Arama

Psikolojim bozuk ne yapabilirim? - Sayfa 3

Güncelleme: 20 Ekim 2017 Gösterim: 61.114 Cevap: 35
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Psikoloji üzerine söylenecek o kadar çok şey var ki ben sadece bir kaçına temas edeyim. Psikolojik bozukluğun temeline bakmak lazım yani sıkıntımız nerede mesela yalnızlık, aileden uzakta bir yerlerde yaşamak, borsa gibi bir yerde para kaybetmek,bekar olmak ve evlenememek bu gibi sebepler insanı ruhen bunalıma sokar aslında herşey beynimizde bitiyor örnek verecek olursak o an yaşadığımız olumsuz ve üzücü bir olay midemizin delinmesine veya saçlarımızın dökülmesi beyazlamasına sebep oluyor yani beynimiz vücudumuzda bulunan kılcal damarlara kadar hakim ve tamamen yönetiyor. İnsan kaderini kendisi çizer ve yönetir kader ile irade ayrı düşünülemez insan imkanları dahilinde ve yakın çevresini üzmemeye çalışacak şekilde doğru ilerlemeli, Nasıl ve neyle mutlu olacağımızı düşünüyorsak onu yapmalıyız gezmeyi mi seviyorsun gezeceksin kitap okumayı mı seviyorsun okuyacaksın bu zevkler kişiden kişiye değişir. eğer istemediğimiz bir durumla karşılaşacak olursak sabretmeyide bilmemiz gerekir özellikle sabretmeyi bilmemiz gerekir. hayır bildiğimiz şer; şer bildiğimiz hayır çıkar bunu unutmayın. Zorluklar karşısında sabredenin sonu selamettir. Buna inanın ben çok yaşadım. Değerli arkadaşlar sizlere yaşanmış bir olayı anlatayım dünyanın sayılı zengin insanlarından birisinin Çocuğu intihar eder ve intihar etmeden önce bir mektup bırakır mektupta derki ; zengin olmam sebebiyle dünyada tadabileceğim herşeyi tattım ve herşeyi yaşadım her istediğim oldu. herşeyi tattım ama bir de ölümü tatmak istedim der ve intihar eder... Bi çevrenize kendi gözünüzle bakın zengin bir aile profiline bakın duygu sevgi herşey belli bir seviyede birde normal kıt kanaat yaşamaya çalışan aileye bakın asıl sevgiyi asıl bağlılığı göreceksiniz. (istisnalar kaideyi bozmaz)kendinize şu soruyu sorun yaşamak için mi yiyorum yoksa yemek için mi yaşıyorum eğer yemek için yaşıyorsan sıkıntı vardır. ancan yaşamak için yiyorsan 2. soruyu yöneltin ne için yaşıyorum? ASIL MUTLULUĞUN FORMÜLÜ BU 2. SORUNUN CEVABINDA SELAMETLE...
Sponsorlu Bağlantılar
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
29 Haziran 2012       Mesaj #22
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mrb ben 11 yaşındayım ben en ufakşeyde ağlıyorum annem ben 1 yaşındayken babamla kavga edip gitmiş ben her olayda ağladığımda annem aklıma geliyo beni daha kötü üzüyor galiba psikolojimin bozk oldunu düşünüyorum ailem bu konudan çok mutsuz Msn Sad((

Bir uzmandan yardım almayı deneyiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben şuanda 18 yaşında ve işsiz okulu bırakmış biriyim sizlere hayatımın nasıl bir çıkılmaz bir yolda olduğundan biraz bahsedeyim.
Ben küçüklüğümden beri kendini derslere veremeyen,okulu arkadaşlarına uyup durmadan asan,arkadaş ortamlarında hep dalga geçilen biriydim.
6.sınıfta devamsızlıktan sınıfta kaldım.Hayatıma başka bir okulda tekrardan 6.sınıfa yeniden başladım.Okulu ilk günüydü herkes sınıfta
oturmuş öğretmeni bekliyordu.öğretmen içeri girdi ve tanışma faslına geçildi.Sıra bana geldi ismimi söyledim ögretmende aa sen su
sınıfta kalan ögrencisin deyip beni bütün sınıfın ortasında aşağıladı.Ve bu okul bitene kadar böyle devam etti.Resim yapmayı
çok seviyordum ve annemin sayesinde güzel sanatlar lisesi resim bölümünü kazandım.İlk sene ailemden uzak biyerde yatılı bir
okulda kalmak benim epeyce psikolojimi bozdu ilk yıl notlarım çok kötü geldi.Zaten okulda o kadar çok kendini beğenmiş insan
vardı ki etrafında ki insanları hep küçümsüyor ve dalga geçiyorlardı ve bende bu dalga geçilenlerin içindeydim.yüzümde okadar
çok sivilce vardı ki insanları içine çıkmak bile istemiyordum uzaklaşıyordum.Kendime kız arkadaş bile edinememiştim.Bana en
yakın olan arkadaşlarım bile benimle dalga geçiyor ve kızdırıyorlardı ben 3.sınfta okulu bıraktım psikolojim alt üst olmuştu.
Bir kaç hafta hiç dışarı çıkmadım gelen telefonlara bile cevap vermedim.Bide o sinirle sanayide frencinin yanında çalışmaya başladım.
Aldıgım haftalık 60 liraydı.Bir kaç ay çalıştım orada resmen beni 60 lira için köle çalıştırıp çocuk muamelesi yaptılar.Oradan çıktım
ve şuanda evde boş boş oturup hayatımı nasıl bu kadar berbat bi duruma ********u düşünüyorum.Babamla durmadan tartışıyor ve bide sigaraya
başladım nefret eden birisiydim ama günde 2 paketi bitiriyorum.Her şeyden ve herkesten uzak duruyorum o kadar hayattan yaşamaktan bezmiş
durumdayım ki dışarı insan içine bile çıkmak istemiyorum.Resmen hayatım alt üst oldu.Şu anda hiç arkadaşım yok beni annem den başka düşünen
hiç kimsem yok sanki bana her şey bir yalanmış gibi geliyor.Yaşamak,hayatta kalmak için mücadele etmek biyerlere gelmek çabalamak hepsi işte
hepsi benim için bitmiş gibi geliyor bana.Başınızı alıp çok ama çok uzaklara gitmek istediniz mi her şeyinizi bırakıp gitmek insanlardan uzak
laşmak ben istedim ama olmuyor seni düşünen insanları bırakıp gidemiyorsun bende annemi bırakamadım ve şunu anladım ki yaptığımız tek bir hata
bile nelere mal oluyormuş.Ben aziz can ve bu da benim 18 yıllık hayatım ve bana yaptıkları işte bide sizi babanız küçüklüğünüzden beri hiç
dövdümü sizi aşağıladımı sen hiç bir şey yapamazsın dedımı sız ondan para istediğinizde başından savup küfrettimi bana yaptı işte.psikolojim çok
bozuldu hayattan bezdim usandım artık
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2012       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm benım psıkolojık sorunlarım varmı acaba ben mesala karsımdakıyle konustugum zaman karsımdakı her ne kadar yanlıs bır sey soylemesede ben sankı bana kotu bır seymı dedı dıye onun altından bır sey cıkarmaya calısıyorum bıde takıntı hastalıgımda var galıba soyledıgım seylerı unutuyorum askerde antı depresyon hapı ve senegolen dıye bır hap vermıslerdı ben hıc faydasını gormemıstım zaten mesela gece yatarken bır ruya goruyorum ve o ruyadan beynım bole sankı bır bosluga dusuyormus gıbı oluyor bır tutreme gelıyor kafama sonra kalıkıyorum bu ıkı yada uc sefer oluyor lutfen bana yardımcı olurmuusnuz rıca etsem
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2012       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gerçekten artık kendimi kontrol edemiyorum. sanki 2 kişi gibiyim. birisi sürekli beni aşağılıyor bana hakaret ediyor. birden boğazıma sarılıyor ve bırakmıyor ellerim sanki benim değilmiş gibi.pencereyi açıyorum atla diyor yapamam diyorum korkak diyor ve kızıyor. diğeri sürekli ağlıyor. ben artık dayanamıyorum ve başımı iki elimin arasına alıp yere kapanıyorum.artık ikiniz de rahat bırakın beni!ben kimim ve kaç kişiyim? neden böyle oluyor??
lela - avatarı
lela
Ziyaretçi
18 Ocak 2013       Mesaj #26
lela - avatarı
Ziyaretçi
üniversite 1.sınıf öğrencisiyim .ilk yılımda kazandım çok guzel bır ortamı bıraktım arkamda arkadaslarım aynı yerde kaldı ben onlardan ayrıldım sureklı onlaın eksıklıgını hissettim . cok uyumaya basladım hadı hesabı yok içimden bır sey yapmak gelmıyor. bulundugum sehırden 2 cılıkle ayrıldım ama unversıtede ders calışmak bile istemıyorum ama mecburum calışmaya .ders notlarım kendımden bekledıgımden dusuk altan bır ders bıraktım kafam darma dagınık ne yapacam bılmıyom nasıl kendımı toplayacam bılmiyorum yardım edin bana
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2013       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben deliriyorum artık çokk kötüyüm durup duruken ağlıyorum durup duruken gülüyorum deliriyorum bana yardımm edinnnn

Canım aynı şeyler bir ara banada oluyordu,hatta aileme söylüyordum saçmalıyolardı sinirimi bozulardı hatta bir kaçkere sinir krızi geçirdim.Psikoloğa gittim ne diyeceğimi bilmiyorum öyle oturup kalldım en sonunda çare olmadığını biliyordumama aklıma bişey geldi onu uyguladım bir kaç kere evde tek başıma kalmamı sağladım.Annemleri falan hep dışarı yolladım sadece ben vardım.Müziği son sese açtım ve düşünmeye başladım yaşadıklarımı,yaptıklarımı,hatalarımı,doğrularımı, yalnışlarımı yaptığım herşeyle yüzleştim.Doğru veya yalnış benim için fark etmiyordu.Sonra kendi kendime dedim ki yaa Gülçin sen ne yapıyorsun sen yetişkin bir kızsın bunları yapmaman gerekiyor sen yaptıklarınla yalnış şeyler yapmadın fakat doğru şeylerde değildi yaptıkların.Ama sen yetişkinsin sen artık çocuk değilsin o yüzden böyle şeyler yapman normal.Şu anda kafam biraz olsun rahat hiçbirşeyi kafama takmıyorum hayatı akışına bırakıyorum inanki işe yarıyo tavsiye ederim. Msn Grin
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2017 23:05
sıla 10_4552 - avatarı
sıla 10_4552
Ziyaretçi
24 Nisan 2013       Mesaj #28
sıla 10_4552 - avatarı
Ziyaretçi
Bak sedacığım aynı sorun bendede var hatta daha kötü galiba ben inden cinden korkuyorum sanki her tarafım dalar sonra karanlıktan korkuyorum ben 10 yaşındayım yaşını bilmediğim için seda dedim bn tek kalmaktan korkuyorumm ailem de benim kadar korkuyor benden. Ben herşeyden korkuyorum doktora gidemiyorum ailemden korkuyorum lütfen bana akıl verin gündüzleri hiçbir sıkntım yok ama gece. Okulda çok iyiyim sınıf1.siyim hatta avukat olmak istiyorum herhalde korkum yüzüne olamayacağim. Bana da yardım edin lütfen. N'olur yardım edin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2013       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ruh ve sinire görün derim

Merhaba arkadaşlar benim psikolojim bozuldu mu bozulmadı mı tam iyi bilmiyorum bi korku filmi izledim ama çok korkunçtu bu fimi 7 hafta oluyo izleyeli korkuyorum geceleri zor uyuyorum televizyon açık kalıyo sabah erkenden kalkıyorum kapıyo bakıyorum tuvaletim geliyor kalkamıyorum ablamı uyandırıyorum kapıyı örtüyo su içiyorum televizyon izliyorum sonra uyuya kalıyorum bi de geceliri aklıma felan giriyor u film gündüzleyin bu film aklıa geliyor korkup ağlıyorum felan sence psikolojim bozuldu mu ???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Temmuz 2013       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
seda_1907 adlı kullanıcıdan alıntı

meraba... sizden bi konu hakkında akıl almak istiyorumm ..ben 1 sene kadar önce pskolojik tedavi qördüm.. sürekli halüsinasyon qörüyodum ve aklımı yitirmek üzereydim ilaçlarla kendime qeldm sanıodm doktorlar bu qördüklerimi stres ve depresyona baqladılar ... son 1 senedr yoktu böle bir durumum iyileşmişdim ama son 1 haftadır qene aynı şekilde halüsinasyon qörüyorum sesler qörüntüler qörüp duyuyorum,ilaç verdiler ama içmiyorum çünkü bu sferde qözümü uykudan acamıyorum.delirmek üzereyim etrafımdakiler delirdi qözüyle bakıyolar ama delirmekle alakası yok qördüklerm karsısında kendimden qeciyorum...qeceleri uyuyamıyorum sanki sürekli yanımda olan biri var qibii qündüzleri uyuyabiliorm sadece hayatım mahfoldu düzenim kalmadı lütfn yardımcı olun ne yapabilirim nereye basvurcaqımı sasırdım artıkk ...şimdiden tşk ederim ...Msn Sad

bence sana cinler musallat olmuş. kimilerine göre hurafe olabilir ama gerçek varlıklardır. abimin arkadaşıda ole olmuştu ona faydası dokunmuştu uzun bi süre iyiydi sonradan duydum ki yine iyi degilmiş . Yani kısacası seni bi din aliminin yanına götürsünler dua oksun.... İNŞALLAH İYİLEŞİRSİN....