Arama

Kedilerin ne gibi özellikleri vardır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Ekim 2017 Gösterim: 337.098 Cevap: 40
nötrino
Yasaklı
18 Şubat 2010       Mesaj #21
Yasaklı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kedim arada kusuyor neden olabilirrr

Kediler Neden Kusar?
Kedilerin kusmalarının çok değişik nedenleri olabilir(üşütme,merak ettikleri yabancı nesneler ,parazitler,tüy topakları vsvs gibi...) Kediler oldukça meraklı canlılardır Herhangi bir cismi,nesneyi ağızlarına alıp keşfetmeye çalışırlar Bu nesneler de kedilerde kusmaya neden olabilir ama bu kusma şekli genelde geçicidir.Bunun yanında kusma sebeplerinden en önemlisi genelde parazitlerdir Bunun için genelde parazit şurupları vardır kediler için.Kedinize hangi şurubun iyi geleceğini veteriner belirliyordur Kafanıza göre şurup almayın verilen bu şuruplar kedinizin rahatlamasında ve kusmasını önleme de yardımcı olucaktır...

Sponsorlu Bağlantılar
SüperNaTüreL - avatarı
SüperNaTüreL
Ziyaretçi
20 Şubat 2010       Mesaj #22
SüperNaTüreL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

5 aylık erkek kedim var cinsel oranından kırkızımsı bişey gelio ama sıvı değil onu yalayarak temizliyo her gün olmuo bu bi kaç günde bi takrarlıo.sizce bu ne? miniğimin bi sorunu mu var?

Nereden ve hangi koşullarda aldığınızı belirtmiyorsunuz !! Hiç bir bilgi belge yok ! cevap beklediğiniz kişilerin (bende dahil) alanında uzman olup olmadığını bilmiyorsunuz ! Bence yapılması gereken tek şey önce bir özgeçmiş... Sonra VETERİNER HEKİM. Neticeyi ancak bu şekilde alabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
nötrino
Yasaklı
21 Şubat 2010       Mesaj #23
Yasaklı
Alıntı

benim kedim gayet normal.Ama onu yıkarken çok zorlanıyoruz .Ne yapmamız gerekiyorMsn Sad

Kediler suyu ve yıkanmayı sevmezler genelde bu yapılarında vardır çünkü sudan nefret ederler.Aslında kediler sürekli yalanırlar ve tükrükleri steril olduğu için kendilerini bu şekilde temizlemiş oluyorlardır banyo yapmalarına pek gerek kalmıyordur açıkcası Ama banyo yapmasını gerektirecek bazı durumlar da olabilir tüylerine kedinin yalanarak temizleyemeyeceği bir takım maddeler bulaşmış olabilir (yağ,şekerli maddeler vsvs gibi) bu durumlarda kedinizi yavaş yavaş sıkmadan suya alıştırmanız gerekiyordur Bunun için su çok sıcak olmamalıdır ılık suyla yıkamalısınız kedinizi ayrıca çok fevri bir şekilde birden değilde yumuşak bir şekilde severek onu okşayarak küvete koymalısınız Yumuşak bir şekilde tüylerini şampuanlayın ama ağzına burnuna yani yüz kısmına mümkün olduğu kadar dokunmayın şampuan kaçmamasına dikkat edin Fazla şampuan kullanmayın çünkü bu kedinizin derisine zarar veriyordur derisini kurutabilir aşırı şampuan kullanımı Ayrıca kedilerin tüyleri oldukça ince olduğu için hemen kolayca kurumaz o nedenle iyi kurulamanız gerekiyordur Kedinizi korkutmadan orta ayardaki bir kurutma makinasıyla kedinizin tüylerini kurutmaya çalışın izin veriyorsa tabi Fakat yüzüne tutmamaya dikkat edin Ama genelde kurutma makinasının sesinden kediler korkarlar o nedenle havluyla iyice kuruladıktan sonra başka bir havluya sarıp sıcak bir odada kendi kendine tüylerinin kurumasını bekleyin.Kurumayan tüy diplerini ise kendisi yalanarak zati kurutucaktır
nötrino
Yasaklı
24 Şubat 2010       Mesaj #24
Yasaklı
Alıntı

kedim sabahtan beri kusuyor ilk kustugunda iki adat düğme çıkardı yutmuş ondan sonrada sürekli kusuyor bişey yemedi doğru dürüst sabah biraz mama yedi ama kustu su içti kustu ne yapmam gerek lütfen yardım edin

Mama yediğine göre mutlaka düzelecektir Kediler çevrelerindeki bilinmeyen objelere(düğme gibi mesela..) karşı meraklı olurlar Bu tür nesneleri kedinizin bulunduğu çevrede bulundurmamaya dikkat edin Kediler oldukça meraklı canlılardır Herhangi bir cismi,nesneyi ağızlarına alıp keşfetmeye çalışırlar Bu nesneler de kedilerde kusmaya neden olabiliyordur Ama bu kusma şekli genelde geçicidir Siz yinede ne olursa olsun mutlaka veterinere götürün kedinizi ve kusmasının başka bir sebebi var mı yok mu öğrenin

Alıntı

cevaplarınız çok güzel ama bana kadilerin boyu kaç cm olduğunu söylermisiniz.LÜTFEN

Genel olarak kedilerin, ortalama 2,5 ile 12 kilo arasında bir ağırlığa ,boy olarak da dişi kedilerin 50 cm erkek kedilerin ise 70 cm bir uzunluğa sahip oldukları bilinir ve bazı kaynaklarda bu şekliyle geçer.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
19 Temmuz 2010       Mesaj #25
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Kedisever adlı kullanıcıdan alıntı

Bişey sorabilir miyim?Bİz evde 3 tane kedi bakıyoruz...küçük olan henüz yeni geldi ve 1.5 aylık..ama nedense asla tuvaletini kuma yapmıyor...hep evde kapı arkasına halılara veyada koltuk altlarına yapıyor..hep hatasını anlasın diye götürüp kumu koklatıyorum ama işe yaramıyor...Ama henüz küçük..Annesinden erken ayrıldığı için mi bilmiyorum..Lütfen yardımcı olur musunuz?

Küçükken daha çabuk alışması lazım, onu kumunu koyduğunuz yere kapatın bir süre yani tuvaletini yapana kadar orda kapalı tutun 1 kere yaptımı alışır zaten hep oraya gider,hatta kumunu tuvalete koyun ki daha çabuk yapsın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2010       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kedilere ıslak mama ve bizim yemeklerden vermek çok zararlıdır aslında sadece kuru mama varmek lazım ama yanınada su koymak lazım kedinize asla yediniz yemeklerden vermeyin yoksa kedi yemekleri yemez genelkde ama belki yer bilmiyorum onu ve sofra masaları ve mutfak tezgahlarına çıkarlar vede kedi ıslakmamaları vermekte çok ii deil hep yerse dişlerini çürüte bilir nede olsa dişlerini fırçalamıyolar bunları çok ii bilirim benim 3 tane kedim oldu 1 ini taşınırken çok ii kedi seven 1 arkadaşıma bıraktım o bakıyo diğeri sokak ta beslerdim şuan besliyorum 1 tane kedi.Vede eklim kediler kedi kumuna yapmıyomu kednizin tuvaleti geldini anlarsanız kedi kumuna koyun ve kedi kumunu koklattırın biraz beenim kedim tuvalatti kolladı ve hemen oraya yapmaya başladı artık hep kuma yapıo neseki hiç halıya yapmadı.Hey allahım bi kediyi kim koliye koyarki kolide hafasızlıktan ölürya kesn kedi ondan kaçmıştır çok kötü bakılıyomuş kediye burda biri yazmış gördüm
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
28 Ağustos 2010       Mesaj #27
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

ben kedileri çok seviyorum.benim bir kedim vardı.komşu vermişti.hep benim peşimden geliyordu.4-5 aylıktı.biz okuldayken köpek öldürdü.çok üzümdüm.biz köyde yaşıyoruz.orada yavru kediler çok var ama bir türlü yakalayamadım.yardım edermisiniz.nasıl yakalayabilirim

Yabani bir kediyi pesinden kosusturarak yakalaman zor büyük sehirlerde yasayan konteyner kedileri gibi olsaydı isin daha bi kolay olabilirdi.
Simdi köy yerinde yasayan yabani yavru bir kedi... Yavru olması avantaj gibi görünsede hazırlıksız pesine takılmayın.
Öncelikle kedinin ilgisini çekebilecek bi seyler yapmanız lazım... Böyle bir kediye yaklasırken sessiz sakin yavas hareket ederek ona kokusunu iyi alabilecek yiyecekler vermeniz gerekir (salam,sucuk,gibi)
Elinize 2 parça salam alıp kediyi gördüğünüz anda salamdan bi parça(çok az) koparıp uzaktan tam önüne atın... Onu yesin beğensin bi kere yedikten sonra yavasça biraz daha yaklasmaya çalısın salamdan bi parça daha koparıp gel pisi pisi diyerek kendinizden 1.5 metre uzaklığa yiyeceğini atın onuda bi güzel yesin...

Simdi artık kedi sizi yavas yavas sevmeye basladı bile salamdan bi parça daha koparıp yere eğilin tam önünüze bırakırken gel pisi pisi diyerek ısrarla devam edin gelmiyorsa salamı yerden kaldırıp tekrar atın yere düstüğünü görsün...
Elinizi yiyeceğin tam üstünde tutun kedi gelicek yanınıza o salamı yerken sizde havadan yavasça boyun kısmından ani bir refleksle tutup havaya kaldırın bunu yaptığınızda kedi tamamen etkisiz hale gelir uygulamayı doğru yaparsanız tırmalaması ısırması %1 ihtimal bile değil...
Tutacağınız yer boyun kısmı olsun ve havaya kaldırmayı unutmayın.Eğer basarısız olursanız ve kediyi çok fazla ürkütmediğinizi düsünüyorsanız bu uygulamaya 3 5 gün devam edin mutlaka yakalarsınız.Sevin sevebildiğiniz kadar...Msn Happy
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
31 Ağustos 2010       Mesaj #28
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kedim cok asırı tüy döküyo tüy dökmemesi için haplar aldım ama işe yaramıyor ne yapmam lazım?

Kediler mevsim değişikliğinde tüy döker vitamin hapları kullanabilirsiniz kısmen azaltır ayrıca verdiğiniz mama çok önemli veterinerden almanızı tavsiye ederim Hills'in mamaları kalitelidir hem gelişimini hem tuvaletini hemde tüylerinin parlak tutar ve dökülmesini azaltır, kedinizi de sık sık tarayarak tüylerinin dökülmeden toplu şekilde alınmasına yardımcı olmuş olursunuz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2010       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Söyliyim genel kültür olsun kediler binaların 7. ve daha üst katlarından düştüklerinde ölmezler, 4 ayak üzerine düşerler. Diyelimki 51. kattan kedi atıldı 7. kattan çok çok üst olduğu için kedi hemen havada dengesini kuracaktır ve zemine düştüğünde deyimdeki gibi 4 ayak üzerine düşecektir. Ama 51. kattan zemine inerken oksijen alamadığı ve basınç arttığı için düşüşün yarısında ani bayılmalar geçirebilir, boşluklar yaşayabilir ve bu yüzden dengesi bozulur. Tabi bu olaylar toplamda 6-7 saniyede gerçekleşir. Yani ortalama 7. - 51. katlar arasında kediler düştüğünde ölmezler.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
7 Aralık 2010       Mesaj #30
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benim kedimin adı pamuk ve şirin ama sürekli yaramazlık yapıyo ve annem bana çok kızıyo bu kediyi ben napim bıktım bu kediden deyip duruyo

Sorun yaramazlığıysa çözüm var, veterinerlerde yada pat shoplarda sakinleşmeleri ve tüy dökmemeleri için haplar var onlardan alıp verebilrsin Msn Happy