Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 250.803|Cevap: 57|Güncelleme: 29 Ekim 2015

Mideden kötü koku gelmesinin nedeni ne olabilir?

2 Aralık 2008 23:52   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
şimdiye kadar hiç mide şikayetim olmadı ama son bir kaç gündür midemden gelen o koku midemi bulandırıyor doktorada gittim mide ile ilgili bir şurup kullanıyorum ama isalimde var aynı zamanda bunun neden olduğunu doktor bişiy söylemedi neden olur bunu öğrenmek istiyorum ayrıca ben her sabah 2 su bardağı limonlu su içiyorum şimdilik bıraktım acaba limonlu su ile alakalı olabilirmi cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Çürük yumurta gibi bir koku geliyorsa ve ishal de varsa büyük ihtimalle midenizi üşütmüşsünüzdür. Bir kaç gün içerisinde geçer.
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver
3 Aralık 2008 00:04   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Öncelikle kesinlikle doktora başvurmanız gerektiğini altını çizerek belirtelim.

Ağız Kokusu (Halitosis) Nedir?
Ağızdaki çirkin kokuya kısaca ağız kokusu veya halitosis denir. Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamak zordur. Ancak ağız kokusu çok önemli hastalıkların işaretçisi de olabilir. Ağız kokusunu PATOLOJİK ve FİZYOLOJİK olmak üzere iki kısma ayırmak mümkündür.

1. Fizyolojik ağız kokusu:
Her sağlıklı birey sabah uyandığında sindirim kanalında biriken gazlar veya dil sırtında üreyen bakterilerin sebep olduğu ağız kokusu ortaya çıkabilir. Dil sırtını fırçalamak ve sürekli olmamak şartıyla çinko içeren ağız gargaraları kullanmak ve sakız çiğnemek bir çözümdür.
Beslenme sonrasında görülen, nefesteki (ağızdaki değil) çirkin koku da fizyolojiktir. Örneğin sarımsak yiyen bir insanın kanına geçen uçucu aromatik bileşikler, dışarı atılır. Kan gazlarının akciğerden atılımının sebep olduğu bu koku bir hastalık değildir. Tedavi gerektirmez.

2. Patolojik Ağız Koksu (Gerçek halitosis):
Patolojik halitosisi olan hastalar dişhekimine ağız kokusu şikayetiyle müracaat etmeyebilirler. Ağızlarındaki çirkin kokunun ya farkında değildirler, ya tolere etmektedirler veya kabullenmişlerdir.

Patolojik halitosis vakaları 3 kategoriye ayrılır:
Tip-1: Ağızının koktuğu hastanın kendisi tespit eder. Böyle hastaların %24.1’i dişhekimine müracaat ederler. Genellikle ağızlarındaki kokuyu kabullenmişlerdir. Halitosisten farklı bir şikayet ile dişhekimine müracaat ederler. Dişhekiminin uyarısı ile tedavi edilirler.
Tip-2: Koku, hastanın kendisinin değil, yakınlarının tespitidir. Böyle hastaların %50’si dişhekimine müracaat ederler.
Tip-3: Ağız kokusu, hastanın kendisi veya yakınlarının tespiti değil, şüphesi veya tahminidir. Veya hastanın aralıklı dönemlerde silik yakınmaları olmaktadır. Böyle hastaların daha büyük bir kısmı dişhekimine müracaat eder.

Halk arasında 'ağız kokusu' olarak bilinen 'nefes kokusu', erişkinlerin bir çoğunda ömürlerinin bir bölümünde ya da sürekli olarak görülüyor. Zaten ağız kokması çocukluktan başlayan bir rahatsızlık değil. Daha çok yetişkin dönemde ortaya çıkıyor. İşte yaşamın bu evresinde karşılaşılan ağız kokusu, bireylerin sosyolojik ve psikolojik hayatlarını olumsuz etkiliyor. Acıbadem Hastanesi Kadıköy Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hasan Tanyeri kişilere rahatsızlık veren bu sorunun altında önemli hastalıklar olabileceğine dikkat çekerek nefes kokusu şikayeti olan kişileri uyarıyor.
Nedenleri
Ağız kokusu şikayeti olan hastaların mutlaka Kulak burun boğaz muayenesinden geçmesi gerekir. Çünkü şikayetin nedeni çoğunlukla bu bölgelerden kaynaklanmaktadır. Bu problemin birçok farklı sebebi var. Doç. Dr. Tanyeri nedenler ve tedavisi konusunda şu bilgileri veriyor:
Sinüzite bağlı nedenler
Sinüzit denilen yüz kemiklerinin içindeki boşluklarda bulunan müzmin iltihap, sarı-yeşil ve kalın kıvamda bir tür akıntının genze akmasına yol açıyor. Bu geniz akıntısının iltihaplı oluşu hastanın nefesine hoş olmayan bir koku veriyor.
Tedavi: Öncelikle medikal yolla tedavi ediliyor. İlaçlar yoluyla bu iltihap giderilmeye çalışılıyor.. İlerlemiş sinüzit vakalarında ise, akıntı ilaçla tedavi olmadığı için endoskopik sinüs cerrahisine başvuruluyor.
Bademcik iltihabına bağlı nedenler
Ağız bölgesinde müzmin bademcik iltihapları 'magma' denilen katı kıvamlı bademcik döküntüsüne yol açarak hastalarda ağız kokusu şeklinde kendini gösteriyor.
Tedavi: Bademciklerin alınarak ya da coblator denilen radyofrekans aleti ile buharlaştırlarak sorun gideriliyor
Diş ve diş eti hastalıkları
Diş ve dişeti hastalıkları da ağız kokusuna yol açabiliyor. KBB uzmanlarının sorunu görerek diğer ağız kokusu nedenlerini ortadan kaldırmaları gerekir.
Tedavi: Sorun, KBB hekimleri tarafından tespit edildikten sonra hasta konunun uzmanı olan diş hekimlerine yönlendiriliyor.
Mide ve bağırsak sistemini hastalıkları
Mide ve bağırsak sistemini hastalıkları da ağız kokusu sorununa yol açabiliyor. Bu noktada Doç. Dr. Tanyeri, 'Reflü' adı verilen bir hastalığa dikkat çekerek şöyle diyor: ' Bu hastalık midedeki asit içeriğinin özellikle geceleri yemek borusundan yukarıya hareketle mideden kaçak yapım boğazın arka duvarını, ses tellerinin giriş yerini ve gırtlağı tahriş etmesi durumudur.'
Tedavi: Bu sorun fleksibıl optik laringoskopi yöntemi ile muayene ile tespit edilidikten sonra Tedaviyi KBB uzmanları başlatıyor ve hasta mide bağırsak doktoruna da sevk ediliyor.
Dil kökündeki mantar enfeksiyonları
Bazı hallerde dil kökündeki mantar enfeksiyonları da ağız kokusuna neden oluyor.
Tedavi: Direkt olarak KBB bölgelerini ilgilendirmese de, muayene sırasında 'özellikle 'esnek fiberoptik laringoskopla yapılan muayenede- dil kökü, yemek borusunun giriş yeri, gırtlak ve ses telleri gözlemlenerek hasta ilgili birimlere yönlendiriliyor.
Sebep tümör olabilir!
Ağız kokusu sadece bazı basit hastalıklar nedeniyle oluşmuyor. Erişkin hastalarda gözlemlenen ve daha ciddi boyutlu durumlar söz konusu. Ağız, boğaz ve alt solunum yolları bölgelerinde tümöre bağlı bir nefes kokması probleminin baş göstermesi de mümkün. Doç. Dr. Tanyeri konu hakkında şunları söylüyor: 'Ülserasyon' tabir edilen krater tarzında tümörün çok süratli büyümesine ayak uyduramayıp ölen dokuların oluşturduğu lezyon kötü koku yayabilir. Elbette sadece nefesi kokan bir insan için akla gelebilecek en son neden budur. Başka bir deyişle ilk nedenler arasında sayılmamalıdır. Ancak, özellikle erişkin yaşlarda nefes kokmasıyla birlikte ses kısıklığı, yutma güçlüğü, kulağa vuran ağrı, ağızdan kan gelmesi ve boyunda şişlik şikayetleriyle birlikte (biri veya birkaçı) ortaya çıkarsa tümör ihtimali göz önünde bulundurulmalı ve hasta ayrıntılı Kulak burun boğaz muayenesinden geçmelidir.
Alıntı
Son düzenleyen fadedliver; 15 Eylül 2009 00:13
Ziyaretçi
3 Aralık 2008 00:20   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
az önceki soruma tam bir cevap alamadım midedemden çok kötütatı olan bişiy geliyor sanki bir iltihap yada kan tatına benzer bişiy bu ağız kokusuyla ilgili değil ağız kosuyla ilgili bir sorunum hiç olmadı ağzımda hiç çürük dişim bile yok ayrıca çokta önemveririm dişlerimide düzenli olarak fırçalarım benim daha çok öğrenmek istediğim şu limonlu içtiğim suyun acaba midemde bir tahribata yol açabilirmi teşkler
Hi-LaL
3 Aralık 2008 00:30   |   Mesaj #4   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Hmm...Ağıza gelen acı tatta sıvı...Reflu olabilir mi acaba Msn Confused?

Bunun haricinde, kötü koku dediğiniz koku , haşlanmış yumurta kokusu gibi bir koku mu?
fadedliver
3 Aralık 2008 00:31   |   Mesaj #5   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
sadece bilgilendirmek amaçlı mutlaka doktora başvurunuz
Mideden gelen kötü tat reflü belirtisidir!

Sponsorlu Bağlantılar
Son dönemde yaygınlaşıp adı duyulan mide hastalıklarından reflünün teşhisi nasıl konuluyor, sonra nasıl bir tedavi uygulanıyor, reflü hastaları nasıl yastıklarda yatmalı, nasıl oturmalı? Reflü ile kanserin ilişkisi var mı? Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Kadir Bal, reflüyü anlatmaya devam ediyor:
Reflün uzun süre tedavi edilmezse gırtlakta oluşan tahribat kansere yol açar mı?
Reflüye bağlı olarak kişinin gırtlak kanseri olması konusunda kesin bir bulgu yok. Reflü ile kanser oluşumu daha çok yemek borusunun alt kısmında görülür. 'Her reflüsü olan kanser olur' diye bir kural yok. Ama reflüsü olan insanlarda kanser daha fazladır. Bunu çok yanlış algılamamak lazım. Reflüler sırasında midenin derisi yemek borusunun alt kısmına doğru ilerler ve bu bölgede zaman içinde farklılaşmalar olabilir. Bu farklılaşma da kişiyi bazen kansere götürebilir.
Reflü şikâyeti olan kişi hastanelerin hangi servisine, hangi uzman doktora başvurmalı?
Hasta genellikle şikâyetleri doğrultusunda bir doktora başvurur. Reflüsü olmasına rağmen astıma benzer belirtiler yaşadığı için akciğer uzmanına veya ses kısıklığı, boğazda gıcık hissi, batma ve yanma gibi şikâyetleri olan bir kişi kulak-burun-boğaz uzmanına gidiyor. Bu uzmanlar kendi alanlarıyla ilgili bir bulgu belirleyemeyince hastayı bir gastroenteroloğa, yani sindirim sistemi uzmanına yönlendiriyorlar. Aslında reflü hastalığıyla ilgili şikâyeti olan bir hastanın doğrudan bir gastroentroloğa gitmesi gerekiyor.
Hıçkırık da bir reflü belirtisi mi?
Reflü hastalarında hıçkırık da olabilir. Sadece hıçkırık şikâyetiyle bize gelen hastalar olmaktadır. Bu hastalar uzun süre hıçkırık nöbetine tutulur ve başka reflü hastalığı belirtisi de göstermez. Bu hastaların reflüsü tedavi edildiği zaman hıçkırık da geçiyor. Herkesi zaman zaman hıçkırık tutabilir ama reflüsü olan hastalarda daha sık ve uzun süreli görülür. Tabii ki her hıçkırık tutan kişinin reflüsü vardır denemez. Bunun yanında hıçkırığın farklı nedenleri de bulunmaktadır.
Reflünün teşhisi nasıl konuluyor?
Öncelikle doktorun hastayı dinlemesi gerekiyor. Hastanın öyküsü alındıktan sonra muayene aşamasına geçiliyor. Fizik muayene bulgusu olarak halk arasında iman tahtası denen kemiğin arkasında bir bası hissi, ağrı olabiliyor. Kişinin midesinde reflüye eşlik eden ülserle ilgili bulgular da bulunabilir. Bunun dışında çok fazla belirleyici bir muayene bulgusu yoktur. En kıymetli tanı araçlarından biri endoskopidir. Endoskopik incelemeyle kesin sonuçlar elde edilebilir. Yemek borusu ile midenin baryumlu grafisi çekilebilir.
Yemek borusunun alt kapısının bulunduğu yerde bazen mide fıtığı olabilir. Fıtığın olması durumunda reflünün oluşması daha sık görülür. Grafide fıtık veya geriye kaçış var mı bu saptanır.
Bunların yanı sıra hastaya gerek endoskopik olarak gerek grafi olarak net bir bulgu ortaya konulamadıysa sintigrafi yapılabilir. Sintigrafide midedeki gıdaların ve sıvıların yemek borusuna kaçtığı görülebilir. PH ölçümü de çok değerli bir bulgudur. Hastanın walkman cihazı gibi taşıyabildiği bir cihazdır. Burnundan girilerek yemek borusunun alt kısmına bir sensör yerleştirilir. Hastanın günlük kaydı yapılır. Uyurken, yemek yerken, çalışırken ve her konumda midesindeki yukarıya gelmeler, sıklığı ve süreleri belirlenir.
Reflünün olduğu her an belli olur. Bu da tanıda çok önemlidir. Ayrıca yemek borusunun alt kapısının basıncı ölçülebilir. Basınç düşükse reflü daha kolay ortaya çıkar. Bu işlem yemek borusuna kateter yerleştirilerek yapılır. Basınç düşükse reflü kolaylıkla ortaya çıkabilir. Bunlar genellikle her hastada yapılmaz ve bazı hastalarda ve belirli merkezlerde yapılıyor. Fakülte hastanelerinde gastroenteroloji servislerinde yapılabiliyor.
Teşhisi için ne kadar zamana ihtiyaç var?
Bazen sadece hastanın öyküsünü dinlerken bile teşhis koymanız mümkün oluyor. Bu tür hastalarda az da olsa kanser riski olduğundan tanıyı koymak yeterli olmuyor. Kanser riskini ortadan kaldırmak için bu tetkikleri yapmak gerekiyor. Her hastada tüm bu tetkikleri yapmak gerekmez. Hastanın durumuna göre ve elimizde bulunan yöntemlere göre teşhiste sonuca ulaşılabilir. Her hastanede teşhis için gerekli aletler bulunmayabilir. Bu nedenle doktor elindeki imkânlara göre değerlendirme yapar ve yol çizer.
Teşhisten sonra tedavi nasıl yapılıyor?
Tedavide hastanın uyması gereken bazı kurallar var. Öncelikle hasta şişmansa zayıflaması istenir. Yatmadan iki-üç saat önce bir şey yememesi gerekir. Düzenli beslenmesi ve midesini çok doldurmaması gerekiyor. Yediklerinin çeşitleri de çok önemlidir. Ayrıca hastanın açılı olarak, eğik olarak yatması gerekiyor. Başını iki-üç yastıkla yükseltmek yeterli değildir. Hastanın belden itibaren 10-15 derece eğik olması gerekir. Bazıları basit olarak yatağın baş ucu ayağına destek koyarak kaldırmaktadır. Bazıları sadece belden itibaren yatağın arkasını doldurur.
Bu tür yatışlar genelde eşlerde problem oluyor. Eğer eşlerden birinde reflü sorunu varsa ve yatağını yükseltiyorsa diğeri de ona uymak zorunda kalıyor ki bu çok da kolay bir durum değil. Bunun için özel yataklar da var. Uzaktan kumandalı bu yataklar hastanelerdekine benziyor ve vücuda istendiği ölçüde bir açı veriyor.
Yolculuklarda sık mola vermek ve rahat oturmak gerekiyor. Koltuğu daha arkaya doğru yatırması gerekiyor. Dik oturmak ve öne doğru eğilmek midenin içindekilerin yukarıya doğru gelmesine neden oluyor. Kendi aracıyla yolculuk eden hastaların sık sık mola vermesini istiyoruz. Bu molalar 30-60 dakika aralıklarda olamalıdır.
Çok uzun süren uçak yolculuklarında hastanın koltuğunu arkaya doğru yatırması ve sık sık gezinmesi gerekiyor. Doktor öncelikli olarak hastalığına göre kişiyi disipline ediyor.
Kişinin yapmış olduğu sporlar ve işi de çok önemli. Eğer önüne eğilip iş yapıyorsa veya ev hanımı ise o zaman bunları yapmamasını öneriyoruz. Aynı şey spor yaparken veya ayakkabı bağlarken öne eğilenler için de geçerli. Kişinin sporla güçlenen karın kasları da reflüyü tetikliyor. Karın kasları güçlendiği zaman karın içine bası yapıyor ve reflüyü artırıyor. Ayrıca hastanın yediklerine içtiklerine dikkat etmesi gerekiyor.
Risk 40'ından sonra artıyor
Reflü hastaları nasıl bir diyet uygulamalı?
Sigaradaki nikotin yemek borusunun alt kapısının basıncını düşürüyor, dolayısıyla da mideden yemek borusuna geri kaçışı kolaylaştırıyor. Çay, kahve gibi içecekler de içinde bulunan maddeler nedeniyle bu bölgede gevşeklik yaratıyor.
Ayrıca asitli içecekler, kola, soda ve gazozları da reflü sorunu olanlara tavsiye etmiyoruz. Baharatları da yasaklıyoruz. Çiğ soğan, sarmısak gibi içinde keskin kokusulu yiyeceklerden de uzak durmalarını istiyoruz. Portakal, mandalina gibi asitli meyveler de mideye zarar veriyor.
Ayrıca alkol ile yağlı yemekler ve kuruyemişlerden de uzak kalmak gerekiyor. Örneğin ceviz, fındık ve fıstıkta büyük oranda yağ var. Kızartmalar mideye çok zararlı. Çikolata da yasak. Çikolatadaki bir madde yemek borusu ile mide arasındaki kapının gevşemesine neden oluyor. Bazı ilaçlar da bu kapının gevşemesinde rol oynuyor.
İçinde östrojen, progesteron olan hormonlu ilaçlar da kapıya zarar veriyor. Ayrıca hastanın depresyon ve tansiyon için ilaçlar kullanması da risk teşkil ediyor. Bu ilaçlar mide ile yemek borusu arasındaki kapının çalışmasını bozduğu için mümkünse ilaçların bırakılmasını, azaltılmasını veya değiştirilmesini istiyoruz. Tansiyon düşürücü ve koroner arter hastalıklarında kullanılan, özellikle de dilaltı diye bilinen bazı ilaçlar da reflüyü olumsuz etkiliyor. Bu ilaçlarla birlikte reflüyü önleyici ilaçlar da kullanılması gerekiyor.
İlaçla tedavi nasıl yapılıyor?
Reflünün tedavisinde kullanılabilecek birçok ilaç var. En fazla kullanılan ilaçlar da mide asit salgısını azaltan ilaçlar. 20 yıl önceki ilaçlarla şimdikiler arasında büyük farklar var. Yeni ilaçlar asit salınımını azaltmada daha kuvvetli ve etkin. Hastanın şikâyetlerinin yoğun olarak yaşandığı akut dönemde 1.5-2 ay devam eden yüksek dozda ilaç tedavisi uygulanıyor. Bu dönemden sonra azaltıyoruz. Ayrıca antiasit gibi midedeki asidi nötralize eden ve geri kaçışları kısmen önleyen ilaçlar da kullanılıyor. Eğer hastanın midesiyle ilgili bir boşaltım problemi veya ülseri varsa reflü ile birlikte bu hastalıkların da tedavi edilmesi gerekiyor.
Tedaviye rağmen iyileşmeyen veya hastalığı çok çabuk tekrarlayan kişiler de olabilir. Çünkü biz ilaçlarla ve hastanın uymasını söylediğimiz kurallarla vücutta bir denge kuruyoruz. Ama bu denge zaman zaman kuralların dışına çıkılmasıyla bozulabiliyor. O zaman da reflü tekrarlayabiliyor. Reflü bir kutu ilaçla geçmez.
İlacın bırakıldığı anda reflü tekrarlar mı?
Hastanın ilacı bırakması yine doktorunun gözetimi altında, yavaş yavaş dozu azaltılarak olmalı. Hastanın diyeti, ilaçları ve genel durumuyla ortak bir değerlendirme yapılır. Hastanın "Dayanamadım içki içtim", "Dayanamadım çay içtim", "Stres altındayım" gibi sözleri midesinin yediden sinyal vereceği anlamına gelir. Reflü hastalarının düzenli yaşaması gerek.
Reflü ne kadar sürede tedavi edilir?
Hasta ilaçları kullanmaya başladıktan bir hafta sonra ağrıları, şikâyetleri yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlar. Bu durum aslında hastadan hastaya değişir. Bazı hastalar bir hafta içinde "Tamamen normale döndüm, eskisi gibi midem ağrımıyor" diyebilir. Ama bazı hastalar aylarca süren tedaviden sonra bile tam anlamıyla iyileşemediklerini belirtirler. Tüm bu tedavilerle iyileşmeyenlerde başka tedaviler uygulanır.
Nedir bu diğer tedaviler?
Örneğin hastada reflü ile birlikte mide fıtığı da varsa, ki bu durum genelde ileri yaşlarda görülür, o zaman hastanın fazla zaman kaybetmeden ameliyat olması gerekir. Çünkü yaş ilerledikçe anestezinin riski de yükselir. Ameliyat için hastanın tedaviye rağmen iyileşmemesi durumunun olması gerekir. Ameliyatla tedavi edilmesi gereken hasta sayısı 100'de 10 kadardır. Ameliyatın dışında endoskopik tedaviler de var. Bu tedaviler mide ile yemek borusu arasındaki kapının onarımına yönelik.
Endoskopik tedaviler nasıl yapılıyor?
Endoskopi cihazı ile ağızdan mideye kadar giriliyor. Cihazın ucundaki klips, mide ile yemek borusunun birleşim noktasındaki kapağın olduğu yere takılıyor. Ayrıca yine endoskopi cihazı ile aynı bölgeye yemek borusunun derisinin altına bazı cisimler yerleştiriliyor. Bu cisimlerin o bölgede şişmesiyle mideden yemek borusuna kaçışlar engellenmiş oluyor. Ancak bu yöntemler yaygın değil. Şu anda çalışma aşamasında.
Dar pantolon reflüye neden olur mu?
Reflü hastalarının sıkı kemer takmasını istemiyoruz. Sıkı kemer karın içindeki basıncı artırıyor ve mideden yemek borusuna kaçışa neden oluyor. Biz hastalara kemer yerine pantolon askısı kullanmalarını öneriyoruz.
Reflü ağız kokusu yapar mı?
Evet. Çünkü yemek borusu ile mide arasındaki kapı açıktır ve mide ne varsa her şeyi yukarıya yansıtır. Buna içindeki kötü hava da dahildir. Sindirim sırasında midede kötü kokular oluşması son derece normaldir. Ancak bu koku herkeste yukarıya yansımaz çünkü kapı bariyer görevi görür. Ancak reflü hastalarında bu bariyer gevşediği ve arızalı olduğu için koku olur.
Reflü hastalığında cinsiyetin ve yaşın risk faktörünü artırıcı bir etkisi var mı?
Kadın ve erkek arasında bir fark yok ama yaşın önemi var. Özellikle 40 yaş ve üzerinde reflünün görülme oranı artıyor. Çünkü 40 yaştan sonra birçok kişi kilo alıyor ve mide ile yemek borusu arasındaki kapının çalışması da 40 yaşından sonra bozuluyor.Misafir
14 Eylül 2009 16:57   |   Mesaj #6   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
benim sorunum ağza su ya da besin gelmesi değil.hava geliyor va bu havanın tadı yada kokusu rahatsız edici bir his veriyor.bundan kurtulmanın yolunu söylerseniz çok sevinirim
Misafir
15 Eylül 2009 00:08   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Benimde kötü koku sorunum var nedenini bilmedigim bir nedenden ötürü kötü koku alıyorum ... cevremdeki insanlarda bundan rahatsızz .... ve ben haftada 2 bazen 3 defa basımı yıkıyor hatta iç camasırlarımı günde 1 kez degistiyorum ancak yinede bu kotu koku bir sekilde cıkıyor hangi doktora veya bölüme gidicegimi bilmiyorum tdavi yöntemleri nedir yardımcı olucak varsa cok sevinirim.....
Misafir
15 Eylül 2009 00:28   |   Mesaj #8   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
cvp veya yardım gelirse sevinirim....
Misafir
15 Eylül 2009 10:17   |   Mesaj #9   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Çürük yumurta gibi bir koku geliyorsa ve ishal de varsa büyük ihtimalle midenizi üşütmüşsünüzdür. Bir kaç gün içerisinde geçer.
Misafir
15 Eylül 2009 10:51   |   Mesaj #10   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Yaklasık 2,5 3 senedir böyle bir sorunum var ...malesef....ve her seferinde aklıma geldiginde strese giriyorum .... keske öle bir kaç gün içersinde gecseydi... biraz geniş arastırma yaptım cildiyeye git diyorlar....sizcede dogrumu...gdimmi utanıyorumda doktora sölemeye .... pff..
Sponsorlu Bağlantılar
Cevap Yaz
acebook yorumları
paneli aç