Arama

İşletme mezunlarının iş olanakları nelerdir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Kasım 2016 Gösterim: 427.841 Cevap: 15
işletim - avatarı
işletim
Ziyaretçi
24 Ağustos 2010       Mesaj #11
işletim - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar kımse bılıp bılmeden konusmasın bn işletme mezunuyum 3 tane yabacı dılım var ingılızce , rusça , almanca.Evet kendımı gelıstırdım bılgısayar ve programcılık hakkında kendıme yeteri kadar donanım kattım ancak inanın ki turkıyede ıs bulmak zor zaten yabacı ulkelerde calısmak ayrı bır zorluk ıcerısınde.İşsiz degılım 5 senedır calısıyorum ancak yukselmek bubolumde cok zor dusuk ucret ıle calısıyorum hacettepe itü odtü okuyaacksanız işletme okuyun ıse alırken bakıyorlar cunku tabıkıde bunun yanında yabancı dılınıze fılan da bakarlar.Benim suankı aklım olsa uluslararası ilişkiler yada kamu yönetimi okurdum bu bölümleri bitirdiginizde kamu(devlet) alanında rahatlıkla iş bulursunuz bugune kadar internet sayfalarında o kadar dil döktüm ama dinlemeyen arkadaslarımız işletme mezunu olarak boşta kaldılar.Yinede sizin kararınız ben bile kendımı gelıstırıp 3 yabancı dil ile zor iş buluyorsam siz kendınızı dusunun.Binlerce iktisat işletme mezunu var bu ulkede.Doydu artık turkıye nerde iş bulcak bu kadar mezun ? Yeterli kapasıteye ulasanlar ancak iyi iş bulurlar bunu unutmayın tekrar soyluyorum bireyin kendısını gelıstırmesi kolay degil karar sizin...
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yıldız teknıık üniversitesindeki arkadaşımm.. bende yıldız teknık üniversitesi işletme bçlümünü bitirdim şimdi işim çok ii gayet memnunun bak üniversitende iii sen bitir bu bölümdeki mesleklert çok güzel sen diğerlerine bakma onlara göre işletme vanın bilmem hangi ilçesinde işletmeyi okursan fazla bişey olmazsın ama sen koskoca yıldız teknık üniversitesindesin bence devam et başarılı olacaksınn... kardeşim sna bi abi tavsiyesii o bölümü bitir Msn Happy sorun olursa bu msn den bana ulaşabilirsin sinan_125_sinan@hotmail.com
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben işletme okuyorum ve iş bulmama gibi korkunuz olmasin arkdaslar bir isletmeciye dunyanın her yerinde her kurum ve kuruluslarda ihtiyac vardır. bugun turkiyede bu durum yasanıyorsa bunun nedeni öğrencilerin kendini yetiştirmemesidir. bir isletmece dis ve iç ticarette etkili olabilmesi için ana dili disinda en az bir yabanci dil bilmesi gerekli değil artık zorunlu hale gelmiştir( ingilizce haric o zaten anadil sayılır)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende işletme okuyorum ve başaracağıma inanıyorum şu an üçüncü sınıftayım bence kendimizi geliştirdikten sonra hiç bi endişe ve korku kalmaz içimizde ve derslerimize daha yoğun olarak çalışırız başarısızlığımızı iş bulmama korkusuna çevirmeyelim yabancı dil bilmek ve işletme okuyanlar bi muhasebecinin yanında staj gördükten sonra kesinlikle bu engeli aşacaktır yada varlıklı olanlar bi kursa yazılabilirler derslerde hiçte görülecek kadar zor değildir çünkü hepsini azda olsa önceki okul dönemlerimizde görmüşüzdür hiç bi şey olamasakta diplomamızı aldıktan sonra zaten ona yoğunlaşacaz ve araştırmaya başlayacağız çünkü başka bi seçeneğimiz olmayacak hepinize başarılar dilerim
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
yelzzz - avatarı
yelzzz
Ziyaretçi
21 Mayıs 2012       Mesaj #15
yelzzz - avatarı
Ziyaretçi

Çalışma Alanları

İşletmeciler kamu veya özel sektöre ait işletmelerde (fabrika, banka, sigorta, maden, reklamcılık gibi mal ve hizmet üreten işletmelerde) çalıştığı işletmenin sahip olduğu para, insan gücü, araç ve gereçten en verimli şekilde yararlanmak için çalışma düzenini planlar ve çalışmaları denetler. Bunun için planlama, örgütleme, yönetme ve denetleme gibi genel görevler yanında, ürünün iyileştirilmesi, üretimin artırılması ve ürünlerin satışı için planlar yapmak, kuruma parasal kaynak sağlamak ve kurumun maddi olanaklarını en ekonomik biçimde dağıtmak, kurumun insan gücünü en verimli olacakları alanlarda çalıştırmak ve en uygun elemanları işe almak gibi görevler yaparlar.

Mal ve hizmet üreten her türlü kurum ve kuruluşta planlama, yönetme ve denetleme alanlarında çalışabilecekleri için iş bulma olanakları geniştir.
İşletme – Ekonomi mezunları araştırmacı, yeminli mali müşavir, muhasebe ve finansman müdürü, banka yöneticisi, kamu ve özel sektörde broker ve dealer gibi görevler için ideal birer aday olurlar.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Mezun sayısının fazla olması dezavantaj olsa da, sürekli değişen ve karmaşıklaşan iş dünyasının gereksinimini karşılamak için, çağdaş işletmecilik tekniklerini özümsemiş, alanında uzman yöneticilere duyulan ihtiyaç gelecekte de devam edecektir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 12 Kasım 2016 23:27
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2012       Mesaj #16
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler...

Mezunlarımız sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler....

Ayrıca mezunlar pazarlama,üretim,personel yönetimi,muhasebe,bütçe planlama ve finansman alanlarında çalişabilirler..

Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler...
İşletme Bölümü Mezunları günümüzde en çok bankalarda iş bulabilmektedir.
Son düzenleyen perlina; 12 Kasım 2016 23:39