MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   ''Explorer.exe sorunla karşılaştı, kapatılması gerekiyor'' hatasının nedeni nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/266368-explorer-exe-sorunla-karsilasti-kapatilmasi-gerekiyor-hatasinin-nedeni-nedir.html)

mertoski 22 Ağustos 2009 12:08

Merhaba,

Eğer yardımcı olabilirseniz şimdiki sorum "Explorer.EXE" hatasıyla ilgili.

20 Ağustos 2009 tarihinden beri (belki de o zaman farkettim:)) bilgisayarımda bazı klasörlere girdiğimde (ki özellikle video dosyaları ile ilgili olanlara, örneğin: ...\Belgelerim\Videolarım klasörüne):

"Explorer.EXE bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz.
...
Hata Raporu Gönder / Gönderme"

hatası ekranda beliriyor ve "Gönderme" seçeneğine tıkladığımda bir anlığına ekrandaki herşey (görev çubuğu da dahil) yok oluyor. Tıpkı oturum açarkenki gibi. Bir daha denediğimde yine aynı problemle karşılaşıyorum. Biraz daha denersem bu sefer de "drwtsn32.exe" ile ilgili bir hataıla karşı karşıya kalıyorum ve bilgisayarım kilitleniyor.

Bu konuyu internette araştırdım ancak hemen hemen hepsinde "Windows XP'yi yükleme CD'sinden tekrar kurun veya onarın." şeklinde önerilerle karşılaşıyorum. Kimisindeyse "Güvenli modda açın ve bilgisayarınızı taratın." gibi öneriler var. Ancak bunların çoğu benim bilgisayar bilgimi aşan tavsiyeler. Şu anda sahip olduğum virüs ve malware programları NOD 32 ve Malwarebytes Anti-malware.

Bunları güncel tutup PC'mi bir güzel taratmam dışında sorunu çözebileceğini düşündüğünüz herhangi bir program veya izlememi tavsiye ettiğiniz herhangi bir yol var mı? Bu sorun çok ciddi bir sorun mu? Format gerekir mi veya bilgisayarım göçer mi?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Mert Çotuk
İyi çalışmalar...

Rower 22 Ağustos 2009 13:10

explorer.exe ve drwtsn32.exe hatası

1) ShellExView (sadece 48kb) programını indirtıklayınız
2) Programı boş bir klasöre açın
3) İsteyen Türkçe dosyayı programı açtığı yere koysun.
4) Programı açın ve Düzen -> Bul'a tıklayın
5) Securom yazın ve aratın
6) Alttaki listede CmdLineContextMenuClass ve Açıklama kısmında da Securom'u göreceksiniz
7) Oraya sağ tıklayın ve "Seçili Öğeleri Devre Dışı Bırak" deyin.

kaynak

Misafir 10 Aralık 2009 00:55

Alıntı:

drwtsn32 exe hatasi cozumu
yardım istiyorum...

Misafir 29 Aralık 2009 15:20

Alıntı:

drwtsn32 exe hatasi cozumu
dostum masaüsütnde bulunana bilgisyarım belgerim klasörlerini tıkladığımda explorer hatası veriyor donrada drwtsn32 exe hatası veriyor. güvenli mod açıulıyor fakat kendi modunda açmıyor klasörleri format atmadan nasıl kurtulurum acil şimdiden sağol

Misafir 30 Ocak 2010 14:51

drwtsn32.exe turkojan 4 virüsüdür yani trojan yemişsin

Misafir 17 Nisan 2010 06:40

internet explorer

okuyun, belki bir yardımım olur.... daha önceki bilgisayarımız xp olup ve durmadan internet explorer bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor diyordu, bu beni sinir etmişti ki istediğin kadar format at olmuyordu.... yeni bir bilgisayar aldık ki bu windows 7; bundada internet explorer çalışmayı durdurdu diye ileti geliyor ve site kapanıyordu, bu işte bir iş var dedim ve bilgisayarı iyice bir gözden geçirdim ve hata bulup düzeltme seçeneği buldum,bilgisayarın her şeyini bir güzel taradım ve karşıma şu yazı çıktı, ant setup programı son bir haftadır internet explorer'in doğru çalışmamasına sebep oluyor.... vay be dedim ve ant setup programını devre dışı bıraktım, inanırmısınız; daha sonra hiç bir hata iletisi almadım, internet explorer şu an gayet iyi durumda, ant setup programına ihtiyaç duyduğumda ara sıra etkinleştiriyorum ve sonra devre dışı bırakıp sayfayı yeniliyorum ve clear programıyla geçmişi siliyorum.... şu ise her şey güzel, inşaallah bir yardımım olmuştur.

Ali Kılıç 7 Mayıs 2010 12:36

"EXPLORER BİR SORUNLA KARŞILAŞTI KAPATILMASI GEREKİYOR"

benim bilgisayarım dada aynı şey oldu bir oyun açıyorum ya da bir program açıyorum "explorer bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor" yazısı çıkıyor ve sadece kapat seçeneği var ve kapata tıkladığımda program kapanıyor.Ayrıca görev yöneticisi ve kayıt defteri açılmıyor.kapatılması gerekiyor yazısı gelince sinir oluyorum ve gösterdiğiniz yolların hiç biriişe yaramadı lütfen yardım eder misiniz?

