MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   Anadolu lisesine gitmek için SBS sınavından kaç puan almam gerekir? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/256670-anadolu-lisesine-gitmek-icin-sbs-sinavindan-kac-puan-almam-gerekir.html)

sbs canavarı 8 Haziran 2009 16:57

Anadolu lisesine gitmek için SBS sınavından kaç puan almam gerekir?

Anadolu lisesine gitmek için SBS sınavından kaç puan almam gerekir?

fadedliver 31 Temmuz 2009 16:18

Alıntı:

sbs canavarı adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1416842)
6.sınıfta 385 7. sınıfta 245 puanım çıktı anadolu lisesine gitmem için 8.sınıfta kaç puan almam lazım

Her lisenin puanı farklıdır.Ve her yıl değişir.Çok çalışmalısınız 7. sınıf bayaa düşük gelmiş.Son senenizi iyi değerlendirin :) Başarılar kolay gelsin.

fadedliver 31 Temmuz 2009 19:19

Alıntı:

yardım!! adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1450125)
istanbulda bir anadolu lisesine girmek için en az sbs ortalamam kaç olmalı lütfen yardımcı olun 7.sınıf bitti 8.sınıfa kendimi ona göre ayarlıcam ortalamam kaç olmalı sbs de??

Puanlar değişir, ona göre ayarlıcam sözü olmamış.Her ne olursa olsun elinden gelenin en iyisini yapman gerekir.Çok çalışmalısın.Son yılı çok ama çok iyi değerlendirmelisin.Başarılar.

Misafir 24 Ocak 2010 16:56

ya arkadaşlar telaşlanmayın siz fen lisesini kazanmaya çalışın ama illa ben anadoluya gidcem derseniz liselere göre değiştiğini söylerim ama aslında siz 400ü geçin hatta 450yi bile geçn orasını öğretmenlere bırakın 6.sınıf çoooook önemli altıda kötü bi puan alırsan diğerleride kötü olr bu nedenle altıda 450yi geçn sonra sizin işiniz tatlıya bağlanır 7de 400 ü geçin 8dede 400 ü geçin böylelekle rht edersiznz

Misafir 5 Haziran 2010 15:20

sbs hesaplaması

yaaa ben 6. sınıfta 385,050 aldım yarın sınav var , yarın ki sınavdan ve 8. sınıfta gireceğim sınavdan lesinlikle 430 un un üstünde almam gerek yani sizlerin çoğununda benim gibi işi hayli zor. yani size önerim şu google den sbs sınavı ortalama puan hesaplaması diye girince sınav notlarını hesaplamak için bölmeler var oraya notlarınızı yazın tüm notlarınız çıkıyor başarılar

Okan_ 30 Ekim 2010 20:58

sehirden sehire degisiyor mesela trabzonda 370 e anadolu lisesi varken istanbulda 420 felan . . .. . . . . .. . . .. .

mhmmdcngz 13 Aralık 2011 14:53

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2251946)
Ben 6. sınıfta 397 7. sınıfta 385 acaba 8. sınıfta kaç puan alırsam anadolu öğretmen lisesine girebilirim lütfffffffen yaaaaaaardım EDİN......

senin 400 den fazla alman lazım...;)

OnlinePowerTime 12 Mart 2012 13:18

Türkiye ve diğer ülkelerdeki Anadolu Liselerinin en düşük puanı 400'dür.Sbs'den 400'ün altında bir puan alırsanız Anadolu Liselerinin hiçbirine giremezsiniz.

BBenqi 7 Haziran 2012 15:06

ben anadolu lisesine 365 ile girdim ama bizim okulda tamir var diye kimse yazılmayınca şans yüzüme güldü. En az ortalamanız 375 ve üstü olsun ki rahatlıkla anadolu lisesine girebilirsiniz. Yedeklerde çok bekliyorsunuz sıkıyor biraz o yüzden doğrudan geçmek için yüksek puanlar almaya çalısın. Şimdiki aklım olsaydı daha fazla çalışırdım

HİLAL SU GÜLER 10 Temmuz 2013 16:21

anadoluya gitmek için kaç puan almak lazım

arkadaşlar öncelikle merhaba bende anadolu lisesine gidiyorum puanımı 500 yapıpda girdim eğer sizde girmek isterseniz ilk okulda yada orta okulda barajı açmak gerekir yani iyi puanlar almak gerekir mesala 460 gibi ileriki zaamndada 480 veya 500 alabilirsizin bende ilk sınavdan 290aldım sonrada ikinci sınavdanda 500 alarak anadoluya girdim zaten ailemde o okula gitmemi istiyordu ARKADAŞLAR UNUTMAYALIMKİ ZORLUKLU DİYE BİRŞEY YOKTUR İLERİDE PİŞMAN OLUCAK ŞEYLER YAPMAYINIZ Kİ GELECEKTE PIRIL PIRIL PARLAYIN BENDEN SİZE ÖNERİ hee birde zor diye birşey yok siz isterseniz gayret derseniz herşey avucunuzun içi gibi yakın olur LÜTFEN DEDİKLERİMİ UNUTMAYIN HİLAL SU GÜLER SORULARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLARIM VE DOSTLARIM

Saat: 14:52
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık