Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Temmuz 2017  Gösterim: 98.742  Cevap: 15

Bit neden olur, nasıl bulaşır, nasıl önlenir?

Ziyaretçi
16 Kasım 2008 21:35       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Bit neden olur, nasıl bulaşır, nasıl önlenir?
EN İYİ CEVABI kompetankedi verdi
Bakınız:
Bitlendiğimizi Nasıl Anlarız?
Bitlenmeyi gösteren ilk ipucu sık sık kafa derisinin kaşınmasıdır. Biti tespit etmek ve yayılmasını engellemek amacıyla, ensenin arka kısmındaki ve kulak arkasındaki saçlar dikkatle incelenmelidir. Bitler ışıktan kaçtıkları için, yalnızca saç kılına yapışmış küçük beyazımsı, oval yumurtaları (sirkeleri) görebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

İdeal Bir Bitlenme Tedavisi Nasıl Olmalıdır?
  • Tek uygulama ile kısa sürede etki göstermeli.
  • Güzel kokulu, saçları dolaştırmayan, taramayı zorlaştırmayan, etrafa bulaşmayan, boyalı ve permalı saçlarda problem yaratmayan özelliklere sahip olmalı.
  • Kalıcı etkisiyle bitlerin saça tekrar yerleşmesini engellemeli.
  • Sadece bitleri değil,sirkeleri de yok etmeli.
  • Kullanıcı tarafından iyi tolere edilmeli, yan etkileri olmamalı.
  • Kullanıcıya toksik etkisi olmamalı
  • Bugüne kadar pek çok yolu kullanarak insanoğlu bitle mücadele etmeye çalışmıştır. Kötü kokulu gaz ve kimi zehirli maddeler içeren ilaçlar bunlardan bazılarıdır. Daha çok çocuklarda rastlandığı için tedavinin çocuklar için güvenli, yüksek oranda etkili, sadece bitleri değil yumurtalarını da öldüren bir bit ilacı ile yapılması gerekir.
Oysa günümüzde artık bu alanda kullanılan madde ve ilaçlarda büyük gelişmeler kaydedilmiş, hatta koruyucu etkili permetrin etken maddesi içeren ilaçlar geliştirilmiştir. Saç biti tedavisinin bitleri olduğu kadar yumurtaları da öldürmesi ve tekrar bulaşmayı önlemesi gerekir. Piyasada birkaç bit öldürücü ilaç vardır ve değişik şekillerde bulunmaktadır; şampuan, saç kremi gibi. Fakat bunların hepsi bit tedavisinde istenen etkiyi göstermez!!!

DEVAMI Bit Nedir? Nasıl Bulaşır?
ayrıca
Saç biti nasıl tedavi edilir?
Son düzenleyen Safi; 19 Nisan 2016 21:14


16 Kasım 2008 21:43       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Üye
saçlı deride bit oluşmasını önlemek için birkaç yol önerebilirim. bit genelde topluluk halinde yaşanılan yerlerde insandan insana geçer.başkalarının taaklarını kullanmamak,kirli elleri saçlara sürmemek ve kısa,temizlenmesi kolay saçları tercih etmek önleyici olabilir..
kompetankedi tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
5 Aralık 2008 13:04       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Üye
bit şampuanları reçetesiz satıldığından ilaç önermekte bir sakınca görmüyorum..
anti-bit adı verilen ilaç sirekelere etkili olmadığı için etkili değildir.
daha pahalı olan kwella- kwellada piyasa adıyla geçen şampuanları öneriirm. ama burda asıl önemli olan şampuanın kendi taraklarıyla sık sık saçları taramak. sirkeleri yani bit yumurtalarını saçtan uzaklaştırmadığınız taktirde tekrarlanacaktır. sağlıklı günler dilerim..
ATCI
11 Şubat 2009 23:27       Mesaj #5
ATCI - avatarı
Ziyaretçi
Kardeş öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum..aynı sorun bizde de vardı ve tek çare ne biliyor musun?? SİRKE..Git çarşıya bir şişe üzüm sirkesi al ve iki güne bir o kişinin saçına pamukla sürerek tarayın ve göreceksiniz ki bitler canlı canlı tarağa gelecek ve yumurtaları canlanmayacak ama bunu baştan savma değil iki güne bir mutlaka yapıp ondan sonra da banyo yaptırmalısınız...Etkisini göreceğinizden eminim..Hiçbir şüpheniz olmasın..Benim kendi kardeşime denedik onca insana sorduk ve söylediler buydu arkadaşım..eğer isterseniz msn den de irtibata geçer konuşabiliriz arkadaş...Hiçbir şüpheniz olmasın..Hayırlı günler diliyorum..
Misafir
29 Eylül 2009 18:39       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
üzüm sirkesi kullanın arkadaşşlar sakın eczaneden şampuan almayın eczanedeki sampuanlar biti çoğaltıyo üzüm sirkesini bi pamuğa dökün saçınıza yedirin 30-60dk bekleyin ve saçınızı tarayın bitlerin canlı şekilde döküldüklerini görüceksiniz ben denedim ve yararını gördüm sizlerede öneririm!!!!Msn Happy
Misafir
4 Mart 2010 20:54       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar BİTRİN diye bit spreyi var inanın kullandım saclaım cok sık ve uzundu hepsını temızledı kokuuzu super şıddetle tavsıye ederım
oku
14 Ağustos 2010 12:01       Mesaj #8
oku - avatarı
Ziyaretçi
benim 1 ay oldu saçımda bit vardı annem gördü eczaneye gittik anti-bit aldık ama sadece bitleri sersemleştirdi daha sonra kwellada aldık bit şampuanı en iyisi buymuş yada paranit miş aldım kwelladayı ıslamdan saçımıa yaptı annem daha sonra ince taraqı var onunla taradı 10 dk bekledik daha sonra saçımı duraldıktan sonra sirke sürdük 20-10 dk bekledik saçımı yıkadık ama şampuan yapmadık sonra annem taraqı eline aldı ve bir sürü sirke vardı burda önemli olan şampuan deqil tarak olacak ama ben size kemik tarak bulmanızı öneririm arkadaşlar
Misafir
7 Mart 2011 18:34       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim de saçımda bit oldu ve biz bir doktor tavsiyesi ile HEDRİN diye bi yağ var bunu kuru saça uyguluyoruz zaten üstünde yazıyor 2 kere haftada 1 kullandım biti ve sirkelerini yok etti artık kafam kaşınmıyor siz de deneyin bende kesin çözüm oldu .
Misafir
3 Kasım 2011 22:02       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bit saçtan saça geçen bir hastalık. Bunu tek önliyecek tek ilaç Paranit ve Gaz. Bunları günden güne kullanın hepsi biterDaha fazla sonuç:
bit kendiliğinden oluşur mu

Cevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç