Arama

Nasıl kibar konuşulur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Haziran 2019 Gösterim: 16.507 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nasıl kibar konuşulur?
EN İYİ CEVABI Live_ki verdi
Kibar konuşmak? Keşke biraz açsaydınız soruyu...

Sponsorlu Bağlantılar
Konuşma dilimiz, ifadelerimizde seçilen sözcükler çok önemli..
Her zaman karşımdaki insanı tanımamda önemli ölçü olmuştur. Konuşurken kullandığımız sözcükler, tüm ifadeler bizim nerelerden kopup geldiğimiz hakkında fikir verebilir karşımızdakine.. Geçmişimizde nerelerde nasıl yaşadığımız, nasıl bir ailede yetiştiğimizin işaretleridir.
Biz neyin sonucuysak, bizden çıkacakta o dur. biruni arkadaşım özetle söylemiş.. Biz nasıl biriysek öyle konuşuruz... Kibar (?) nazik düşünceli biriysek bu konuşmalarımıza yansıyacaktır.
Eğer, konuşma tarzımızdan hoşnut değilsek, sizin deyiminizle 'kibar konuşmak' istiyorsak yukarda saydığım bir çok etkiyi yok edemezsekte içimizi değitirmeye çaba gösterirsek zaman içinde konuşma doğalıkla değişecektir.
Bu çaba asla konuşma tarzımızı değiştirmek için olmamalı. O zaman bu yapay ve hoş görünmeyen bir konuşma şekli olur ve sürdürülemez de.. Önce biz kibar biri olmalıyız..;) Herşey doğallıkla gelir:)
Son düzenleyen Safi; 20 Haziran 2019 12:08
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
23 Haziran 2011       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma'sanız, çok yol katetmiş olursunuz
Sponsorlu Bağlantılar
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Live_ki - avatarı
Live_ki
Ziyaretçi
24 Haziran 2011       Mesaj #3
Live_ki - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kibar konuşmak? Keşke biraz açsaydınız soruyu...

Konuşma dilimiz, ifadelerimizde seçilen sözcükler çok önemli..
Her zaman karşımdaki insanı tanımamda önemli ölçü olmuştur. Konuşurken kullandığımız sözcükler, tüm ifadeler bizim nerelerden kopup geldiğimiz hakkında fikir verebilir karşımızdakine.. Geçmişimizde nerelerde nasıl yaşadığımız, nasıl bir ailede yetiştiğimizin işaretleridir.
Biz neyin sonucuysak, bizden çıkacakta o dur. biruni arkadaşım özetle söylemiş.. Biz nasıl biriysek öyle konuşuruz... Kibar (?) nazik düşünceli biriysek bu konuşmalarımıza yansıyacaktır.
Eğer, konuşma tarzımızdan hoşnut değilsek, sizin deyiminizle 'kibar konuşmak' istiyorsak yukarda saydığım bir çok etkiyi yok edemezsekte içimizi değitirmeye çaba gösterirsek zaman içinde konuşma doğalıkla değişecektir.
Bu çaba asla konuşma tarzımızı değiştirmek için olmamalı. O zaman bu yapay ve hoş görünmeyen bir konuşma şekli olur ve sürdürülemez de.. Önce biz kibar biri olmalıyız..Msn Wink Herşey doğallıkla gelirMsn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kibarlık : sesinizi ,biraz mandalda burnununz varmış gibi sıkın Msn Wink 'r' harflerini yutun yada yuvarlayın sesiz bir biçimde konuşun kibarlık budur sağaolun Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aBi
özün nasılsa öyle konuşçan.
Bn mesela konyalıym.
dilime göre konuşurm yaneee Msn Grin
hade bakem sizde yörnize göre konşn
sahte olmayın
özünüz en iyisi.
By.
BETÜŞ - avatarı
BETÜŞ
Ziyaretçi
4 Mayıs 2013       Mesaj #6
BETÜŞ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nasıl kibar konuşabiliiririm BEN KİBAR VE ANLAŞILIR KONUŞMAK İSTIYORUM YARDIMCI OLMANIZI BEKLIYORUM

ÇEVREMDEKILERE KARŞI KENDIMI EZİK HISSEDIYORUM
minik - avatarı
minik
Ziyaretçi
13 Kasım 2015       Mesaj #7
minik - avatarı
Ziyaretçi
kasmadan rahat konuş ve kelime haznenide geliştir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2019       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba bu cevabı 2011 yılında yazmışsınız öncelikle çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz...ben biraz meraklı biriyimdir bu sebeple size bir kaç soru sorabilir miyim lütfen ? eğer rahatsız olursanız cevaplamayabilirsiniz sizin kararınız kesinlikle saygı duyarım şimdiden teşekkür ederim
-Ben nazik biriyimdir ama bazıları kaba olduğumu söylüyor ama çevrem benim çok nazik olduğumu söylüyor ne yapmalıyım?
teşekkürler
İyi günler dilerim Msn Happy
Son düzenleyen Safi; 20 Haziran 2019 12:06
durbi - avatarı
durbi
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019       Mesaj #9
durbi - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
biruni adlı kullanıcıdan alıntı

sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma'sanız, çok yol katetmiş olursunuz

sonuna kadar katılıyorum buna Msn Happy herkes empati kurabilse dünya daha güzel bir yer olur Msn Happy