MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Bilgisayar (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/)
-   -   Masaüstü Simgelerinin Arka Plan Rengini Kaldırma (https://www.msxlabs.org/forum/bilgisayar/245618-masaustu-simgelerinin-arka-plan-rengini-kaldirma.html)

euphrates 22 Nisan 2009 16:44

Masaüstü simgeleri arkaplan renkleri nasıl kaldırılır?

http://img.photobucket.com/albums/v670/toggieallen/ads305z.jpg

Xp kullanan arkadaşlarımızın bazılarının bilgisayarlarında masasüstü simgelerinin yazılı kısımları renk efekti kullanıyor buda görünüm açısından çirkinlik oluşturuyor şimdi bunu nasıl kaldırırız onu resimli anlatıcam...

iki tane yöntem var sorununuzu çözene kadar ikisinide denemeniz gerek...

1. Yöntem masaüstü özellikler penceresinden çözüm...

Masaüstünde boş bir alanda sağ tuş yapın ilk seçenek olan Simgeleri Yerleştir tıklayın açılan yan menüde Web öğelerini masaüstüne kilitle seçeneği seçili ise sorun bundan kaynaklıdır ve o tiki kaldırın...

2. Yöntem Bilgisayarım linki özelliklerinden çözüm...

Genellikle sorun bu oluyor bu yöntemimizde masaüstünde Bilgisayarım simgesi var (dır herhalde ? Eğer sizde masaüstünde bilgisayarım simgesi görünmüyor ise şunu yapın Başlat Butonu üzerinde sağ tuş yapın özelliklere tıklayın açılan pencerede Klasik Başlat menüsünü seçin tamam tıklayın )

Bilgisayarımda sağ tuş yaptıktan sonra özelliklere tıklayın...açılan menüde Gelişmiş sekmesine tıklayın...Performans yazan kısımın ayarlar butonuna tıklayın...Açılan performans seçenekleri penceresinde Görsel efektler sekmesinde resimdede gösterdiğim seçenek olan...
Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan seçeneğini aktif edin ve sonra tamam diyerek pencereleri kapatın artık masaüstü ikonlarının arka planları transparan olmuş olmalı...

Misafir 3 Kasım 2010 10:36

o sorunun tek çözümü xp de yeni bir kullanci oturumu açmak

DiSs-eR 3 Kasım 2010 13:14

euphrates Dediği Yöntemler de de geçiyor bu sorun. Kullanıcı oturum açmakta düzeltiyor olabilir sorunu... başka bir oturuma gerek kalmadan bu çözüm öneriside çözüm olabiliyor.

betmen518 12 Aralık 2010 19:29

Active Desktop açılmış yani arkaplanda gösterilen bir resim var, arkaplanda gözükmediğinden sadece ikon yazılarında ortaya çıkıyor. Masaüstünde sağ tıklandığında açılan menüde özelliklere gir. Orada masaüstü sekmesinde "masaüstünü özelleştir"e gir, oradan da "web" sekmesine. Web sekmesi altında "web sayfaları" kısmında seçili olan herhangi bir şey varsa seçimleri kaldır hatta yan taraftan direk sil. Şimdi de düzelmezse bilgisayarını bir kez kapatıp açmayı dene, büyük ihtimalle düzelecektir.

Misafir 9 Mart 2011 13:54

Herkesin kini denedim. Hiçbiri olmuyor. Format cdim yok. İnternetten alcam kotam dolu. Active Desktop öğelerini yanlışlıkla silmiştim .kısacası bıktım

Misafir 26 Mayıs 2011 00:36

Masa üstü sağtıkla özellikler görüntü özelliklerinden masaüstü simgesine tıkla ve ordan masaüstü özleştire tıkla bir ekran açılacak ordan web sekmesine tıkla orda internet adresleri işaretli ise o işaretleri kaldır tamam bas hayırlı olsun işlemem tamam

Misafir 27 Mayıs 2011 20:11

masa ustu sag tıkladıgımda acılan pencerede ozellikler kısmı yok arka plan resmini degiştiremiyorum yardımcı olurmsunuz tşk

Misafir 8 Temmuz 2011 13:24

walla ben yapamadım ama güzel bişi galiba :) bana da 2+2 yi sordular :) genelde isim sorarlardı yaww

Misafir 1 Şubat 2012 18:28

Öncelikle kolay gelsin arkadaşlar....
Sorunun çözümü için Bilgisayar üzerinde Sağ tıklaıp Özelliklere gelin....
Gelişmiş Menüsü altında Performans ayarları na girinizzz....
Masaüsü simge etiketlerinde gölge bırakma .... sekmesinden gölgeyi kaldırabilirsiniz...

Misafir 25 Nisan 2012 17:36

Mavilik arkadaşın yöntemi ile gidiyor işte. Yeni Kullanıcı açarsak masaüstünden her şey gider. sadece C ve D yerel disk kalır.
Benim Masaüstümde çok önemli şeyler var. tekrar bulamazsam ( Arama Yeri var Ama işte Gidebilirde ) OneNote 2007 Yeni Kullanıcı Açınca İçindekiler siliniyor. Bu da beni sinir ediyor illa Ana Kullanıcıdan OneNote Belgelerini kopyalayıp yapıştırmak. o zor iş gibi.

Saat: 08:48
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık