Arama

Kedilerin ne gibi özellikleri vardır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Ekim 2017 Gösterim: 337.027 Cevap: 40
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2009       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer kediler tüy döküyor ise ya vterinere yada soğuk banyo ve tüy dökücü cat kremi diye geçen kremlerden alın böylece kediniz tüy dökmez
Sponsorlu Bağlantılar
nötrino
Yasaklı
16 Aralık 2009       Mesaj #12
Yasaklı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kediler ne yer...?cevap verin ödev için en güvenilir sitesiniz

Kediler etcil canlılardır.Balık ,tavuk,ciğer,et türü yiyecekleri çok severler.Bunun yanında kuru mama ya da konserve mama ile beslenirler.
Mesela benim kedim kuru mamaya ek olarak bazen domates,peynir,haşlanmış yumurta(rafadan),salatalık yiyebiliyordur .bazende çok seçici oluyordur =) Ama her kedi bu saydığım yiyecekleri yemez;kedilerin rutin yiyecekleri et ve mama türü yiyeceklerdir.

Sponsorlu Bağlantılar
nötrino
Yasaklı
28 Aralık 2009       Mesaj #13
Yasaklı
Alıntı

benim kedim hep kusuyor ne yapmalıyım

Kediler Neden Kusarlar?
Kedilerin alışık oldukları yiyeceklerde yapılan değişiklikler,kedilerin bazı gıdalara karşı alerjileri, bilmedikleri objeleri yiyecek sanıp yemeleri, hastalık verici mikroplar,kedilerin; özellikle yavru kedilerin kusmasına neden olur.
Kedinizin beslenmesine dikkat edin ve mutlaka bir veterine götürün periyodik olarak,kontrollerini yaptırın.
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2009       Mesaj #14
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

benim iki tane kedim var ve kedilerimin annesi yavrularını hebire dövüyo oyüzden yavruları onun yanına gidemio neden böle oluyo ve ne yapmalıyız???

Bende de dişi kedi ve yavrusu var gözlemlediğim kadarıyla annesi sütten kesmek için dövüyo olabilir veya yavrusunun kendinden bağını koparması için dövüyor olabilir.
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2010       Mesaj #15
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

benim dört aylık kedim var üç aydır bizimle.bize alıştıktan sonra ısırmaya başladı ama canı yandığı için ya da zarar vermek için değil kendince oyun oynuyor.kedilerin bu şekilde ısırması normal mi? nasıl vazgeçirebilirim bu alışkanlığından? yardım edin bana....

Oyun oynayabilmesi ve dişlerini kullanması için bu işe uygun bir oyuncak deneyin. Yavru kedilerin bu zamanlarda içgüdüsel olarak oyun oynamak istemesi normaldir.
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
22 Ocak 2010       Mesaj #16
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

benim dört aylık kedim var üç aydır bizimle.bize alıştıktan sonra ısırmaya başladı ama canı yandığı için ya da zarar vermek için değil kendince oyun oynuyor.kedilerin bu şekilde ısırması normal mi? nasıl vazgeçirebilirim bu alışkanlığından? yardım edin bana....

Isırma, diş çıkarmakta olan her yavru hayvanda görülür. Zaman içinde de bu davranışları kaybolup gider.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
nötrino
Yasaklı
27 Ocak 2010       Mesaj #17
Yasaklı
Alıntı

yavru kediye önceden bakmıs birisi varsa yavru kedinin bakımını söylerse sevinirim....

