MsXLabs
Sayfa 1 / 3

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Diş macunu temalı bir senaryo nasıl yazılır? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/217935-dis-macunu-temali-bir-senaryo-nasil-yazilir.html)

Ziyaretçi 17 Aralık 2008 14:14

ben bir diş macunu seneryosu istiyorum diş macunu senaryosu

Keten Prenses 18 Aralık 2008 01:18

ne için bu senaryo? kısa fil,karikatür,afiş.. eğer belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız

Misafir 12 Ekim 2009 22:11

okul ödevi için nasıl bir (diş macunu) reklam senaryosu yapabilirim (lütfen kısa olsun)

Misafir 20 Ekim 2009 10:09

Diş macunu reklamı için seneryo

mesikağan 21 Ekim 2009 17:52

lütfen bir diş macunu yazısı^o)|-)

mesikağan 21 Ekim 2009 17:58

diş macunu reklamı için senaryo

mesikağan 21 Ekim 2009 18:05

Alıntı:

diş macunu reklam senaryosu
lütfen bulursanız bir site yazın:*(

AsHiLaL 21 Ekim 2009 18:09

İnternetten buldum.Umarım işinize yarar.

Diş Macunu

HACİVAT - (Gelir ve söylenir.) Karagöz'üm yine nereye gidiyorsun acaba? Aaaa, durmadan da yalanıyor? (Seslenir.) Aman Karagöz'üm, nasılsın iki gözüm?..

KARAGÖZ - Cımcam cağcuğ... Ohhh!...

HACİVAT - Anlamadım, ne diyorsun?...

KARAGÖZ - Ohhh, muuhhh...

HACİVAT - Allah Allah, neyin var?...

KARAGÖZ - Muğuhhh muğuhhh... Yine ne istiyorsun Hacı Cavcav?

HACİVAT - Bir şey istediğim yok! Seni gördüm de şöyle bir hatırını sorayım dedim ama acayip sesler çıkarıp duruyorsun?

KARAGÖZ - Muuğhkkk... Âmin!...

HACİVAT - Üstelik yalanıp da duruyorsun? Boğazın falan mı ağrıyor.

KARAGÖZ - Sen yoluna git, ben bugün çok iyiyim!

HACİVAT - Hem de çok iyisin öyle mi? Şimdi daha çok merak ettim?

KARAGÖZ - Merak edecek ne var?

HACİVAT - Efendim durmadan yalanıp tuhaf sesler çıkarıyorsun. Seni böyle başkaları görürse ne derler? Aklından zorun mu var?

KARAGÖZ - Aklımdan zorum falan yok, bugün çok güzel bir gün Hacı Cavcav!

HACİVAT - Canım hava güzel, haklısın ama bunun için yalanmak mı lâzım?

KARAGÖZ - Hava değil, benim için çok güzel bir gün oldu.

HACİVAT - Yaaaaa, çok memnun oldum.

KARAGÖZ - Çok memur mu oldun?

HACİVAT - Değil canım, yani bu haberine çok sevindim.

KARAGÖZ - Sağol, teşekkür ederim!...

HACİVAT - İyi ama sebebini söylemiyecek misin? Güzel bir iş falan mı buldun?

KARAGÖZ - Diş falan bulmadım.

HACİVAT - Beni yine meraktan çatlatacaksın? Karagöz'üm neden yalanıp durduğunu başından güzelce bir anlatsan çok iyi olur?

KARAGÖZ - Sabah kahvaltısından sonra oğlum ders çalışmak için arkadaşlarına, hanım komşuya gitti. Ben de köşeme çekilip, iş verecekler beni kolay ve çabuk bulsun diye uyuklayıp beklemeye başladım.

HACİVAT - Uyuklayacağına kendin dolaşıp iş arasan daha iyi olmaz mı? Neyse, sonra?...

KARAGÖZ - Sonraaa... Birden aklıma geldi. Hanım dişlerini fırçalayıp gitti, oğlum da... Hele bir de ben şu işi yapayım dedim.

HACİVAT - Aferin Karagöz'üm, sonra?...

KARAGÖZ - Sorup durma da söyleyeceğimi unutmayayım! Derken efendim, musluğun başına gittim, hanımın bana aldığı , hiç kullanmadığım diş fırçasını buldum.

HACİVAT - İyi ama bunları yalanlamakta ne ilgisi var?

KARAGÖZ - Dinleyeceksen doğru dinle, pataklarım ha!

HACİVAT - Tamam, dinliyorum!...

KARAGÖZ - Sonra dış macunu aradım, yok... Aaaa, bir de baktım mutfakta unutmuşlar. Hemen alıp fırçanın üstüne sürdüm. Aman bir güzel kokuyor.

HACİVAT - Tabii, mis gibi kokar da insanın ağzını da ferahlatır.

KARAGÖZ - Ooohhh, mis gibi çikolata kokuyor!

HACİVAT - Demek ki kakaolu diş macunu da çıktı.
KARAGÖZ - Fırçayı ağzıma sokup macunu dişlerime bir güzel sürdüm. Aman ne güzel Hacı Cavcav! Tadı da çikolata gibi... Başladım macunu yemeye...

HACİVAT - Allah iyiliğini versin, diş macunu yenir mi?

KARAGÖZ - Hem de nasıl?... Fırçayı yaladım da, tüpü de sıkıp macunun hepsini yedim.

HACİVAT - Bu nasıl diş macunu imiş?...

KARAGÖZ - Diş macunu değilmiş... Hanım oğluma iyi not aldı diye tüp çikolata almış... Gelince bağırmaya başladı. Ben de evden kaçtım. (Gülerek giderler.)

Misafir 2 Kasım 2009 20:21

diş macunu reklam senaryosu için ltf bişi yazın!!!!!!!!

Misafir 14 Aralık 2009 10:32

Çocuk sürekli abur cubur ve çikolata yediği için dişleri sızlamaya başlar ve çürür.Gece sabaha kadar diş ağrısından uyuyamaz.Sabah olunca ailesiyle beraber bir diş hekimine giderler.Diş hekimi çocuğun dişlerini görünce sebebini anlar abur cubur ve çikolata yerine meyve yemesini söyler.Düzenli olarak dişlerini kipana ile fırçalamasını söyler.

Bir öğrencimin ödevi için tasarladığım basit bir reklam senaryosudur.Belki işinize yarar.

Saat: 02:11
Sayfa 1 / 3

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık