MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Lökosit değerini yükseltmek için nasıl bir beslenme uygulanmalıdır? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/278547-lokosit-degerini-yukseltmek-icin-nasil-bir-beslenme-uygulanmalidir.html)

Misafir 2 Kasım 2009 15:09

kan değerlerinde lökosit mikterı düşük çıkıyor .hangi besinler bu değerin yükseltilmesini sağlar

Daisy-BT 2 Kasım 2009 16:07

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1551618)
kan değerlerinde lökosit mikterı düşük çıkıyor .hangi besinler bu değerin yükseltilmesini sağlar

Lökosit veya akyuvarlar olarak da adlandırılan beyaz kan hücresi, kemik iliğinde üretilir. Vücudu bulaşıcı hastalıklara ve yabancı maddelere karşı koruyan akyuvarlar, bağışıklık dizgesinin önemli bir bölümünü oluştururlar. Sağlıklı bir yetişkin insanın bir litre kanında 4x109-11x109 adet, bir başka tanımla, bir damla kanda yaklaşık 7.000 ila 25.000 arası akyuvar bulunur. Bu nicelik lösemi hastalarında 50.000'e kadar çıkar. Lökositler kanın dışında lenf sistemi, dalak ve diğer vücut dokularında da bulunur.
Tam kan sayımı yardımıyla tanımlanan lökopeni, yani kandaki akyuvar veya beyaz kan hücresi sayısının azalmasıenfeksiyonlara karşı vücudun savaşma gücünü azaltır.

Yükselmesi için mutlaka doktorunuzun kontrolünde destek ilaç ya da besin düzenlemesi yapmalısınız.
Fast food, gazlı içeceklerden uzak durun, taze sebze-meyve ve et, yumurta ağırlıklı beslenin. Vitamin ve mineral takviyesi gerekebilir. Doktorunuzun önerlerine uyarsanız kısa sürede değerleriniz yükselecektir. Doktor kontrolü olmadan diyet yapmayın.

Misafir 3 Şubat 2010 17:05

Lökosit yüksekliği

Merhaba,

Geçen hafta kan testi yaptırdım ve herşey normal çıkmasına rağmen lökosit değerim 14800 çıkmış sağlıklı bi insanda bunun 4000 ila 4500 arasında olması lazımmış...

23 yaşındayım alkol ve sıgara kullanıyorum... Acaba lökositin bu kadar yüksek olmasına ne yol açar ve bunu nasıl düşürebilirim? En yakın zamanda doktora gidecem ama onceden burdan da bilgi edinmek istedim.

Şimdiden çok teşekkür ederim...

biruni 3 Şubat 2010 22:09

Alıntı:

Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1551707)

Yükselmesi için mutlaka doktorunuzun kontrolünde destek

destek için; Ekinezya

Misafir 25 Nisan 2010 18:12

lokosit değerim 25,6 çıktı buna göre herhangibir problem olurmu

Misafir 2 Ağustos 2010 22:28

lokosit'im normal değerin altına iniyor.

benim lokositlerimde 2500 ile 3600 arasında oynuyor yükseltmek içn ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz çok sewinirim.3senedir ugrasıyorum hiç bir doktor ilaç önermiyor doğal yollarla yükseltmein bir çaresi varmı ?

Misafir 18 Aralık 2011 22:03

msfr

benim kanimda beyaz kan 40.000 olarak yuksek cikti bu normal birseymi vede ne yapmam gerek ve neden beyaz kan yukselir sebebleri ne ?

Misafir 9 Nisan 2012 18:39

benim kızım yaşında 4.5 dokdora götürdüm lökasit degeri 3.46 sonra 3.47 bugünde götürdüm 3.77degerde normalda kaç degerde olmasılazım yükselmesi için nasıl bir yöntem izliyecegic neler yidirip neler içirecegiz.

teşekür ederim

Misafir 10 Ekim 2014 16:35

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2261058)
benim kanimda beyaz kan 40.000 olarak yuksek cikti bu normal birseymi vede ne yapmam gerek ve neden beyaz kan yukselir sebebleri ne ?

Akyuvarların yüksek seviyede olması vücudun enfeksiyöz bir etkenle mücadele ettiğini gösterir.

Saat: 08:19

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık