MsXLabs
Sayfa 1 / 6

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Ses ayarı denetimi özelliğini nasıl aktifleştiririm? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/227543-ses-ayari-denetimi-ozelligini-nasil-aktiflestiririm.html)

Ziyaretçi 16 Ocak 2009 15:32

ya bnm laptopumda ses ayarı denetimi kayıp önceden vardı şimdi yok

TEKSİLAHJ0RDAN 16 Ocak 2009 15:41

Windows XP tabanlı bir bilgisayarda, aşağıdaki davranışlardan bir veya her ikisiyle karşılaşabilirsiniz:
  • Ses Ayarı simgesi, artık görev çubuğunun sağ kenarındaki bildirim alanında görüntülenmemektedir.
  • Bildirim alanına ses ayarı simgesini eklemeye çalıştığınızda (Denetim Masası'ndaki Ses Efekti ve Ses Aygıtları yardımcı programında Ses Ayarı sekmesinde Görev çubuğuna ses simgesi yerleştir onay kutusunu işaretleyin), aşağıdaki hata iletisini alırsınız: Ses Denetimi programı yüklenmemiş olduğundan Windows, görev çubuğu üstünde ses denetimini gösteremiyor. Bunu yüklemek için Denetim Masası içindeki Program Ekle/Kaldır'ı kullanın.

• çözüm:

Bu sorunu çözmek için, Windows XP CD'sinden bilgisayarınızın sabit diskindeki sistem_kökü\System32 klasörüne Sndvol32.exe dosyasının yeni bir kopyasını ayıklayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Windows XP CD-ROM'unu bilgisayarınızın CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsüne yerleştirin. CD-ROM'u yerleştirirken otomatik olarak başlamasını önlemek için ÜSTKRKT tuşunu basılı tutun.
  2. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
  3. kutusuna cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  4. Aşağıdaki satırları, her birinden sonra ENTER tuşuna basarak komut istemine yazın. Burada; CD-ROM sürücüsü, bilgisayarın, Windows XP CD-ROM'unu içeren CD-ROM veya DVD-ROM'unun sürücü harfidir; sistem_kökü, Windows sistem dosyalarının bulunduğu yol ve klasör adıdır (genellikle C:\Windows): CD-ROM sürücüsü:
    cd i386
    expand sndvol32.ex_ sistem_kökü\system32\sndvol32.exe

Bu komutta "ex_" ile "sistem_kökü" arasında bir boşluk olduğuna dikkat edin.

Örneğin bilgisayarınızın CD-ROM sürücüsü E sürücüsü ise ve Windows sistem dosyaları C:\Windows klasöründe ise, komut istemine aşağıdaki satırları yazın (her satırdan sonra ENTER tuşuna basarak): e:
    cd i386
    expand sndvol32.ex_ c:\windows\system32\sndvol32.exe
  5. Exit yazarak komut isteminden çıkın.
  6. Ses Denetimi'ni başlatabildiğinizi ve bildirim alanında Ses Ayarı simgesinin görüntülendiğini (bu seçeneği belirlediyseniz) doğrulayın.

Sonuç olarak Ses Denetimi programını çalıştıramazsınız ve bilgisayarınızın ses ayarı ve ses seviyesi ayarlarını yapamazsınız.

neden:Bu davranış Sndvol32.exe dosyası bozuk veya eksikse oluşabilir

daha fazla bilgi için.İngilizceniz varsa:Aşağıya da bir gözatın.

Varsayılan olarak, Ses Ayarı simgesi Windows XP'de bildirim alanında görüntülenmez.

Ses ayarı simgesini bildirim alanında görüntüleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
279435 (How To Display the Volume Icon in the Notification Area in Windows ) NASIL YAPILIR: Windows'da Ses Ayarı Simgesini Bildirim Alanında Görüntüleme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Bildirim alanında görüntülenen simgeler hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310578 (Windows Sistem Tepsisi Simgeleri ) Windows Sistem Tepsisi Simgeleri (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Ses sorunlarını giderme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307918 (Windows XP'de Ses Sorunlarını Gidermek için Kaynaklar ) Windows XP'de Ses Sorunlarını Gidermek için Kaynaklar

Misafir 18 Eylül 2009 12:07

Yha bnm pcde msn de konuşuyoz (görüntülü) onların ses geliyo bzm gitmiyo ayarlarıyla fln uğraştım ama

Misafir 7 Kasım 2009 12:42

ses ayarlarını yapamıyorum yardımcı ola bilirmisiniz kulaklıkta ses geliyor teşekkür ederim

Misafir 11 Aralık 2009 18:06

Alıntı:

ses ayarlari nasil yapilir

güzel bi program ama ses ayarlarını yapamıyoruz neden

Misafir 6 Ocak 2010 18:56

selam arkadaşlar ses hoperlörden çıkmıyoda bunun sebebini bilen warsa söleyebilirmisiniz??

Misafir 6 Ocak 2010 20:59

Alıntı:

ses ayari denetimi download
bilgisayarımda olmadığından sesleri duyamıyorum.

Misafir 9 Şubat 2010 14:36

arkadaşlar herşey yüklü simgeler falan tamam ses acık ama ses gelmiyor

Misafir 12 Şubat 2010 00:34

ya benim bilgisayar ses programı kayıp nasıl indirecez söylermisiniz bi

yalnizkurt1 3 Mart 2010 01:00

sağoollll

teşekkürler tekrar.

msn ile ilgili de bir sorunum var yardımcı olursan sevinirim sorun şu ki bende msn yok kaldırdım ama bilgisayar var görüyor ve izin vermiyor kurmama msn i. revo uninstaller your uninstaller cleanup utility zap messenger ve bilimum birsürü şey denedim registry kayıtlarını bilgisayar dostalarını tek tek inceleyerek sildim yok kuramıyorum varmı önerin

Saat: 18:13
Sayfa 1 / 6

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık