MsXLabs
Sayfa 1 / 10

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Elektriğin yol açtığı tehlikelerden korunma tedbirleri nelerdir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/297858-elektrigin-yol-actigi-tehlikelerden-korunma-tedbirleri-nelerdir.html)

Misafir 12 Ocak 2010 20:47

elektirige yol açan tehlikelerden korunmak için okulunuzda alınması tekbirler nelerdir

aslan_kaplan67 14 Ocak 2010 20:38

Okullarda elektriğin yol açtığı tehlikelerden korunmak için alınacak önlemler nedir?

OKULDA ELEKTRİĞİN YOL AÇTIĞI TEHLİKELERDEN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER NEDİR yazarsanız sevnirim:D

Misafir 5 Şubat 2010 15:46

slm ben eren çağlayan :okullarda elektrikden nasıl korunulur ?a)okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.b)ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.c)elktrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.d) okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.e)yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.

Misafir 7 Şubat 2010 19:11

bana çabuk acele bir şekilde ödevim için yardım edin okulda elktirigin açtıgı tehlikelerden korunmak için alınması gereken tedbirler lütfen açil

_KleopatrA_ 7 Şubat 2010 19:24

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1683029)
bana çabuk acele bir şekilde ödevim için yardım edin okulda elktirigin açtıgı tehlikelerden korunmak için alınması gereken tedbirler lütfen açil

• okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.
  • ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.
  • elektrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.
  • okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.
  • yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.

Misafir 8 Şubat 2010 17:02

elektiriğin yol açtığı tehlikeler

lütfen cevaplayın

_KleopatrA_ 8 Şubat 2010 20:26

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1684172)
lütfen cevaplayın

• okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.
  • ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.
  • elektrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.
  • okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.
  • yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.

Misafir 10 Şubat 2010 14:50

1.Okuldaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz.
2.Herhangi bir cisim sokmamalıyız.
3.Ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişilere bildirmeliyiz.
4.Kendiniz herhangi müdahalede bulunmalıyız.
5.Elektrik kaçagı gördügünüzde kabloya yaklaşmadan yetkililere haber vermeliyiz.
6.Okulda herhangi bir yangın çıktıgında görürsek eger hemen en yakın yangın tüpünü alıp müdahalede
edmeliyiz.

Misafir 10 Şubat 2010 17:43

1.Okuldaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz.
2.Herhangi bir cisim sokmamalıyız.
3.Ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişilere bildirmeliyiz.
4.Kendiniz herhangi müdahalede bulunmalıyız.
5.Elektrik kaçagı gördügünüzde kabloya yaklaşmadan yetkililere haber vermeliyiz.
6.Okulda herhangi bir yangın çıktıgında görürsek eger hemen en yakın yangın tüpünü alıp müdahalede
edmeliyi yaa ben deliymmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Misafir 10 Şubat 2010 18:40

yhhaaa bana acil şekilde elektirikten korunma yollarını yazdınnn lüftfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Saat: 10:52
Sayfa 1 / 10

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık