Arama

Bosch buzdolabı sorunları ve çözüm önerileri nelerdir? - Sayfa 12

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Aralık 2019 Gösterim: 238.669 Cevap: 117
canyildoner - avatarı
canyildoner
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2017       Mesaj #111
canyildoner - avatarı
Kayıtlı Üye
merhaba
bu anakart tamirini istanbul anadolu yakasında nerede tamir ettirebilirim aynı sorunlar benim buzdolabında da var. kadıköy bölgesi daha iyi olur.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2017       Mesaj #112
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar bende kdn49v05ne model nofrost buzdolabimin sogutu alt bolmesi normalken bir anda cok sogutup alttaki gidalarin buz yapmasina sebep oldu,,ac kapat yaptim felan cozum alamadim..ust frezer bolumunu -18 -22 araliginda tutardim, artik kendi kendinemi gecti yoksa yanlislikla evdekilermi yapti bilmiyorum 22 24 arasina alinmis..sordugumda biz dokunmadik dediler, aklima acaba cihaz kendimi almis olabilir dusuncesi geldi, fakat tekrar geri 18 22 araligina aldigimda 1 saat sonra tekrar buzlanma yapti..7 senedir kullaniyorum 1 kez dahi problem cikartmamisti..derken 2 sene once arka kopresor e fan kismini temizlemistim, gene arkasini acip temizlemek istedim..sanirim buharlasma kabinda buharlasamayan su alt tarafa kopresor bolgesine akmis gibi gordum, izgara muhafazasini ve fani cikartim dis fircasiyla tozu topragi camuru her pisligi temizledim hortumlada hava ufledim her yeri piril piril oldu,
Sonra ic kisimdada sol alt kosede termal sensor var onu actim soyle bir oynadim geri kapattim, hava dolastiriciyi soktum dagittim temizledim taktim, 1 saat sonra fisini takip calistirdim her sey guzeldi ve problemi cozdum..5 gundur sonun yok..tavsiyem ilk once arkadaki tozu topragi temizleyiniz..cogu kisinin ortak problemi alt tarafin sogutmamasi..bendekide tam tersi oldu galiba..sukur simdilik kullaniyoruz bakalim.
Sponsorlu Bağlantılar
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
20 Mart 2018       Mesaj #113
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaslar bende kdn49v05ne model nofrost buzdolabimin sogutu alt bolmesi normalken bir anda cok sogutup alttaki gidalarin buz yapmasina sebep oldu,,ac kapat yaptim felan cozum alamadim..ust frezer bolumunu -18 -22 araliginda tutardim, artik kendi kendinemi gecti yoksa yanlislikla evdekilermi yapti bilmiyorum 22 24 arasina alinmis..sordugumda biz dokunmadik dediler, aklima acaba cihaz kendimi almis olabilir dusuncesi geldi, fakat tekrar geri 18 22 araligina aldigimda 1 saat sonra tekrar buzlanma yapti..7 senedir kullaniyorum 1 kez dahi problem cikartmamisti..derken 2 sene once arka kopresor e fan kismini temizlemistim, gene arkasini acip temizlemek istedim..sanirim buharlasma kabinda buharlasamayan su alt tarafa kopresor bolgesine akmis gibi gordum, izgara muhafazasini ve fani cikartim dis fircasiyla tozu topragi camuru her pisligi temizledim hortumlada hava ufledim her yeri piril piril oldu,
Sonra ic kisimdada sol alt kosede termal sensor var onu actim soyle bir oynadim geri kapattim, hava dolastiriciyi soktum dagittim temizledim taktim, 1 saat sonra fisini takip calistirdim her sey guzeldi ve problemi cozdum..5 gundur sonun yok..tavsiyem ilk once arkadaki tozu topragi temizleyiniz..cogu kisinin ortak problemi alt tarafin sogutmamasi..bendekide tam tersi oldu galiba..sukur simdilik kullaniyoruz bakalim.

