Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
6 Ekim 2010       Mesaj #22
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
onurbaba adlı kullanıcıdan alıntı

9.sınıf/Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.

Arkadaşlar sorunun cevabını bulabilen varsa lütfen mesaj atsın

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Yha BeyLer edebiyat kitabının 13 syf da EDEBİYAT DİLİ/EDEBİ DİL die yazı var orda var sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir? die sormanıza gerek yok orda yazıo zaten iyi okuyun...

Alıntı

güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir?

Alıntı

güzelsanat dallrının herbirinde kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir lütfen sadece özelliklerini verirseniz sevinirim burdan okuyorum fakat anlamadım lütfen yardımcı olun...

Alıntı

güzel sanat dallarında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir lütfen cevap yazar mısınız burdan bakıyorum ama anlamadım bana sadece özelliklerini yazarsanız sevinirim.....

Alıntı

güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özellikler nelerdir ? cevap pls

Alıntı

güzel sanat dallarının her birinde duygu wardır duygusuz bi güzel sanat olmaz arkadaşlar ben ögretmenim bu kopyada benden size geri kalanını siz yapın

Alıntı

ne olur yardım edin babanızın hatrına g.s larda kullanılan malzemelerin özellıklerını verın yazın yorumu lütfen........!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alıntı

arkadaşlar güzel sanatlarda kullanılan malzemelerın özelliği ne....?acil yha lütfen

Alıntı

Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır. Güzel sanatlar insanların en tutkun yanıdır.

Resim Malzemeleri:
  • Boyalar (kalem, suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya vb.)
  • Resim defteri
  • Resim kağıdı
  • Fırça çeşitleri
  • Kalem
  • Mürekkep
  • Palet
  • Silgi
  • Tuval
Heykel Malzemeleri:
  • Mermer
  • Beton
  • Betonarme
  • Kil
  • Kalıp çeşitleri
  • Oyma, kırma, kesme vb araçlar
Baskı Malzemeleri:
Baskı türüne göre değişen malzemeler kullanılır.
  • Kumaş
  • Kağıt çeşitleri
  • Ahşap
  • Boya
  • Fırça