Arama

Antinatalizm (Doğum Karşıtlığı)

Güncelleme: 5 Haziran 2023 Gösterim: 2.524 Cevap: 1
Snowmann - avatarı
Snowmann
Kayıtlı Üye
25 Mart 2023       Mesaj #1
Snowmann - avatarı
Kayıtlı Üye
Antinatalizm (Doğum Karşıtlığı)
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 30 Mart 2023 23:08
Snowmann - avatarı
Snowmann
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2023       Mesaj #2
Snowmann - avatarı
Kayıtlı Üye
Varoluş adaletsiz ve aşağılık bir kölelik düzenidir ve tüm canlılar bu adaletsizliğin fani ve aciz köleleridir. O yüzden her doğum bir cinayettir ve dünyaya getirilen her çocuk varoluş için yeni bir köle ve ceset yığınına eklenen yeni bir cesettir. Sözde kutsal aile kavramı, esasında adaletsiz bir varoluşa hizmet eden bir yalandır ve her aile aslında kendi çocuğunun katilidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Dünya üzerinde varoluşun adaletsizliğine paralel olarak, kapitalizm ve onun uzantıları olan emperyalizm ve faşizm de yeryüzünde aşağılık bir kölelik düzeni yaratmaktadırlar.

Komünizm ise tüm bunlara karşı her ne kadar toplumsal/ekonomik bir denge sağlasa da, gerçek anlamda varoluşsal bir adalet sağlayamayacaktır. Çünkü varoluşta gerçek ve mutlak bir adalet yoktur.

O yüzden dünya ve insanlık hiç var olmamalıydı ve eğer adaletsizliği ortadan kaldırmak istiyorsak dünyayı ve canlılığı ortadan kaldırmamız gerekir.

Sonsuz hayat diye bir şey de yoktur. Sonsuz bir hayat hayaliyle de dünyaya çocuk getiren nefsi bencillik ve varoluşun adaletsizliği meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır.

Bu yüzden bu adaletsiz döngüyü kırmak adına, dünyaya çocuk getirmemeliyiz ve adaletsiz bir varoluşun ve dünyanın yok olmasını desteklemeliyiz.

https://www.ilahi.biz/2023/05/benim-felsefem-antinatalizm.html

anti20natalizm
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.

Benzer Konular

12 Eylül 2018 / Misafir Cevaplanmış
2 Ocak 2010 / Misafir Astroloji/Fallar
14 Ağustos 2017 / RoSSoRoSe Sağlıklı Yaşam
9 Haziran 2008 / cHiLeK Astroloji/Fallar
20 Ağustos 2010 / _Yağmur_ Sağlıklı Yaşam