Yavru kedilerin bakımı çok daha zordur ve bu kediciklere itinayla bakılması gerekir.Özellikle annesinden yeni ayrılmış yavru kedicikler anne sıcaklığı ararlar ve bu kediciklerin beslenmeside biraz daha zordur bunun için biberon türü bir nesne ya da steril bir plastik şırınga işe yarayabiliyordur.Ben kedimi bulduğumda ,annesinden yeni ayrılmış ve henüz gözleri açılmamıştı.Küçük bir sepetin içine cam bir şişede,sıcak su koyup ince bir havluyla üzerini örtüyordum ve kediciğim o şişeye sarılarak uyuyordu (Bu yöntem kendi uydurduğum ve başarılı olmuş bir yöntemdir)Periyodik olarak sıcak suyu değiştiriyordum tabiki. Beslenebilmesi için de steril plastik bir şırıngaya ılık sütü koyup avucumda önce sırt üstü yatırıp daha sonra da,baş barmağım üzerinden sütü içirmeye çalışıyordum.Zor oldu ama zorda olsa büyüdü ve şu an 4 yaşında sağlıklı çok şükür.Size önerebileceklerim bunlar Buna benzer yöntemlerle kedinize bakabilirsiniz Ayrıca dediğim gibi yavru kedilerin bakımı çok zordur emek ister bunuda göz önünde bulundurun...
nötrino
Yasaklı
31 Ocak 2010       Mesaj #18
Yasaklı
Alıntı

SLM.BENİM TEKİR CİNSİ BİR KEDİM VAR OCAK AYININ BAŞINDAN BUYANA GECELERİMİZ YOK DİYEBİLİRİM SÜREKLİ BAĞIRMA VE GARİB SESLER ÇIKARIYOR ARTIK BIKTIM UYKUSUZ GECELERDEN ACABA BU DAHA NEKADAR DEVAM EDER VEYA BU AYLARDA YAPABİLECEĞİM Bİ ŞEY VARMI
.GÜNDÜZLERİ UYKUDA GECELERİ HEP BERABER AYAKTAYIZ ?

Kediniz kızgınlık dönemine girmiş olabilir bunun için sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi görünüyordur basit anlamda. Ama kediler dönem dönem bu moda giriyorlar. Bunun çözümü ya kısırlaştırmak ya da kızgınlığı azaltıcı(tamamen yok edici değil)ilaç ya da ine kullanmak diye biliyorumdur.Ama bu yöntemlerde bazen riskli olabiliyordur. Siz veterinerinize giderek kedinizin durumunu anlatın ve yardım alın detaylıca...
nötrino
Yasaklı
5 Şubat 2010       Mesaj #19
Yasaklı
Alıntı

kedinler 25 gün aç kalsalar birşey olmaz ve kedilerinize ilk başına kötü şeyler yedirin mesela durmadan ekmek ve su verin ondan sonra kediniz yemez ondan sonra bir odaya koyun onadan sonra 4 gün aç kalsın geri kapıyı açın ve ona çok tatlı şeyler verin en çok kedi maması balık tavuk un beyaz etini verin ve o 1 yıl yemek yer ve 1 yıl geçti ği zaman yemese aynını yapın ve 2 3 kere yapın yemese kediniz çok şişman olur ve buarsak olur ve benim kedimde denedim çok çok güzel yemek yiyor şimdi 9 aylık 5 kilo

Siz ne dediğinizin farkındamısınız acaba hıı? Kedi bir canlıdır deneme tahtası değildir.Bırakın 25 günü 1 dakika bile aç kalmaya gelemezler Uyguladığınız bu yöntem sadece zavallı hayvanlara işkence yapmaktan başka bir işe yaramaz. insanları yanlış yönlendirmeyin...

Alıntı

insanların alçısını alıp koluna hafif ce sar üstüne sirkeynen tuz dök ve 6 ay bekle

Alıntı

bir beze bala hafifce sar kafası dışında olsun 1 ay sonra baki kedi kıl dökmüyor

Uyguladığınız bu yöntemlerden bir şey anlaşılmıyordur.Bunları gerçekten denediniz mi? yoksa tamamen havadan mı yorum yapıyorsunuz ?? Açıkcası bu yöntemleri hiç duymadım.Veterinere götürme yöntemini deneyin daha çok işe yarar...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kediniz mama dışında birşey yemiyorsa ona tuzlu yada şeker li şeyler ver ama çok değil teytini yediğinizde çekirdeğini on yalatın yada ona kakolu yada kremalı yani beyaz birşey luyor ya iştie ondan verin hiç birşey yyemiyor diorsan bir veterine götürün ke diniz in bir hastalığıve bir rahassıslığı olur.