Arama

Korkuyu yenmenin yolları nelerdir? - Sayfa 2

Güncelleme: 24 Eylül 2017 Gösterim: 45.989 Cevap: 21
serkanrai - avatarı
serkanrai
Ziyaretçi
10 Ekim 2012       Mesaj #11
serkanrai - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
_KleopatrA_ adlı kullanıcıdan alıntı

Korkuyu Yenmek İçin Çaba Gösterin

Sponsorlu Bağlantılar
Tehlike sınırında mısınız?
Aşağıdaki şıklardan size uygun olanları işaretleyin. Eğer "Bu belirtilerden çoğu bende var" diyorsanız, bir uzmana danışmanızda fayda var.
* Başkalarının yanında utangaçım.
* Sosyal ortamlarda insanların beni izlediğini, bana baktığını ya da beni yargıladıklarını hissediyorum.
* Başkalarının sinirli olduğumu görmelerinden endişe duyuyorum.
* Başka insanlar etrafımdayken asla kendimi rahat hissetmiyorum.
* Topluluk içinde utanmaktan, küçük düşmekten, aptalca bir şey söylemekten korkuyorum.
* Genellikle korkumun aşırı ve gereksiz olduğunu biliyorum ama engelleyemiyorum.
* Sosyal ortamlardan ya uzak duruyorum ya da mecbur kaldığımda büyük sıkıntı içinde tahammül ediyorum.
* Böyle durumlarda vücudum terleme, titreme, hızlı kalp atışı, nefes darlığı, kızarma, ağız kuruluğu, karıncalanma hissi gibi belirtiler veriyor.

Yeni Asır

Bunların hepsi bende fazlasıyla var sınırıma ulaştığımı düşünüyom ortamım buna müsade etmiyo piskolok benim düşmanım olur anca başka bir yöntem varmı ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2013       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben de korkunç kişileri yüzleri hayal ediyorum bir gün geceleyin evde karanlık olan yere gittim gel yakala beni diye seslendim hadi gelsene dedim koridorda giderken arkadan biri geliyo hissediyomuş oluyorum sonra dönüp hadi gel ve beni al diyorum bekliyorum bişey olmuyo o zaman korkumu yendim işte
Sponsorlu Bağlantılar
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
13 Ocak 2013       Mesaj #13
iceslush - avatarı
VIP ETC
Ben hep Mete Aymarım ben diyorum;
o olsa korkmazdı diyorum ve Mete Aymar gibi yapıyorum yapmam gerekeni.
http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic813898_4.gif
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2013       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben kavga etmekten korkuyorum dayak yemekten değil canım acır diye korkuyorum bana bir çare bulun bundan 2 sene önce kavga etmiştim kavgada ayağım kırılıyordu 1 ay boyunca ayağım topal yürüdüm yere basınca ayağım acıyordu ondan beri kavga etmedim 13 yaşındayım çevremde beni hep eziyorlar bişey diyemiyorum buna bir çare bulun nasıl cesaretlenebilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2013       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

büyüdüğümde polis olmak istiyorum ama çok korkuyorum içimde bir his var korku sebebim ise tahminimde arkadaş,aile ve okul ortamından şiddet gördüğümden.bu nalet olası korkudan nasıl kurtulacağımıda bilmiyorum ha bide bana bunları yapanlardan intikam almak istiyorum ne yapabilirim cevabınızı bekliyorum

karşı çık. karşı çıktığında senle dalga geçerse ilk sen vur , onun vurmasını bekleme şaşıracaktır. sana bulaşmamaya özen gösterecektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2013       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Cin, dabbe , hayalet gibi şeylerden korkuyorum ne yapmalıyım

hayalet yoktur. dabbe kıyamette çıkçağı için şuan yok korkma bundanda. cin vardır bu korkunu yenmek için namaz kıl ibadet et ve aklına getirme. Cin herkese gelmez . aklına geldiğinde euzu besmele çek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mayıs 2014       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bak aynı durum bendede var yaşım 13 1-2 kere kavga et dayak ye sonra hırslanırsın ve cesaretlenirsin! sonrada o çocuğun üzerine üzerine yürü ve kavga çıkar o zaman görürsün
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2014       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir** adlı kullanıcıdan alıntı

korkuyu yenmenin yolları ne olabilir?

üstüne üstüne gidin gözünüzü kapatın ve korkunuzu yenin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2014       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Size şöyle söyleyeyim, daha 15 yaşındayım ve öyle bir durumdayimki bunu yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim. yaklaşık 1-2 sene önce yaşadığım yaptığım hatalar ve yaşadığım olaylar benim herşeyden korkmamı sağlıyor... Dışarı çıkmak istemiyorum birşey olacak zarar göreceğim diye korkuyorum. Ama öyle böyle değil aşırı bir korku.. Sürekli ağlıyorum o yüzden.. Yaşadığım olayları yaptığım hataları unutamıyorum sanki yüzüme vurulacakmış gibi geliyor! Aydınlığıda sevmiyorum. Odama ışık girmesin diye perdeleri kapatıyorum moralim bozuluyor. Çok fena bir haldeyim ne zamandır.. Böyle sürecek diye korkuyorum sürekli suratım asık içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor kimseye güvenemiyorumm... Lütfen cevap yazın daha yaşım küçük derslerime odaklanmak istiyorum ama mümkün değil pek sanırım... Nedir bunlar ?

Tesadüflere inanmayan bir insan olmama rağmen, kesinlikle seninle aynı şeyleri yaşıyorum. Yaz tatilinde olduğumuzu ve tatilin başından beri bu kahrolası durumdan kurtulamadığımı hissediyorum ve sanki asla kurtulamayacakmışım gibi hissediyorum. Yaklaşık 1 aylık tecrübeme dayanarak konuşuyorum ki, sen kendini çözmeye çalışıyorsun. Sana neler olduğunu, neden bu kadar hüzünlü olduğunu çözmeye çalışıyorsun ancak mantığın ve duyguların -her zaman olduğu gibi- asla bir çalışamıyor, bu da kafanı karıştırıyor ve kötü hissetmene neden oluyor. Ben de derslerime odaklanmak istiyorum çünkü geleceğim söz konusu. Şimdi, internette bunu araştırdığına eminim. "Korkuyu nasıl alt ederiz?"
"Korkuyu yok etmek." gibi.
Ancak oradaki önerilerin monotonluğundan sıkıldığını tahmin edebiliyorum, daima aynı tür şeylerin önerilmesi ve söylenmesi kesinlikle daha da sinirlerimi geriyor çünkü benim. Ancak inatla internette bunu araştırmaya, kitaplardan okumaya ve büyüklerimden bir şeyler kapmaya çalışıyorum, ama olay aslında insanın kendisinde bitiyor.
Şu an bu yazdığın yorum konusundaki hislerin geçerli mi bilmiyorum sadece yazmak istedim. Ama umuyorum ki güzeldir her şey. Eh, ne diyebilirim? Darısı benim gibilerin başına.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2015       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya bendede sürekli bi panik var ya ölürsem korkusu
ve şöyle bişi var nefes aniden tıkandığından ödüm kopuyor Msn Sad
sizce psikiyatrise gitmelimiyim ? :'(