İlginize teşekkürler
TOLGA TOYGUN - avatarı
TOLGA TOYGUN
Onaysız
2 Haziran 2018       Mesaj #114
TOLGA TOYGUN - avatarı
Onaysız
bosch KGN57P71NE MODEL BUZDOLABI HAKKINDA YAŞADIKLARIMI PAYLAŞMAK İSTEDİM;
ÇOĞU BOSCH MODELLERİYLE AYNI DIR,ÜST SOĞUTUCU ALT DONDURUCU OLAN MODEL,KAPISINDA BEYAZ IŞIKLI DİSPLAY(EKRAN )OLAN,BUZDOLABINDA İLK ARIZA BELİRTİSİ EKRANDAKİ IŞIK SÖNME MEYE VE DEVAMLI YANMAYA BAŞLADI AKABİNDE 1 HAFTA SONRA ÜST SOĞUTUCU BÖLÜM SOĞUTMUYOR ALT NORMAL ÇALIŞIYORDU,ORTAK FAN MOTORU NU TEST ETTİM KAPAĞI AÇIP KAPAK BUTONUNA ELLE BASIP BİRKAÇ SN SONRA HAVA KANALLARINDAN HAVA ÜFLEMİYORSA FANDA SORUN VARDIR,BİRKAÇ SEBEBİ VAR 1-TERMİK SİGORTA 2-BUZLANMA SENSÖRÜ 3-FAN MOTORU 4 ELEKTRONİK KART ARIZASI VAR DEMEKTİR SIRAYLA FİŞİ ELEKTRİKTEN ÇEKİN EN AZ 24 SAAT BEKLETİN DONDURUCU KISIMDAKİ PANELİ SAKIN ZORLAMAYIN BUZ ÇÖZÜLMEDEN AÇAMAZSINIZ, ÇÖZÜLMEYİ HIZLANDIRMAK İÇİN YİYECEKLERİ ÇIKARIP KAPAKLARI AÇIN 24 SAATTEN SONRA DA DONDURUCU BÖLÜME KISA ARALIKLARLA AMA FARKLI YERLERE SAÇ KURUTMA MAK TUTUN PLASTİK AKSAMLARA ÇOK YAKLAŞTIRMAYIN SARARTIR YAKARSINIZ,DONDURUCUNUN ÜSTÜNDE BULUNAN ÜÇ VİDAYI VE KARŞIDAKİ 2 VİDAYI YILDIZ TORN İLE ÇIKARIN,PANELİ KAVRAYIN ÖNE VE BİRAZ DA AŞAĞI DOĞRU KENDİNİZE DOĞRU ÇEKTİĞİNİZDE ÇIKMALIDIR ÇIKMIYORSA BUZLANMA TAM ÇÖZÜLMEMİŞTİR ZORLAMAYIN BZ ÇÖZME İŞLEMLERİ TEKRARLAYIN,PLASTİK PANELİ ÇIKARMADAN ÖNCE BUZ IZGARANIN ALTINDAKİ REZİSTANS SOKETİNİ ÇIKARIN BUZ IZGARASINI AŞAĞI DOĞRU OLDUĞU GİBİ BIRAKIN SAKIN ÇEKMEYİN REKORLARI KOPARIRSINIZ,IZGARA ÜZERİNDEKİ ALÜMİNYUM PANELİ HAFİF ÖNE VE YUKARI DOĞRU KALDIRIP ÇIKARTIN,IZGARA ARKASINDA PLASTİK KELEPÇE İLE REKOR ÜZERİNE BAĞLANMIŞ TERMİK SİGORTA ATMIŞ OLABİLİR İLK ARIZA BUNU OHM METRE İLE ÖLÇÜN 0 A YAKIN DEĞER GÖSTERMELİDİR VE ÖL ALETİ BİZERİ ÖTMELİDİR,EĞER ÖLÇEMİYORSANIZ ÇIKARIN DEĞİŞTİRİN, IZGARANIN ORTASINA VE ÖNE DOĞRU GELEN BEYAZ 4X1 CM BAŞLIKLI KABLOLU PARÇA SENSÖRDÜR ONUDA ÇIKARIN SİZE TAVSİYEM TÜM KABLO BAĞLANTI YERLERİNİ SOKETLERİ RESİMLEYİN, FANI SÖKÜN GENELLİKLE 220 V AC DİR ÜZERİNDE KAÇ V OLDUĞU YAZAR DIŞARIDA VOLTAJ VERİP TEST EDİN ÇALIŞIYORSA SORUN YOKTUR,SÖKTÜĞÜNÜZ PANELİN ÜZERİNDEKİ REZİSTANSI DA 220 V AC İLE KISA SÜRE TEST EDİN ISINIYORSA ARIZA YOKTUR,SENSÖR VE TERMİK SİGORTA YI YEDEK PARÇACILARDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ ORJ MALZEME SATANLAR VAR VE ORJ OLMASINA DİKKAT EDİN,PARÇALARI AYNI YERLERİNE DİKKATLİCE TAKIN PLASTİK KELEPÇE İLE SABİTLEYİN.SOKETLERİ YERLERİNE TAKIN BU MODELDE;EN ÜST TERMİK SİGORTA2 NCİ REZİSTANS,3NCÜ FAN MOT 4NCÜ EN ALT SENSÖR DÜR,ALDIĞINIZ MALZEMELERİN SOKET(UCUNDAKİ JAK) LERİN AYNI OLMASINA ÖZELLİKLE DİKKAT EDİN,BURADA İŞİNİZ BİTTİ TEKRAR TERSTEN BAŞLAYARAK MONTE EDİN.FİŞİ TAKIN FAN TESTİNİ ÖNCEKİ AÇIKLAMADA OLDUĞU GİBİ YAPIN ÇALIŞIYORSA 15-20 GÜN TAKİP EDİN EĞER YİNE AYNI SORUN OLUŞMAYA BAŞLAMIŞSA ELEKTRONİK KART ARIZALIDIR. ONUDA NASIL YAPACAĞINIZI BİR SONRAKİ PAYLAŞIMDA RESİMLERLE ANLATACAĞIM HOŞÇAKALIN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2018       Mesaj #115
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben Ertan bocsh KGE58AW30N model buzdolabım alt -18 ekran gösteriyor fakat ikaz verildiğinde alarm butonuna bastığım zaman -4,-2.. gibi değerler gösteriyor servis çağırdım elektronik kart değişimi yaptı fakat arıza hâlâ gitmedi,servis tekrar gelerek eski kartı taktı ve sorun hala devam ediyor n yapmalıyım alt derin dondurucu bölümü +2 derece gibi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2018       Mesaj #116
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Buzdalabimin alt difriz ayari bozuldu sanirim geceden acik kalmis simdi sogumuyor gostergede sagdece al yazisi var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2019       Mesaj #117
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bosch ksu 40621 buzdolabında beyindeki kondansatörleri değiştirdim. Arızayı giderdim. Verdiginiz bilgilerden çok faydalandım. Verdiginiz bilgiler için çok teşekkürler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2019       Mesaj #118
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çok açıklayıcı olmuş bugün yapmış oldum tamirat ile buzağı tekrar çalışmaya başladı emeği geçen herkese teşekkür ederim sağlıcakla kalın....