Arama

Sağ elimdeki uyuşukluğun sebebi ne olabilir?

Güncelleme: 3 Mart 2018 Gösterim: 4.669 Cevap: 2
iqqati - avatarı
iqqati
Ziyaretçi
17 Aralık 2008       Mesaj #1
iqqati - avatarı
Ziyaretçi
iyi akşamlar..
benim sorunum sağ elimde uyuşukluk benzeri bir durum ortaya çıkması..çok nadir görülüyor ve uyuşukluk veya his kaybı olarak tarif edebileceğim bir raharsızlık yaşıyorum..buarada ilgisi olabilirmi bilmiyorum ama bilgisayar kullanıyorum..şu ana kadar iki kere yaşadığımı söyleyebilirim ama sebepsiz, durduk yere ortaya çıkıyor.yardımlarınızı bekliyorum ve çok teşkkür ediyorum.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
burası bir forum sitesi olduğudan sadece size yol gösterebiliriz. zira doktora bavurduğunuzda oda dışarıdan bakarak bir teşhis bile koyamazken bunu bizim yapmamız zaten olası değil. doktora başvurduğunuzda sizin röntgeninizden kas-kemik-sinir dokusu uyumunu izleyip ona yönelik teşhis koyacaktır..
önerim; ortopedi kliniğidir. o temel kliniktir bu gibi şikayetlerde. o ihtiyaç duyarsa nöroşiruji,ftr ye yönlendirme yetkisi vardır..
Sponsorlu Bağlantılar
geçmiş olsun
Quo vadis?
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
3 Mart 2018       Mesaj #3
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Sağ El Uyuşması

Sağ el uyuşması ülkemizde sıkça karşılaştığımız bir rahatsızlıktır. İnsanların çoğunluğu günlük yaşam standartlarında sağ ellerini kullanmaktadırlar. Ellerinizin sıhhati olmadan yaşamak hayatınızı zora sokacaktır. Bu uyuşmaların sebepleri birden çoktur. Bu uyuşmalar kan dolaşımında ve ya sinirde meydana gelen sorunlara işaret etmektedir.

Sağ el uyuşmasının sebepleri
  • Tek taraflı uyuşmaların sebebi omurilik yada beyin sorunlarının bir belirtisi olabilir.
  • Başka nedenlere bakacak olursak spor yaralanmaları kan dolaşımını etkilemiş olabilir.
  • Ani yaptığımız hareketler
  • Eli bir yere hızla çarpmak
  • El kemiklerinden birinin kırılması
  • El kemiklerinden birinin çatlaması bu uyuşmaya sebep olabilir.
  • Karpal tünel sendromu dediğimiz kasları kontrol eden tendonların fazla kullanımı da sağ el uyuşması sebeplerindendir.
  • Bazı önce el ve ayak uyuşmalarına rastlanmaktadır. Sağ elin uyuşması diyabet hastalığının sinyalini veriyor olabilir. Çünkü diyabet dolaşım sorunlarına yol açabilir.
  • Bunun sonucu olarak ise sağ elde uyuşma meydana gelir.
  • Anemin gibi hastalıklar ise kan dolaşımını zayıflatır. Kan hücrelerini ise etkiler. Bunun sonucunda yine elde uyuşma meydana gelir.
Her ne kadar el uyuşması desek de aslında tüm elin uyuştuğu nadiren olur. Bu uyuşmaların nedeni bir doktor tarafından bakılıp tespit edilene kadar kendinizin alacağı bazı önlemler, ağrılarınızı uyuşma ile ilgili şikayetlerinizi azaltmakta size yardımcı olabilir.

DEVAMI Ellerde ve Kolda Uyuşma ve Nedenleri
SİLENTİUM EST AURUM