Misafir 22 Kasım 2010 09:41

abi yok mu çözü m ya

HandSome 22 Kasım 2010 12:09

Alıntı:

Ali Kılıç adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1772088)
benim bilgisayarım dada aynı şey oldu bir oyun açıyorum ya da bir program açıyorum "explorer bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor" yazısı çıkıyor ve sadece kapat seçeneği var ve kapata tıkladığımda program kapanıyor.Ayrıca görev yöneticisi ve kayıt defteri açılmıyor.kapatılması gerekiyor yazısı gelince sinir oluyorum ve gösterdiğiniz yolların hiç biriişe yaramadı lütfen yardım eder misiniz?

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1598957)
yardım istiyorum...

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1630304)
dostum masaüsütnde bulunana bilgisyarım belgerim klasörlerini tıkladığımda explorer hatası veriyor donrada drwtsn32 exe hatası veriyor. güvenli mod açıulıyor fakat kendi modunda açmıyor klasörleri format atmadan nasıl kurtulurum acil şimdiden sağol

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1674633)
drwtsn32.exe turkojan 4 virüsüdür yani trojan yemişsin

Alıntı:

mertoski adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1462364)
Merhaba,

Eğer yardımcı olabilirseniz şimdiki sorum "Explorer.EXE" hatasıyla ilgili.

20 Ağustos 2009 tarihinden beri (belki de o zaman farkettim:)) bilgisayarımda bazı klasörlere girdiğimde (ki özellikle video dosyaları ile ilgili olanlara, örneğin: ...\Belgelerim\Videolarım klasörüne):

"Explorer.EXE bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz.
...
Hata Raporu Gönder / Gönderme"

hatası ekranda beliriyor ve "Gönderme" seçeneğine tıkladığımda bir anlığına ekrandaki herşey (görev çubuğu da dahil) yok oluyor. Tıpkı oturum açarkenki gibi. Bir daha denediğimde yine aynı problemle karşılaşıyorum. Biraz daha denersem bu sefer de "drwtsn32.exe" ile ilgili bir hataıla karşı karşıya kalıyorum ve bilgisayarım kilitleniyor.

Bu konuyu internette araştırdım ancak hemen hemen hepsinde "Windows XP'yi yükleme CD'sinden tekrar kurun veya onarın." şeklinde önerilerle karşılaşıyorum. Kimisindeyse "Güvenli modda açın ve bilgisayarınızı taratın." gibi öneriler var. Ancak bunların çoğu benim bilgisayar bilgimi aşan tavsiyeler. Şu anda sahip olduğum virüs ve malware programları NOD 32 ve Malwarebytes Anti-malware.

Bunları güncel tutup PC'mi bir güzel taratmam dışında sorunu çözebileceğini düşündüğünüz herhangi bir program veya izlememi tavsiye ettiğiniz herhangi bir yol var mı? Bu sorun çok ciddi bir sorun mu? Format gerekir mi veya bilgisayarım göçer mi?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Mert Çotuk
İyi çalışmalar...

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1870311)
abi yok mu çözü m ya

drwtsn32.exe, bir virüs değildir.. Dr. Watson Windows programıdır.herhangi bir programda hata olduğunda hatadaki bilgileri toplayıp bir log dosyasına yazar.Sistem dosyaları hasar görüdüğünden size uayrı verir.
Explorer.exe ise windowsun önemli exe dosyalrındandır.>Ama indirdiğimiz programlardan virüs bulaşmaktadır..

Çözümü:::

bilgisayarı güvenli modda çalıştırın İyi bir Malware ,antivirüs porgramlarıyla sistemi taratmanızı öneririm.(Avira Antivir , nod32, combofix ) Online Olarakda taratabilirsiniz.
Sistem dosyalrını onarmanızı öneririm.Bunun için , format cdnizi takıp ( R ) tuşuyla onarma işlemini gerçekleştiriniz.Veya windows system restore yani sistem geri yüklemeyi gerçekleştiriniz.Bunları Install, reinstall, or uninstall Windows - Help & How-to - Microsoft Windows Linkinden de bulabilirsiniz.

Drwtsn uyarılarını almak istemiyorsanız devredışı bırakabilirsiniz.
Tıklayınız.

Misafir 31 Mayıs 2011 09:32

Bende Bağzı Sayfalar Bile Açılmıyor. Mesela Esetin Kendi Sitesine Giremiyorum Hemen Yanımdakı Arkadaşın Leptoptan Denedik Giriyor. Formatı Yeni Attığım Halde Oluyor . Ben Bi Süreliğine Düzelttim sonra Etkisiz Hale Getirdim Esetnod32 Virüs Programını Birdaha Bulaştı. Arkadaşlar "Explorer.EXE bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz.
...
Hata Raporu Gönder / Gönderme" Seçeneği Virüsten Dolayı Geliyor Driverlerden Daha Çok Kaynaklanıyor Okadar Siteye Girdim Kimse Şunun Çözümünü Adam Akıllı Anlatmıyor Kısaca Söyliyim C ye ve D diskine Format Atıyoruz. daha sonra driverleri net üzerinden anakartın markasının sitesinden indiriyoruz sonra ilk önce sed nod32 antivirüs programını indirip etkinleştiriyoruz. virüs programını kurmadan cd ve flash bellek sakın takmayınız.yükleme yapmayınız. bu hata bilgisayarınız çok açık olduğunu belli eder yani ( çok rahat bir şekilde virüs kapabileceğini) daha sonra o hata gelmiyecektir güvenli mod mevzuları hikayedir. explorer hatası 2 şeyden meydana gelir 1 virüs . 2 windowsxP Cd'sinde Eksik Dosyaların Bulunmasındandır.Çakın Formatı Driverlerini Kendi Sitesinden Kurun Anakartın. Daha Sonra Virüs Programını Kurun Çakın reseti O hata Gelmiyecektir.

DüzceLi.

Saat: 00:25
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık