Arama

Okula gitmek istemiyorum, yardımcı olabilir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Aralık 2018 Gösterim: 53.210 Cevap: 17
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende sevmiyorum fakat birde şu yönden düşün; bu liseyıllarını bir daha bulamicaksın.İlerde geri dönmek isticek fakat başaramayacaksın.Bence sen içinde bulunduğun ortamdan çıkmaya çalışma o ortamın en iyisi olmaya çalış.Ben böyle düşünüyorum açıkcası ve insanı biraz olsun okula bağlıyor ((:
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben okuldan o kadar nefret etmiyorum ama olduğum sınıf çok kötü eski dostlarımı özlüyorum eskisen 4-5 arkadaş oturur muhabbet eder zamanın nasıl geçtiğini anlamazdık ama şimdi adam gibi muhabbet eden yok herkez birbiriyle kavga ediyo şaka veya gerçek o önemli değil ama doğrü dürüst biri yok şööle alıp karşına iki muhabbet etmek için sonra hocalarımız ya sert yada anlayışsız hocaya bişiy sorsan hemen kızıyo sonrada neden yapamadın diye bağırıyor biz burda robotmuyuz her anlattığını hemen anlayalım bizde insanız birde başka hocalar var ruh gibi derse giriyo dersi anlatıyo bi soru bile çözmeden çıkıp gidiyo anlayan anlıyo anlamayan yazılıdan çakıyo herkez kopya çekiyo ama ben çekemiyorum yakalanırım diye derslerim yazılılarım iyi değil ama hocalarımla iletişimim iyi eğer kopyayla yakalanırsam hepten çakarım evet belki size komik veya ilginç gelebilir ama ben lise.2 öğrencisi olmama rağmen hayatımda en fazla 2 kere kopya çektim
Sponsorlu Bağlantılar
muradiye - avatarı
muradiye
Ziyaretçi
30 Nisan 2011       Mesaj #13
muradiye - avatarı
Ziyaretçi
ben 16 yaşındayım iki sene önce liseye gitmeyecem diye aileme baskı yaptım okumamı öyle çok istiyorlardı ki şimdi ise gibi pişmanım 2 sene üst üste gitmediğim için şuan okula almıyolar ama açıköğretimden girip okuyacam şuan öyle bi durumdasınız ki düşünün ki bıraktınız okulu nolacak evde otur dantel yap annen seni hizmetci gibi kullansın cevrande hiç bi arkadaşın yok hiç bi faaliyet yapmıyorsun nereye kadar mesela harçlık alınca nasılda seviniyorsunuz gidip istediginizi alıyorsunuz şuan öyle ama evlenip gidince öyle olmaz elin adamı iki kuruş için ben getiriyorum ben çalışıyorum der ama oysaki kendi paranız olsa sakın ha sakın öyle bi hataya düşmeyin okulunuzu bırakmayın bi etrafınızdaki okumuş insanlara bakın ne eksigi var bizden nasılda havalılar onlar okumuşsa bizde okuyabiliriz haydi kızlar okula
LaleZaR - avatarı
LaleZaR
Ziyaretçi
31 Ekim 2011       Mesaj #14
LaleZaR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bende lise 1 öğrencisiyim ilkokul bitene kadar hayatım süper gidiyodu okula nasıl bi hevesle gittiğime inanamıyorum her gün giderken kaçmak geçiyo aklımdan ama korkuyorum ızdırap gibi okula gitmek bırakmayı düşünüyorum ama benim annemde babamda okumuş onlardan düşük olmamalıyım ama dayanamıyorum artık herşey çok zor geliyo ve yarın benim matematik sınavım var 0 alıcağıma eminim çünkü hiçbişey anlamadım artık çalışsamda fayda etmez sınıfta kalıcam gibi geliyo anlamıyorum derslerimi kurtulmak istiyorum lütfen yardım edin !!

Hayatımızda bir çok istemediğimiz olumsuzluklarla karşılaşabiliriz,bu olumsuzluklar bizi hedeflerimizin yolunu kesmemeli.Yaşadığın olumsuzlukları bir düşün,onlar muhakkak üstesinden gelebileceğin çok ufak şeylerdir eminim.Güçlü olmalısın,herşey kendinde bitiyor bunu unutma...İlk sınavın zayıf gelsin önemli değil,ailende sana kızabilir.Sen hedefini belirle ilerisi için ve onun için çaba göster kendin için yap bunu...İnanmak başarmanın yarısıdır,kendine inan ve çaba göster,pes etme....Başarılar diliyorum...

Mümin Sekman'ın HERŞEY SENİNLE BAŞLAR kitabını okumanı tavsiye ederim.
Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmakta öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gerek,yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak,yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan,sahneye çık...
Zirvede her zamanbir kişiye daha yer var.
Başkaları yapabildiyse sen de yapabilirsin.
HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR!!!
Hayatta ya tozu dumana katarsın,ya da tozu dumanı yutarsın.
SEÇİM SENİN...
Son düzenleyen Safi; 29 Aralık 2018 18:35
ocean97 - avatarı
ocean97
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #15
ocean97 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

liseye giditorum okulu sevmiyorum gitmek istemiyorum ama yapıcak bişeyim yok okulum gerçekten çok zor ben açık öögretim istiyordum ama babam yapamassın die izin vermiyor evde oturmak bana daha iyi geliyor okulda arkadaşım yok herkes kendi aleminde kendi grupları var ben yanlız kalıyorum bazılarıyla konuşuyorum ama mesafeli tenefüslerde hep yalnız kalıyorum ve bu durum beni itiyor sabah kalkmak çok zor oluyor lanet ediyorum ve şuan tatildeyim ama okul tekrar başlıcak umutsuzum okulum imam hatip çok agır ezber istediler tatilde ezber yapmam gerekiyor ama yapmak istemiyorum okula gitmeyi düşündükçe kafamı yiyorum nolur bana yardım edin düzgün kara vermeme yardım edin

Sana önerim ne yap ne et o okulu bitir. Açık öğretim o kadar kolay değildir. Eğer o okulu bitirmezsen ve adam akıllı bir iş bulamazsan ileride çok yakınırsın bitirseydim diye. Arkadaş ortamın olmayabilir. Ama arkadaş ortamın yok diye derslerden kopmak , okuldan sıkılmak zorunda değilsin. İlla arkadaşlarınlada gezmen gerekmiyor. Onlar eğlenirken sen kitap oku ders çalış. Evet biraz saçma gelebilir tenefüslerde ne dersi diye ama inan başarın artacaktır. Evde kendine çalışma programı hazırla. Ona göre çalış ve iyi bir yere ulaş . Bunları yapıpta güzel bir iş bulursan hayatın daha rahat olur. Para getirme sıkıntısı çekmezsin. Bide hayata güzel yönünden bak. Evet evden kalkıp okula gitmek zor geliyor. Ama senden önce kalkıp işe gidenler , senden yaşça küçük olup bu soğuk havada dışarıda çalışanlar var. Haline şükret ve annenin, babanın yüzünü kara çıkartma . Şuan senden istedikleri tek şey çalışıp başarılı olman. Sende çalış ve başarılı ol .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Admin bile cevap veremiyor artık aynı sorunu bende yaşıyorum Bazen haftasonları hiç okula gitmesem diyorum canım hiç ödev yapmak istemiyor hiç eğlencelide değil eğlenceliştiremiyorummmmmm Msn Sad Msn Sad

Her pazar aksami canim sıkılıyor cok bunaliyorum.. okula gitmek istemiyorum.. Msn Sad okulda dersleri dinlesemde anlayamiyorum anlamaya calistigimdada hayallere daliyorum yapmak istediklerime ve bunlari yapamadigim icinde mutsuz oluyorum... Mutlu olsam ve dersleri bana birebir eglenceli hale getirip anlatacak kisi olsa hayata bakis acim degisir... HERKESIN BIR DERDI VAR....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2013       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba
bu yaştaki tecrübelerinle beni anlayabilirmisin bilmiyorum.
ama okula gidip bu şekilde yaşayacak ve ilerideki hayatını bozacaksan ve senin henüz görmediğin ama ailenin ve toplumun iyi niyetle tavsiye etttiği hedeflerden uzaklaşacaksan
"Gitme bence"

hele okul fayda yerine zarar veriyorsa yine gitme.
ama yaşına göre biraz zorda olsa, hedeflerin varsa, bir meslek ve hayat seçmek gibi, seçenekler ortada.
bu arada büyümek istemiyorum çalışmak istemiyorum diyorsan bu herkesin istediği birşey
maalesef bunu bulan kimse olmadı.

güzel olan ruhumuz büyümüyor o hep cocuk kaliyor. ama hayat ve ortamlarımız ve sorumluluklarımız büyüyor ve değişiyor.

bir hayat tarzı oluşturma veya geleceğe dair basit hayallerin varsa ;
herkesin bildiği okul bilinen en kolay yol. bu yolda doğru şekilde gidersen bir yerlere ulaşabilirsin.
ama bir başka şekilde kendine büyük diyen insanlar arasında yaşayacaksan ve yer edinip saygı göreceksen, o yolu seçebilirsin.

düşündümde okulu yola benzetiyorum ,
bazen sabretmen bazen hızlanman bazen bakımdan geçmen lazım. (yol benzetmesi yapınca kişiyide arabaya benzettim)
bu istanbulda böyle iken küçük şehirlerde şartlar farklı. yollar farklı. hızlı bir okul ama sonu yine o köyde bir yer.
istanbulda yoğun bir trafik ama çok önemli veya güzel yerlere ulaşabiliyorsun.

gerçektende okul hedefe giden kalabalık bir trafik gibidir (1 saat beklersin köprüden geçmek için . )
okulda, "dersler ve ödevler, arkadaşlık ortamı" gibi zor şartların hızlı , kısa acil çözümü olmayabilir. (varsa birileri söylüyordur bunu zaten)

ama yolda sabredebiliyor ve ilerliyorsan sabret,
yok bu yolda sabredemiyorsan sıkılmış veya patlayacak gibi olmuşsan, keyif almak yola devam etmek için kişiliğinde küçük değişiklik denemeleri yapabilirsin.
çok değil tabi. kişiliğin çok değişiken olmamalı, esneklik den bahsetmeye çalıştım aslında.
yeni arkadaş deneyebilirsin sonra başka arkadaş. sabırla. 1 günde değil Msn Happy

ödev ve dersleri yapmışsın yapmamışsın kimsenin umrunda değil, onların umrunda olan seni kontrol etmek hedeflerine gidip gitmediğini kontrol altında tutmak.
sınavlar neyi eksik öğrendiğini ve ilerde neyin başına dert açacağını gösterir.
bildiklerin ise zaten senin haklı gururundur. eksiklere odaklanmak zordur ama çok faydalıdır.

senin derslerini yapmandaki amaç şu olmalı, bugun öğrendiğin dersi sınavda hatırlamak
ve sonraki konularda alt yapı oluşturmak için ödevlerini anlayarak yapmalısın. okulda acele edebilirsin ama evde etme anla sor anlamadığını ertesi gün öğretmene sor.

iş hayatının çok küçük örneği olan bu tarzda çalışan biri çok başarılı oluyor. bu şekilde olmayan hedefi bilmeyen ve hedefsizlikten zamanı boşa harcayan insanlar pek sevilmiyor tutulmuyor. niye tutulsun ki.

vizyon sahibi ol derler. bunun ne olduğunu kimse bilinmez pek.
"vizyon" ileriyi görmek demek. geleceği canlıymış gibi görebilmek demek.

diyelim sen mimar, hemşire veya araba tamircisi olmak istiyorsun.
yada evde yan gelip yatmak istiyorsun. peki bunun olduğunu görüyorsan (gelecekte)
bunu nasıl yaptığını bize anlat bu seviyeye nasıl geldin.

anlattıkların o kadar gerçekci olmalı ki, sen şimdi bu anlattıklarını yaparsan zaten bu hedefe ulaşacak kadar gerçek olmalı.

zaten sen göremiyorsan kimse görmez ve yardımcı olmaz.
kötü olan kimse başkasının hedefini göremez. görüyorsa kendi kaybolmuştur.

senin yazında gördüğüm niye okuduğunu bilmeden, bulunduğun ortamda zorlandığın

bu sitede verilen cevapların coğu bunun normal olduğunu söylüyor. ve normal.

bu durumda karar senin alternatif yol biliyorsan ordan git.
ama derleki "hedefe giden en hızlı yol, asfalt yoldur." çoğu kişiye göre okullarda hayatın asfalt yollarıdır. bence kişisel gelişimdir.

not: bu trafikte boşver bir yere gitme Msn Happy yat evinde dinlen.
mutluluğa gitmek için onca cabaya değmez. hele okula gitmek Msn Happy

not2: madem yol zor, buna hazırlanıp yola çık. müziğini, gıdanı, sporunu yap yolda zorda kalma. arada mola ver nasılsa trafik ilerlemiyor. benzin al yemek al. uyu.

benzetmelerim dilerim anlaşılır olmuştur. senin yaşındaki dünyam çoktaan kayboldu.
ama anladığım kadarı ile düşüncelerimi paylaştım.
Son düzenleyen Safi; 29 Aralık 2018 18:36
muhammed06 - avatarı
muhammed06
Yeni Üye
29 Aralık 2018       Mesaj #18
muhammed06 - avatarı
Yeni Üye
Bende okula gitmek istemiyordum ama lisede bir kız arkadaşım oldu ve okulu sevmeye başladım yani size tavsiyem eğer kız arkadaş yaparsanız okulu seversiniz ben okul okumak istemiyordum liseyi bitirdim üniversiteyi kazandım ve şimdi ayağımı rahat bir şekilde üst üste atabiliyorum çünkü artık ben bir doktorum. Kardeşlerim Allahü teala nasip ederse yarın öbürgün siz büyüyüp evleneceksiniz Allahü teala nasip ederse çocuk sahibi olacaksınız eğer okumazsanız karınıza ve çocuklarınıza en önemlisi bugüne kadar size bakıp bu yaşa kadar kahrınızı çeken anne ve babanıza nasıl bakacaksınız bu dediklerimi düşünün sessiz bir köşeye oturun ve kararınızı verin benden bugünlük bu kadar Allahü teala ya emanet olun