MsXLabs
Sayfa 1 / 3

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Aşırı halsizlik hissediyorum, sorun ne olabilir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/224509-asiri-halsizlik-hissediyorum-sorun-ne-olabilir.html)

canerkekec 6 Ocak 2009 20:02

merhaba ben aşırı halsizlik istahsızlık yasıyorum bundan 15 gün önce sorunum başladı 15 önce serum taktılar ishalımdA vardı simdi ishalim yok ama acayip bir halsizlik yerimden kalkamıyorum ciddi mide sorunları yasadım acaba bir baglantısı olabilirli siddetli mide sancıları gecirdim sorunum ne olabilir tesekkürler

Keten Prenses 6 Ocak 2009 20:46

öncelikle sebebi araştırmak için donanımlı bir üniversite hastanesini öneriyorum.
halsizliğinizin sebebi sıvı kaybına bağlı olabilir. hipovolemik tabloda damardaki volüm eksikliğine bağlı olarak tansiyon düşer ve halsizlik olabilir..geçmiş olsun..

S.D. 28 Mart 2009 20:17

Halsizlik ve kilo kaybı sorunum var.

Merhabalar, ben tahlil için tok karnıma kan vermiştim. Tansiyonum 8/4 e kadar düştü. Ayrıca, aşırı derecede açlık hissi, yorgunluk, halsizlik bazen baş ağrısı oluyor. Doktora gittiğimde benden tekrar kan sayımı istediler ama ben yaptıracak halde değilim. 1.61 boyundayım ve 46 kiloyum. Uzun süredir bu kilodayım yani kilo alamıyorum. Eski sağlığımı kazanmam için bana ne önerebilirsiniz. Cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Keten Prenses 28 Mart 2009 21:10

Alıntı:

S.D. adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1358672)
Merhabalar, ben tahlil için tok karnıma kan vermiştim. Tansiyonum 8/4 e kadar düştü. Ayrıca, aşırı derecede açlık hissi, yorgunluk, halsizlik bazen baş ağrısı oluyor. Doktora gittiğimde benden tekrar kan sayımı istediler ama ben yaptıracak halde değilim. 1.61 boyundayım ve 46 kiloyum. Uzun süredir bu kilodayım yani kilo alamıyorum. Eski sağlığımı kazanmam için bana ne önerebilirsiniz. Cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

kan verirken tansiyonunuz düşmüşse bu olağandır ..
tok karnına tahlil yaptırdım demişsiniz ne tahlili olduğunu yazmamışsınız ancak kan sayımından bahsediyorsanız onun tokluk açlıkla ilgisi yoktur.
tekrar kan ve biyokimya tahlili yaptırmalızınız halsizliğin bir çok sebebi olabilir hatta doktorunuzdan birde t3,t4,TSH tahlili isteyiniz.
sağlıklı günler dilerim

Bgn 29 Mart 2009 11:50

bakın ilk yorumumu silmişsiniz tamam doğru olmayabilir ama birde bnm dediğimi bir doktora başvursun filim filan çeksinler bu şakaya gelmez gerçek diyorum(buralar silindi)hatta doktor tanıdığım vardı şimdi sordum doğru bilgi vermek istedim oda şöyle yanıtladı:
Dediğin doğru olabilir ama kontrol etmeden tam bilgi veremem ama böyle şikayeti varsa sorun safra kesesinde olabilir yani midesinin yakınlarında şiddetli ağrı sızı sancı hissediyorsa hemen doktora çıkıp bnim dediklerimi iletmesini isterim

bunları dedi aynen doğru sölüyorum gerçekten

Keten Prenses 29 Mart 2009 12:18

Alıntı:

Bgn adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1359404)
bakın ilk yorumumu silmişsiniz tamam doğru olmayabilir ama birde bnm dediğimi bir doktora başvursun filim filan çeksinler bu şakaya gelmez gerçek diyorum (buralar silindi) hatta doktor tanıdığım vardı şimdi sordum doğru bilgi vermek istedim oda şöyle yanıtladı:
Dediğin doğru olabilir ama kontrol etmeden tam bilgi veremem ama böyle şikayeti varsa sorun safra kesesinde olabilir yani midesinin yakınlarında şiddetli ağrı sızı sancı hissediyorsa hemen doktora çıkıp bnim dediklerimi iletmesini isterim

bunları dedi aynen doğru sölüyorum gerçekten

bakın tanıdığınızında dediği gibi ki işin ehli olduğu halde bişey diyemem demiş.. bu şekilde teşhis koymak, fikir yürütmek hasta açısından doğru olmayabilir ve kanuni yükümlülüğünü alamayız. bizde tahlil yaptırmasını önerdik bizde ihmal etmemesini önerdik. biz boşver bişi yok demedik..
ancak doktor olan tanıdığınızın da dediği gibi bişi söylenemz böyle forumdan.. anlatabildiğimi düşünüyorum..
inanın bende bu soruyu cevaplayacak derecede işin ehliyim:)

Misafir 6 Eylül 2009 11:23

VUCUTTAKİ KİREÇLENME HALSİZLİĞE VE YORGUNLUĞA YOL AÇAR MI

Misafir 6 Eylül 2009 11:42

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1478926)
VUCUTTAKİ KİREÇLENME HALSİZLİĞE VE YORGUNLUĞA YOL AÇAR MI

Birçok sonuca yol açabilir.Doktora danışmalısınız.

Misafir 9 Mart 2010 13:02

dogum sonrası aşırı yorgunluk halsizlik ve hep açlik hissediyorum çokta kğ aldım 64 kğ dogundan çıktım şimdi 74 kğ hamileleilk doyunca çok serum aldım yemek yiyemiyordum acaba onanmı oldu doğum yapalı 16 ay geçti

Misafir 10 Mart 2010 09:48

aşırı yorgun halsiz düşüyorum ve bazen arkadaşlar topalladığımı söylüyor ve öne doğru kamburlaşıyorum yürürken ve iştahsizlik var fazla yemek yiyemiyorum bunların sebebi ne olabilir ?

Saat: 11:35
Sayfa 1 / 3

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık