Arama

Bilgisayar açık olmasına rağmen monitör neden açılmıyor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Nisan 2018 Gösterim: 53.078 Cevap: 4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayar açık olmasına rağmen monitör neden açılmıyor?
EN İYİ CEVABI DarKSpirit verdi
arkadaşlar bnm kasa açılıyor ama monitör gelmiyor NO SİGNAL yazıyor ekran kartınada baktım gevşeme fln yok anakart veya ekran kartı yanmış olabilir mi acaba ?cvplarınızı bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar
Ramlardede sorun olabilir slotları değiştirin. 1 den fazla ram kullanıyorsanız teker teker takıp çalıstırmayı deneyin . Gene olmazsa bilgisayarın elektrik kablosunu çekip anakartın üzerindeki bios pilini söküp biir ikida bekleyip tekrar bilgisayarı açmayı deneyin . Bilgisayarı açtıgınızda tek bip sesi duyuyorsanız monitörünüzde sorun olabilir

benim başımda aynı sorun var, bilgisayar açılıyor ama monitöre görüntü gelmiyor ve hdd ışığı süreklü yanıyor. daha öncedende bu olay olmuştu bana ramlari çıkartıp takmıştım ve açılmıştı. ama şimdi ne yaptıysam görüntü bazen geliyor oda güvenli kiptemi yada windows olağan haldemi açılsın sorusu geliyor. her ikisindede açtım ama tam windows açılırken görüntü görüntü gidiyor ve hdd ışıı süreklü yanık kalıyor. ne yapmam gerek bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba. acaba bu sorunu yaratabilecek bir virüsmü var böyle bişey nasıl olur anlamıyorum. her denemeyi yaptım ama olmadı hala, yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOTE]

Büyük ihtimal bilgisayarın Çözünürlüğünü Monitör Desteklemiyor Bilgisayarı kapatın tekrar açın görüntü geldikten sonra F8 tusuna Sürekli Basıp Çekin Çıkan Menüden Düşük Çözünürlükte Çalıstır gibi bi yazı olması lazım onu seçin .

ram leri naşıl çkartcz ?

Ram'lerin her iki yanındada tırnaklar var o tırnakları dışarı doğru hafifçe çekerseniz ram kendini slot'tan atar zaten
Son düzenleyen Safi; 25 Nisan 2018 00:09
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
3 Ağustos 2010       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
glader adlı kullanıcıdan alıntı

Bilgisayarı açıyorum monitöre ilk başta çıkan yazılar geliyor ancak windows xp ekranı açılmadan ''No signal'' yazısı çıkıyor ve monitör kararıyor. Ama bilgisayar çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Muhetemelen görüntü ayarlarınızda ki yüksek çözünürlük monitörünüzün çalışma frekanslarının dışında kalıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Güvenli kipte bilgisayarınızı açın ekran çözünürlüğünüzü azaltın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Nisan 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ekrana sinyalin yarım yamalık gelmesinin birkaç sebebi var.eğer remler ile oynamışsanız remleri yanlış takmış yada iyice oturtmamışsınız.şayet düzelmez ise ekran kartınızı çıkarıp yuvasıyla beraber temizleyin yeniden takın.ekran kartı nedir :monitörden kasaya giden kabloyu takip edin bitiş yeri ekran kartıdır.tekrar söylüyorum %99 remler yanlış ters yada iyice oturmamıştır.başka sebepler aramayın boşuna.
DarKSpirit - avatarı
DarKSpirit
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #4
DarKSpirit - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
arkadaşlar bnm kasa açılıyor ama monitör gelmiyor NO SİGNAL yazıyor ekran kartınada baktım gevşeme fln yok anakart veya ekran kartı yanmış olabilir mi acaba ?cvplarınızı bekliyorum

Ramlardede sorun olabilir slotları değiştirin. 1 den fazla ram kullanıyorsanız teker teker takıp çalıstırmayı deneyin . Gene olmazsa bilgisayarın elektrik kablosunu çekip anakartın üzerindeki bios pilini söküp biir ikida bekleyip tekrar bilgisayarı açmayı deneyin . Bilgisayarı açtıgınızda tek bip sesi duyuyorsanız monitörünüzde sorun olabilir

benim başımda aynı sorun var, bilgisayar açılıyor ama monitöre görüntü gelmiyor ve hdd ışığı süreklü yanıyor. daha öncedende bu olay olmuştu bana ramlari çıkartıp takmıştım ve açılmıştı. ama şimdi ne yaptıysam görüntü bazen geliyor oda güvenli kiptemi yada windows olağan haldemi açılsın sorusu geliyor. her ikisindede açtım ama tam windows açılırken görüntü görüntü gidiyor ve hdd ışıı süreklü yanık kalıyor. ne yapmam gerek bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba. acaba bu sorunu yaratabilecek bir virüsmü var böyle bişey nasıl olur anlamıyorum. her denemeyi yaptım ama olmadı hala, yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOTE]

Büyük ihtimal bilgisayarın Çözünürlüğünü Monitör Desteklemiyor Bilgisayarı kapatın tekrar açın görüntü geldikten sonra F8 tusuna Sürekli Basıp Çekin Çıkan Menüden Düşük Çözünürlükte Çalıstır gibi bi yazı olması lazım onu seçin .

ram leri naşıl çkartcz ?

Ram'lerin her iki yanındada tırnaklar var o tırnakları dışarı doğru hafifçe çekerseniz ram kendini slot'tan atar zaten
Son düzenleyen Safi; 25 Nisan 2018 00:12
_60KalbiniBana_ - avatarı
_60KalbiniBana_
Ziyaretçi
3 Haziran 2015       Mesaj #5
_60KalbiniBana_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayrın açınca pcı device listing yazıyo altta da YΦYΦ yazıyo ve bilgisayar donuyo ne yapmam gerekiyo parçlarla ilgili bişey mi yoksa sistemle ilgilim mi

Sistemle ilgili olmalı. Ama ekran kartı vs. göstermeni tavsiye ederim.