Arama

Basur muyum?

Güncelleme: 3 Nisan 2017 Gösterim: 3.585 Cevap: 3
cangül - avatarı
cangül
Ziyaretçi
4 Nisan 2009       Mesaj #1
cangül - avatarı
Ziyaretçi
Basur hastalığının belirtileri nelerdir?
Ben Kıbrıs'ta ögrenciyim 3 ayı gecgindir büyük tuvaletimden kan geliyor neden oldugunu hic bilmiyorum doktora daha gitmedim ben basurdan şüpheleniyorum bazen midem deliniyor gibi oluyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.
Son düzenleyen _Yağmur_; 3 Nisan 2017 17:26
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Kahverengi olmayan (yani sindirilmiş olmayan),defekasyonla beraber gelen, taze,kırmızı, damla şeklinde gelen kan genelde basur yani hemoroid kökenlidir. Elinize gelen yumuşak bir kitlede aynı şekilde..ama elbetteki teşhisi bir cerrahi uzmanına görünerek koydurmalısınız.
Basur olmaması ihtimaline karşın bence gastroenterolojiye de muayene olmalısınız.
Sponsorlu Bağlantılar
sağlıklı günler dilerim.
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir arkadaşımda basurdan söz etti, bir şişlik belirmiş, siyahımsı morumsu bi renk karışımı ama kanama yok, acıda çok az, bu basur mudur, basursa kaçıncı derece olabilir yahut ne yapması gerekir? lütfen yardımcı olun yakında askere de gidecek.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
3 Nisan 2017       Mesaj #4
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Hemoroid Belirtileri:

Ikınma sırasında makattan kan gelmesi, Ikınma sırasında makattan dışarıya sarkma olması, makat bölgesinde kaşıntı hissi, makatta ağrı, makat bölgesinde ele gelen ağrılı şişlik “Hastalığın başlangıç döneminde sadece kanama yakınması varken, daha sonraki dönemlerde kanamaya dışkılama sırasında makatta oluşan şişlikler eşlik eder. Hemoroid ilerledikçe bu şişlikler artık içeriye girmez hale gelir. Özellikle ilerlemiş olduğu dönemlerde hemoroid memelerinin dışarı çıkmış olması nedeniyle makat devamlı ıslak hale gelir. Makat ıslaklığı nedeniyle kaşıntı da diğer yakınmalara eklenir. Bir de hemoroidin akut dönem özellikleri vardır. İç hemoroidler dışarıya çıkar, içeriye giremez ve şişer. İçleri kanla dolar. Bu dönemde makatta büyük, şişkin bir kitle oluşur ve bu safha çok ağrılıdır.

DEVAMI.>> Hemoroid (Basur)

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.