MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bademcik ve geniz eti ameliyatı için yaş sınırı nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/243376-bademcik-ve-geniz-eti-ameliyati-icin-yas-siniri-nedir.html)

hasta 9 Nisan 2009 20:56

dokuz yaşındaki çocuğun bademcik ameliyatı yapılırmı ayrıca genizeti ameliyatı ile ikisi bir arada olurmu

Keten Prenses 10 Nisan 2009 01:18

Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan erişkinlerde de bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir.

evet 9 yaşında bir çocuk tonsillektomi ve adenoidektomi olabilir aynı anda da olabilir, farklı zamanlarda da o büyüklüğüne, ve çocuğun bireysel özelliklerine bağlıdır.
sağlıklı günler dilerim

Misafir 24 Eylül 2009 09:07

geniz eti ve bademcik ameliyatından sonra ne gibi sorunlar oluşabilir ve benim oğlum 4,5 yaşında ameliyattan önce yakarak küççültmeyi deneyelim dedi doktoru.hangisine karar vereceimi bilemedim sizce ameliyet mı yakarak küççültmek mi ?

-Eylül- 24 Eylül 2009 11:51

ben size kendi tecrubelerimden yaza bilirim bunun cevabini. almanyada yasiyorum benim oglum ve kizim 2 yasinda oldular bu emaliyati ve lazerle yakarak kücültüler bademcikelrini geniz etletini aldilar. daha sonra hic bir sorunla akrsilasmadim Allaha sükür suanda iksiide gayet iyiler sanildigi kadarda kötü ve can yakici degil ameliyat ,tabiki acilari oluyor fakat kisa sürede iyilesiyorlar ameliyat sonrasi bol bol dondurma yediriyor doktorlar ve sütten biraz uzak durusaniz iyi .bildigim seyler bunalar...cok gecmis olsun acil sifalar oglunuza...

Misafir 1 Kasım 2009 14:10

merhaba benim kızım 4 yaşında ve geniz eti problemi var.
doktoru alınması gerektiğini söylüyor.
riskleri ve narkoz konusunda korkuyorum..

Misafir 27 Aralık 2009 00:20

merhaba bende bedemcik ameliyatı olacam ama kalp kapakçığımda sorun var bisorun olurmu

Daisy-BT 27 Aralık 2009 01:47

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1625913)
merhaba bende bedemcik ameliyatı olacam ama kalp kapakçığımda sorun var bisorun olurmu

Doktorunuza güvenin, sorunlu kalp kapakçığına operasyon süresince çözüm bulabiliyorlar.
Geçmiş olsun.

Misafir 3 Nisan 2010 23:44

bademcik ameliyatı

MERHABALAR 2.5 YAŞINDA OĞLUM VAR VE BUNUN BİRAN ÖNCE BADEMCİK AMELİYATI OLMASI GEREKİYOR SZİCE BU YAŞTA BADEMCİK AMELİYETI OLURMU BİR SAKINCASI VARMIDIR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Daisy-BT 4 Nisan 2010 00:32

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1748160)
MERHABALAR 2.5 YAŞINDA OĞLUM VAR VE BUNUN BİRAN ÖNCE BADEMCİK AMELİYATI OLMASI GEREKİYOR SZİCE BU YAŞTA BADEMCİK AMELİYETI OLURMU BİR SAKINCASI VARMIDIR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Bunun kararını siz ya da başkası değil, doktorunuz vermelidir. Bazan çocuk büyüdükçe gerek kalmayabiliyor.
Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir ciddi sağlık problemi olmayan herkese bademcik ameliyat uygulanmaktadır. Alt yaş sınırı zorunlu haller dışında 4-5 yaş olarak belirlenmiştir. Üst yaş sınırını belirlemek mümkün değildir. Genel olarak ileri yaşlarda bu hastalığın görülme oranı düşüktür ve çoğu zaman basit çözümler tercih edilmektedir. Geçmiş olsun.

Misafir 4 Haziran 2010 21:09

bogaz iltihabı

slm ben 30 yaşımdayım ve çocukluktan beri boğaz iltihabı geçiriyorum senede en az 4-5 defa geçiriyorum .artik bogaz enfeksiyonu geçirdikten sonra eklemlerim ağrımaya başladı. dahiliye ye gittim kandaki CRP oranın çok yüksek dedi ,boğaz iltihabı için antibiyotik veya iğne kullanıyorum doktor ne verirse boğazım ileşiyor ellemlerim ağrıyor bide onun için antibiyotik kullanıyorum bu yaştan sonra(30)ameliyat uygun olurmu lütfen yardımcı olun

Saat: 02:33
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık