Arama

Tevbe ettim, Allah beni affeder mi? - Sayfa 3

Güncelleme: 24 Aralık 2014 Gösterim: 37.027 Cevap: 45
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bu yıl bazen oldu yatmadan tevbe ettim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mevlana demişki gel, ne olursan ol gel. Bizim kapımız umutsuzluk kapısı değil.

Sponsorlu Bağlantılar
Yaradan merhametlilerin en merhametlisi dir. Şüphe yokturki kimse ondan daha merhametli ve bağışlayıcı olsun. Mühim olan bütün kalple pişman olmak ve bütün samimiyetle af dilemektir. Farzadinki bir insan geldi karşınıza ve bütün samimiyetle harab ve bitab içinde pişmanlığını belirtti sizde onun samimiyetine karşı keşke benim elimde olan birşey olsa affederdim diye içinizden geçirirsiniz muhtemelen. Peki ben size sorayım bizim merhametimiz acıma hissimiz yaradandan çokmudurki? Elbette değil. Mühim olun kalpten samimi bir şekilde pişman olmak ve birdaha aynı günahı işlememeye söz vermek. Yaradan Demişki eğer bütün insanlar halis kul olsaydı hiç günah işlemeseydi ben o kavmi helak eder günah işleyen kullar dünyaya getirirdim. Kuluz hata bize mahsus. Elbette hata işleriz günah işleriz. Ama mühim olan tek şey pişmanlık ve samimiyettir. Duygularınızda samimi olun yeter. Sakın ola düşünmeyin Ben günah işleyeyim ALLAH beni affeder. Böyle düşünmek sakıncalıdır. Mümkün olduğu kadar günahın olduğu ortamdan uzak durun. OLurda geçmişte veya gelecekte nefsinize yenik düşerseniz ALLAHtan af dileyin. Pişmanlığınızı belirtin ona. ONun kappısı ümitsizlik kapısı değildir.

Birgün bir şeyh varmış, Tabi doğal olarak müritleride. Birgün bakmış müritlerin biri duvarın dibinde oturmuş hüngür hüngür ağlıyor. Noldu demiş müridine mürit iç çeke çeke anlatmı. Şeyhim demiş 30 gündür aynı rüyayı görüyorum dayanamıyorum artık demiş. Nezaman uykuya dalsam hep aynı rüya. Rüyamda ateşte cayır cayır yanıyorum Msn Sad cehennemliğim galiba ben demiş.

Şeyhide müridine dönüp gülümseyerek, ilahi insan bunamı ağlıyorsun yani demiş. Senin bu gördüğün rüyayı ben 30 yıldır her gece görüyorum nolmuş yani cehennemliksek. Cehenemde ateşte yaradanın değilmi? Hem nolmuş sanki yaw, cehennemliğiz diye oturup bir köşede ağlıyalım ümidimizi kaybedelimmi yani.

Mürid şaşırmış tabi. Haklısın tabi cehenneme gideceğiz diye ALLAHA kulluk etmeyellimmi demiş. Haklısın biz yine kulluğumuzu yapalım Mevlam kerimdir demiş. Ve kısa bir süre sonra ikiside o rüyayı görmemeye başlamışlar.

Rivayete göre Bu iki zaat ruhlar Alemindeyken yaradan onları cehennemlik iki kul olarak dünyaya göndermiş. Ama en büyük adalet sahibi olan Yaradan onlara her insanda olduğu gibi onlarada düşünce ve hür irade ihsan eylemiş. Onların bu güzel düşünceside kaderlerine cenneti yazmış (:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve birgün yine bir adam. Tam 99 Tane insan öldürmüş. Yaş geçmiş tabi adam ömrünün sonlarına merdiven dyamış. O aralar bir pişmanlık düşmüş adamın üstüne adam için için yanıyor. Çok pişman. varmış gitmiş bir dervişin yanına meseleyi anlatmış, ben af dilesem yaradandan kabul olurmu demiş? Derviş olmaz ben bu konuya bişey diyemem deyip göndermiş. Sonra başka bir dervişin yanına, sonra başka bir dervşin yanına gitmiş... Kimin yanına gitmişse deva bulamamış derdine. Cevap bulammış sorusuna. Çok büyük bir alim var d emişler onun yanına git. Son ümit onun yanınada gitmiş. Büyük zaat onu dinledikten sonra bre gafil senin Elle tutulur yanınmı kalmış be deyip azaramış adamı. Adamda oraıkta kılıcını çekip vurmuş boynunu dervişin. Ettimi 100...

Yolda biçare biçare gelirken yaşlı bir adama raslamış, Yaşlı adam farkeder tabi bunu sohbete tutuşurlar. Adam, Yaşlı amcayada anlatır durumu sohbet ederler. Yaşlı adam, Diğer adama der Bu kapı ümitsizlik paıdıs değil. Senin derdinin Dermanını söyleyeyim. İlk önce bu şehirden gideceksin seni hiç kimsenin tanımadığı bir yere. Orda yaşıyacaksın sinirine hakim olacaksın, ibadet edecek ALLAHtan af dileyeceksin Şüphessiz o en çok affedicidir. EN çok bağışlayıcıdır. Gönlünden ümidi eksik etme evladım demiş. Adamda sevinerek hemen pılını pırtını toplamış trk etmiş o şehri. Uzaktaki bir şehre doğru yol almaya başlamışşşki, yolun ortasında düşüp ölmüş adam.

Münker ve nekir Melekleri hemen oturmuş adamın başına, bunu cehennemlikmi yazalım cennetlikmi yazalım diye aralarında konuşup kannat getirememişler. Mevlaya danışalım demişler. Mevlada onlara gitmekte olduğu şehirle gelmekte olduğu şehrin arasını ölçün demiş. ölçmüş melekler gitmekte olduğu şehre 1 arşın (1 Metre kadar) daha yakın çıkmış mesafe. Ve yaradan Buyurmuş... Yazın Cennet (((: işte bizim yaradanımız bukadar merhametli bukadar kerem sahibi arkadaşlar. Uyanın....

