Arama

Liken planopilaris nasıl bir hastalıktır, nasıl tedavi edilir? - Sayfa 2

Güncelleme: 12 Ocak 2020 Gösterim: 31.665 Cevap: 17
moin - avatarı
moin
Ziyaretçi
19 Nisan 2014       Mesaj #11
moin - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhabalar bende de Liken planopilaris rahatsızlığı var ama çare bulamadım patoji raporumda çıktı fakat tedavisi yok diyorlar çaresini bulan kişilerden mesaj atmalarını rica ediyorum

merhaba ben de aynı hastalıtan muzdaribim size ne önerdiler?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Nisan 2014       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben de şu LPden tedavi görmekteyimistanbulda birçok doktora gittim hep kortikosteroid tarzı solüsyonlarla tedavi etmeye calışıyorlar ama dökülmem hala devam ediyor.hastalığı duran kişiler var mı?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2014       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
8 ay önce başlayan Liken planopilaris rahatsızlığı var. Şu an doktorun dediğine göre gerileme evresinde. Saçlarım %30 döküldü ama çare bulamadım.Patoloji raporumda çıktı fakat tedavisi yok diyorlar çaresini bulan kişilerden, tedavi oldukları yöntem ve kullandıkları ilaç isimlerini istirham ediyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2014       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba ben de şu LPden tedavi görmekteyimistanbulda birçok doktora gittim hep kortikosteroid tarzı solüsyonlarla tedavi etmeye calışıyorlar ama dökülmem hala devam ediyor.hastalığı duran kişiler var mı?

hangi hastanelere gittiğinizi yazabilir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2014       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

hangi hastanelere gittiğinizi yazabilir misiniz?

Arkadaşlar ben de 2 yıl önce liken planus hastalığı geçirdim. Gitiiğim doktor görür görmez teşhis koydu ve hemen kafamda yaraların bulunduğu bölgelere kortizon iğnesi yaptı.yaralar belli bir hat boyunca çıkmıştı. O hat boyunca saçlarım döküldü.Ama hastalık durdu.Sonrasında kullanmam için bir de kortizonlu bir solüsyon verdi.ama hastalık durduğundan kullanmama gerek kalmadı.Sonrasında saç dökülmesi için başka bir doktora gittim.O doktor saçlarımı kortizon iğnesinin de dökmüş olabileceğini ama bunu bilemeyeceğimizi, belki de iğne yapılmasa hastalığın yayılabileceğini ve çok daha fazla saç kaybedeceğimi söyledi.Sonuç olarak bir miktar saçım döküldü fakat hastalığı çabuk atlattım.Şimdi saç ekimi yaptırmak istiyorum.Bazı kaynaklar saç ekiminin hastalığın tekrarlamasına neden olabileceğini,bazıları ise saç ekiminin mümkün olduğunu söylüyor.Yine doktorlarla görüşüp karar vermek en doğrusu olacak.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mart 2018       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhba arkadaşlar bende 2012 gibi oldu bu hastalık ama bu son bi senede baya döktü doktara gittim kortizonlu hap ve losyon verdi sanki bu ilaçlar dökülmesi daha coğaltı gibi geliyor baya fazla dökelme başladı şuan da ilaçi kesittim ama biraz azaldı dökülmesi bu hastalığı olup saç ekimi yaptıran var mı ben onu merak ediyorumm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2018       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Marmara üniversitesi eğitim araştırma hastanesi de fototerapi yöntemiyle durdurabildik. Şimdilik tedavi devam ediyor. Herkese geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2020       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benimde 2018 den beri var olan rahatsızlığım kaşıntımı prednol 16mg ve dermovat saç losuonu ile durdurduk dökülme çok azaldı ama saç derim hala kırmızımsı duruyo yani tedaviyi %75 oranında başardık inşallah tamamen iyileşir ve buraya yazarım