşuna dert ediyorsunuz entele (bit) otunu kullanırsanız ki ben kullanıyorum hala devam ediyorum şuan 2. kez kullandım ve saçım 1,5 cm uzadı haftada 3 kez uygulayın 1 ayda 6 cm ve daha fazlası olacaktır ben inanarak yaptım... ve etkisini daha 2.ci uygulamamda gördüm. tarifini merak edenler için hemen veriyorum.. 2 bardak sirke 2 bardak su ve 10 gr entele (bit) otunu bir tencerede kaynatın ve soğumaya bırakın sonra saçlarınıza yedirerek uygulayın 2 saat bekletin ve sonra yıkayabilirsiniz evet biliyorum sirke diyorsunuz iğreniyorsunuz ama inanın acayip etkili sirke olarak ELMA SİRKESİ kullanmayı unutmayın ben de sinüzit olduğu için geceleri uyguluyordum belki bununda faydası olabilir benden tavsiye yatmadan 2 saat önce saçınıza uygulayın ve yıkayıp yatın yapılan karışım 1 ay saça yetecek şekilde ayarlanmış... istanbul'da oturanlar için satıldığı yerler köşe başlarındaki aktarlar değil eminönünde mısır çarşısında orjinalini bulabilirsiniz kahverengi küçük parçacıkta tohumlar =) şimdiden kolay gelsin herkese başarılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
saçlar biz bayanların en önemli sorunu ve takıntısıdır kimimiz kısa dalgalı saçlardan kimimzde uzun düz sactan hoslanırız. Arkadaslar bnmde sacların cok uzun deıl ve takıntı halındeyım artık yapmadıgım sey kalmadı. Size önerim saclarınızı fazla taramayın fon duzlestrıcı maşa vs fazla kullanmayın daha fazla yıpratrsınz ayrıca daha uzun olması ve dokulmemesı ıcınde cam terebentı kullann haftada en az 1 kes kullanın 1 ay ıcınde degsımı farkedeceksnz... sağlıklı gunler....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Mart 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bakın arkdaşlar bendeçok uğraştım saçımı uzatmakiçin hatta bi araa geceye kadar internette buunu araştırdım ama çözümü yok bir çok tarif aldım ama hiç birini dememedim çünkü her defasında korkttum ya daha kötü bir sonuç alırsam diye bu yüzden kafamı daha başka şelere vermeyi denedim tv filan izledim ve saçlarımı tamamıyla unuttum bir kaç ay sonra bu tekrara kafama takıldı ama ozamna kadar saçlrım uzsdı şimdi saçlarım belimde amasizze şunu önerirm saç kıremlerini bir tas suyun içirisine az miktarda sıkın ve banyodan sonra yani çıkmadan enson saçınıza onu dökün ve çok az iki dakika filan bekleyin durulayın 1 haftada 1 cm uzaması için alın size ne doğal yöntem
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence doğal halimiz daha güzelll
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kesinnn okuyun!!!!!!! saç emek ister.bunu bilin öncelikle...1-yatmadan önce parmak uçlarınızla diplerine masaj yapın2-haftada bir yumurta ile bakım yapın,badem yağıda kullanın.ama bunları düzenli yapın3- hergün kesinlikle tarayın taramak masaj şeklidir.4-sık sık şampuan değiştirmeyin5-hergün saç yıkanmaz bu çok zararlı saçın yağada ihtiyacı var.6-bol bol su için7_sık sık boyamayın boya saçı mahfediyooooMsn Sad8-sabırlı olun stres yapmayın bu çok önemli stres uzamasını yavaşlatır...ben havuç suyu ile yumurtayı deniyorum hem yumuşacık oluyor hemde besliyor ee besleyince noluyor? tabiki uzuyor.9- üç ayda bir kırıklarını aldırın.....çok düzleştirici kullanmayın..
çam terebentin - avatarı
çam terebentin
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #20
çam terebentin - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar aktarlarda çam terebentin denilen bir yağ satılıyor . bunu alıp 200 ml şampuanın içine yarısını katın kullanın bende kestrmiştm çok pişman oldum ve işe yaradı bende arkadaşım kullanıyordu ilk çok guzel uzadı şimdi beline geliyo.. ayrıca soğuk suylada yıkamak gerçkten işe yarıyo bide duzleştirmesseniz emin olun guzel uzar.. Msn Happy