Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
21 Kasım 2009       Mesaj #21
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Mesajları dikkatli okuyun. Meslek lisesi öğretmen olmaya yetmez, üniversite okuyacaksınız diyoruz. Alttaki mesajı dikkatle okuyun.

Kurslarla öğretmen olunmaz, ancak "bakıcı" gibi görev yapabilirsiniz.
Meslek liselerinin bile ilgili bölümleriyle sadece yardımcı "usta öğretici" olabilirsiniz.
Kendinizi ve birbirinizi yanlış yönlendirmeyin. Ana sınıfı öğretmenliği ancak üniversite eğitimiyle olur.

İnceleyiniz:
Anasınıfı öğretmeni olmak için üniversite sınavına girmeli ve Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin "Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü"nü kazanmalısınız.

Bu bölüm 2000 ÖSS'den itibaren Sözel Puan türüyle öğrenci almaktadır. Anaokulu öğretmenliği programının amacı, okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

Mezun olduktan sonra, KPSS den de gerekli puanı almaları gerekmektedir. 2009 - Okul öncesi öğretmenliği taban puanları:
"Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi öğretmen adayları için geçerli olacak taban puanını açıkladı.
Atanacak kadrolu okul öncesi öğretmeni: 1319
Okul öncesi taban puan 54"

Kız meslek lisesi mezunları ise ana okulu öğretmeni olamazlar, ancak "usta öğretici" olarak yani bağımsız sınıf almadan (yardımcı) sözleşmeli öğretmen olarak görev yapabilirler.

BAKINIZ Okul Öncesi Öğretmeni
Son düzenleyen Safi; 19 Mart 2018 19:47