Arama

Tevbe ettim, Allah beni affeder mi? - Sayfa 2

Güncelleme: 24 Aralık 2014 Gösterim: 37.031 Cevap: 45
SUNU - avatarı
SUNU
Ziyaretçi
3 Mayıs 2010       Mesaj #11
SUNU - avatarı
Ziyaretçi
Yapmış olduğunuz tövbenin ardından aynı hatayı tekrarlamazsanız cenabı hakk şirk yani allaha ortak koşmak vede kul hakkı harici bütün günahlırın tövbe ile silineceğini bildirmektedir inşallah af edilenlerden oluruz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Allah tövbe edenleri affeder
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Haziran 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer gerçekten inancınız varsa ALLAH afedicidir. ALLAH bütün müminleri afedebilir.tövbe ederseniz.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
13 Haziran 2010       Mesaj #14
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
örneğin alkol alıyodunuz da şimdi tövbe ettiniz.

şu an bi arkadaşınız restaurant işletiyo. tövbeden sonra o arkadaşının çayını içmeye bile gitmeyeceksin o restaurantlara.

gitmezsen, tövbende bir ciddilik, o eski günahlardan kaçma-uzaklaşma adına iyi bir yol olur; tövben daha samimi olabilir.

her şeyi gazete yazmaz. az da anlayacaksın Msn Wink
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN ÇOK PİŞMANIM HEP İYİLİK VE KÖTÜLÜKTE YAPTIM ALLAH BENİ AFFEDERMİ allahım benim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben çok günah işleyen birisiyfim tövbe ettim bundan yaklaşık bir sene sonra büyük günah işledim zinaya yakın tam olarak değil ama çok yakın affedermi YÜCE ALLAH'ım çok pişmanım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben allah a isyan ve kur'anı kerimini yırtmıştırm ama binlerce kez pişman oldum acaba affeder mi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
allah Hastalıkta yapmış olduğu günahları affeder mi
nötrino
Yasaklı
2 Eylül 2010       Mesaj #19
Yasaklı
Alıntı

BEN ÇOK PİŞMANIM HEP İYİLİK VE KÖTÜLÜKTE YAPTIM ALLAH BENİ AFFEDERMİ Allahım benim

Alıntı

ben çok günah işleyen birisiyfim tövbe ettim bundan yaklaşık bir sene sonra büyük günah işledim zinaya yakın tam olarak değil ama çok yakın affedermi YÜCE ALLAH'ım çok pişmanım

Alıntı

ben Allah a isyan ve kur'anı kerimini yırtmıştırm ama binlerce kez pişman oldum acaba affeder mi

Tevbe samimi bir şekilde yapıldığı sürece şirk(ortak koşma) dışındaki tüm günahların affedildiği bildirilir.Bunun yanında kul hakkına da dikkat etmek gerekiyordur

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Allah Hastalıkta yapmış olduğu günahları affeder mi

İnsanın hastalıklara sabretmesi,bu durumdayken isyan etmemesi günahlarına keffaret olur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben kızlarla ayıp şeyler yapiodu birdaha yapmiyaagıma yemin ettim bir lkaç kezzz 11 yaşında yım söz verdim ama hep yapmaya devam ettim şeytanın vesvelewsine inandım allah beni affeder mi artık yapmamaya söz veriyorum zekat vericem inşallah da namaz kılıcam allah beni affeder miii