Daha niceleri var bu hikayelerin anlatmakla bitmez...

hatta ve hatt aşunuda anlatayım. Bir ****** varmış vakti zamanında bir hayat kadını. Birgün sususz çölde gezerken bir kuyu görmüş deli divane kuyuya koşmuş hemen su içerken birde bakmış bir köpek yavrusu. Sususluktan çatlayıp ölecek hayvan nereyse. Hemen ayakkabısını çıkarıp su doldurmuş içirmiş hayvana. Onun bu merhameti ALLAHIN çok hoşuna gitmiş. Onaca günahına ramen ALLAH onu Affetmiş ve Cennetle mükafatlandırmış. Dedeimya Arkadaşlar Anlatmakla bitmez bu hadiseler. Sizin şüpheniz olmasın ALLAH kapısında herzaman ümidiniz olsun. Szie ALLAH affeder veya affetmez demiyorum. Ama onun merhameti çok büyük ve samimi olarak utanır af dilerseniz, birdaha yapmicağınıza söz verirseniz. Affedilmeyi ümit edin. O kapısına gelenleri boş çevirmez. Ondan bundan bahsetmiyoruz. ALLAH tan bahsediyoruz. Onu anınca akan sular durur arkadaşlar. ALLAHA emanet olun....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar Ben 1yıl Önce Fabrikayı Dolandırdım 5milyar Falan Ama Tövbe Ettim Haram Yedim Ve Tekrarlamayacağıma Tövbe Ettim Allah cc Affeder mi Sizce ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evli iken zina yapan kadının tövbesi kabul olurmu?
babacan2121 - avatarı
babacan2121
Ziyaretçi
24 Mayıs 2011       Mesaj #25
babacan2121 - avatarı
Ziyaretçi
allahım beni af edin bişmanım namaz artık kılıcam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben bir keresinde bir şey için Allah'a söz vermiştim. Bu sözümü tutmadım. Günah olduğunu bildiğim halde tutmadım! Sonrasında çok pişman oldum. Tevbe ettim. Allah beni affetmişmidir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ewet kabul eder inşallah
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Temmuz 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben çok göz zinası yaptım bidaha yapmasa tövbe etsem allah beni af edermi cevabınızı bekliyorum çok pişmanım
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
2 Ağustos 2011       Mesaj #29
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben çok göz zinası yaptım bidaha yapmasa tövbe etsem allah beni af edermi cevabınızı bekliyorum çok pişmanım

Kardeş yapılması gereken, samimi bir tevbedir samimi/nasuh tevbe edeni, Allah (cc) affedeceğine vaad etmiş her ne zaman insan hata etse tevbe etmelidir
Alah affetsin cümlemizi

BEN FARE DEĞİLİM

Bir öğrenci hocasına, harama bakmaktan kendini alıkoyamamaktan nefsini şikâyet eder Hocasına:
—Hocam harama bakmamak için çare nedir ne yapmam lazım? Hoca:
—Oğlum demiş Farey'i düşün Öğrenci anlamayınca Hoca açiklamış;
—Fare'nin zekâsı zayıftır hemen unutur Yem görür tam yiyeceği sırada faka tutulacak gibi olur kaçar ama yine unutur tehlikeyi ve bir daha dener Neticede fak onu yakalar ve ölür Hoca devam eder sözlerine
—Sen akıllısın tehlikeyi gördüğünde fare gibi davranma! hemen uzaklaş demiş
Öğrenci
—Tamam demiş
Ertesi gün çarşıya çıkar ve yine harama tam bakacağı sırada hocasının sözlerini hatırlar fare olmadığını düşünerek yüzünü çevirir ve şöyle der
—Ben fare değilim… ben fare değilim… ve hep harama bakacağı sırada öyle demeye devam etmiş

Tahrim Suresi'nin 8 Ayet-i Şerif-i

Okunuşu
Yâ eyyühellezîne âmenû tûbû ilâllâhi tevbeten nasûhâ(nasûhan), asâ rabbukum en yukeffire ankum seyyiâtikum ve yudhilekum cennâtin tecrî min tahtihel enhâru, yevme lâ yuhzîllâhun nebiyye vellezîne âmenû meah(meahu), nûruhum yes'â beyne eydîhim ve bi eymânihim yekûlûne rabbenâ etmim lenâ nûrenâ vagfir lenâ, inneke alâ kulli şey'in kadîr(kadîrun)

Anlamı
Ey âmenû olanlar (Allah'a ulaşmayı dileyenler)! Allah'a Nasuh Tövbesi ile tövbe edin! Umulur ki Rabbiniz, sizin günahlarınızı örter ve sizi altından nehirler akan cennetlere koyar O gün Allah, nebîleri ve O'nunla beraber olanları mahzun etmez Onların nurları, önlerinde ve sağlarında koşar“Rabbimiz, bizim nurumuzu tamamla ve bize mağfiret et (günahlarımızı sevaba çevir) Muhakkak ki Sen, herşeye kadirsin” derler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
DERUNİ - avatarı
DERUNİ
Ziyaretçi
2 Ağustos 2011       Mesaj #30
DERUNİ - avatarı
Ziyaretçi
mutlak suretle Allah afveden ve bağışalayandır mutlak odurki tövebe sonrası tekrar aynı hataların tekrarlanması asıl olandır yine cenabı hak kul hakkı harici diğer günahların harici diğer günahların bağışlanacağı af edileceği belirtilmektedir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.