Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Temmuz 2016  Gösterim: 75.314  Cevap: 103

GATA'ya girme şartları nelerdir?

Misafir
17 Şubat 2010 17:12       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gataya girmek için öss başvuru formuna askeriyeyi istiyorum kısmını işaretlemem gerekiyor muydu?
Sponsorlu Bağlantılar


Misafir
26 Şubat 2010 17:20       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mülakatta ne soruluyor ve babası asker olanlara ayrı puan veriliyormu çok merak ediyorum
Misafir
19 Mart 2010 10:23       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gata ya gidebilmem için kaç puan almam gerekir
Misafir
4 Mayıs 2010 02:05       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bişey soraçam gata hemşirelik saglık mülakatlarında kızlık testi yapııyormu cewap verirseniz sevinirim...
Misafir
11 Mayıs 2010 18:39       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben gata hemşirelik ygsdenmi yoksa lys denmi alyor onu merak edyorum
esra sml
14 Mayıs 2010 23:11       Mesaj #26
esra sml - avatarı
Ziyaretçi
selam. ben esra 17 yaşındayım ve eskişehir sağlık meslekte hemşirelik okuyorum. GATA ya girmek istiyorum. inceledim ve başvuru şartları karışık geldi. ben GATA ya girebilir miyim?
badyboyss
15 Mayıs 2010 11:32       Mesaj #27
badyboyss - avatarı
Ziyaretçi
GATA'YA TÜRBAN GİREBİLİR!


orduevi
Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) gibi askeri hastanelerden belli bir kontenjan dahilinde siviller de yararlanabiliyor.
30 Ocak 2008 Çarşamba 09:45


AKP ve MHP'nin türbanda uzlaşması, "Türbanlılar orduevlerine girebilecek mi" sorusunu gündeme taşıdı. Mevcut uygulamaya göre, Genelkurmay Başkanlığı, türban takanların orduevine girmesine izin vermiyor.

Orduevleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislerden nasıl faydalanılacağı, Milli Savunma Bakanlığı'nca yayımlanan bir yönetmelikle düzenleniyor.

Yaşlılara sakal ve eşarp


Yönetmeliğin, 11. maddesinde, "Tesislere giriş, giriş kartları, kıyafet, emniyet, tesislerden istifade, tertip, düzen ve hizmet esasları, Genelkurmay Başkanlığı'nca verilen emir ve talimatlara göre yürütülür" deniliyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nın bu yönetmelik uyarınca yayımladığı emre göre, "Sakallı, cübbeli, sarıklı, takkeli, türbanlı ve benzeri çağdaş olmayan kılık kıyafette olanlar, günlük sakal tıraşı olmamış, ütüsüz ve kirli elbiselerle gelenler" tesislere giremiyor. "Yaşının ilerlemesi nedeniyle sade bir sakal bırakanlar" ile "yaşlı bayanlardan yüzü açık olacak şekilde eşarp takanlar"ın tesislere girişine izin veriliyor.

Anayasa'nın 10. maddesinde yapılması planlanan değişiklik, "kamu hizmetlerinden yararlanılmasını" düzenliyor. Yetkililer, orduevlerinin TSK personeline yönelik özel hizmet veren tesisler olduğunu, teklifin orduevlerinin durumunu değiştirmeyeceğini savundu.

GATA'ya türban girebilir


Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) gibi askeri hastanelerden belli bir kontenjan dahilinde siviller de yararlanabiliyor.

Askeri hastanede yatanların refakatçileri veya ziyaretçileri mevcut uygulamada eşarp takarak hastaneye girebiliyor ancak türbanlılara izin verilmiyor.

Hastaneler kamu hizmeti verdiğinden, değişikliğin ardından türbanlıların GATA'ya girmesinin önünün açılabileceği belirtiliyor.Harp okullarına 132. madde engeliAKP ve MHP'nin üzerinde uzlaştıkları teklif, harp okulları, astsubay hazırlama okulları ve polis akademilerini kapsam dışında bırakıyor. Anayasa'nın 42. maddesinde yapılması öngörülen değişiklikte, "Kimse, kanunda açıkça yazılı olmayan hiçbir sebeple eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz" deniliyor. Anayasa'nın 132. maddesinde, "Yükseköğretim kurumlarından özel hükümlere tabi olanlar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet teşkilatına bağlı yükseköğretim kurumları özel kanunların hükümlerine tabidir" ifadesi yer alıyor. Bu hükme göre yapılan düzenlemelerde, söz konusu okullarda okumak isteyen adayların 'giriş şartlarını' sağlaması isteniyor. Türbanlı - başörtülü adayların başvuruları, giriş şartlarını sağlamadığı için kabul edilmiyor.
Misafir
16 Mayıs 2010 16:10       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askeri lise sınavında yazılı,mülakat beden eğitimi hepsini kazandım ama en son sağlık raporunda belde problem buldular elediler gata tıp a gitme şansım olamazmı
Misafir
22 Haziran 2010 18:50       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
üniversite 1.sınıfta okuyorum gataya gircem hangi puan türünden ne kadar puan almam gerekiyor
Misafir
14 Temmuz 2010 23:35       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fizik tedavi ve rehabilitasyon puanını bilen varmı..??Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç