Arama

Platonik Aşk - Tek Mesaj

Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
21 Ağustos 2006   
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
Kuzey rüzgarlarından mı, somurtkan yüzlerin benden çaldığı umutlarımdan mı yoksa, nereden bu burukluk, neden hayatta hep bambaşka bir dost elini aramam, bambaşka bir dost…
Günlerimin neşesi olacak, güldüğünde,taa şuramda:gönlümde ulu sular fışkıracak, ruhumu bereketlendirecek bir dost…
Sevecek karşılıksız bir sevgiyle durmadan, bıktıracak beni ilgiden, bensiz hep yalnız hissedecek, yolumu gözleyecek tatlı gurbetlerimin dönüşlerinde.
Bir dost, karşılıksız seveceğim, dinmez bir sabırla her türlü nazına katlanacağım, aşkından her daim serhoş dolaşacağım… Bir dost, sahip olduğumun cümlesini yoluna sereceğim, bir dost canımı, gözümü kırpmadan uğrunda feda edeceğim…

O kadar mutlu olacağım bir dost ki, günlerimi onu bana bahşettiği için Allah'a şükürle geçirsem, ömrümü yetiremeyeceğimi bileceğim. O kadar seveceğim ki onu, gül yüzünde bir gün bir acının belli belirsiz izlerini görsem, aylarımı huzursuz geçireceğim.

Ey dost seni o kadar seveceğim ki, özüm kıskanacak kendini senden. Özümü seninle değiştireceğim, hep benim içimde, hep bana yoldaş olacaksın.

Dost olacağım sana en kötü günlerinde, ve en güzel günlerinde hüznümle seni üzmemek için kayboluvereceğim ansızın. Seveceğim seni tanıdığım hiç bir sıradan insanın yaklaşmaya cesaret bile edemediği bir aşk ile. Yanacağım aşkından, eriyip küle döneceğim.

Ey dost seni öyle seveceğim ki, yandıkça daha da yak diyeceğim. Ateşimi körükleyeceksin her bir tebessümündeki ışıltınla.

Beni öyle seviceksin ki, dost aradığıma şaşırıp, bu zamana kadar niye bulamadığımı soracaksın, seni beklediğim için diye cevap vereceğim.

Çiçeklerden taçlar öreceksin dostum olduğun için, benimle dizelerde gezeceksin. O kadar seveceğiz ki birbirimizi, birlikteyken zaman keşke hiç akmasa diyeceğiz, diğer dost muhabbetlere hep birbirimizi tercih edeceğiz.

Ben bir kuğu olacağım dövülmüş, kanatları paramparça olmuş ve sen ben iyi etmeye çalışan küçücük, yüreği sevgi dolu çocuk olacaksın.

Ey dost beni o kadar seveceksin ki beni iyileştirmek için günlerce çareler arayacaksın. Bir gün, tam da herşeyin iyi gittiğini sandığın bir sırada, ihtimal ölüvereceğim sevginden ellerinde. Sana sevdiğimi bile söyleyemeden cansız düşüvereceğim kucağına.

Dostum seni o kadar seveceğim ki, sana sevgili bile diyemeyeceğim utancımdan. Seni o kadar seveceğim ki, başkalarıyla görsem de seni, mutluluğunla coşacağım. Senin iyini iyi belleyip, sana gece gündüz dua edeceğim.

Ey dost, senin sevdiğinle olan muhabbetinin derinliğini gördükçe, bende acılar denizinde daha da derinlere batacağım bir kez bile of demeden. En derine indiğimde, o karanlıkta sadece en tepede belirisiz bir şekilde dalgalanan senin yakamozun bir nebze ışık yollayacak yalnızlığıma. Ay gibi hayatımda kalacaksın; hiçbir zaman ulaşılmayacak, her zaman güzel bir biçimde.

Beni o kadar seveceksin ki,beni unutacaksın ben sana tarifsiz bir hüzünle bakıp kendimi tanıtmaya çalışırken. Seni o kadar seveceğim ki çıkacağım hayatından, o kahreden güzelliğine rağmen.
hayalinin ışıltısı, her gece döktüğüm gözyaşlarına yapışacak ve uzaktakiler billurdan ateşböceklerinin dans ettiğini zannedecekler.

Seni o kadar seveceğim ki ey dost unutamayacağım…
Unutulmayacaksın…
Son düzenleyen perlina; 11 Ağustos 2017 13:18