Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 17.273|Cevap: 18|Güncelleme: 26 Mart 2014

Nasıl zayıflarım?

27 Aralık 2008 12:49   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
obeziteyimnasıl zayıflayabilirim
EN İYİ CEVABI CrasHofCinneT verdi

African Mango
siparis
Sponsorlu Bağlantılar
African Mango nedir; Günümüzde yoğun lif oranı içeren ve son derece zayıflatıcı etkisiyle insanları fazla kilolarından kurtaran kurtarıcı bir üründür. Bir diğer adıyla piyasada zayıflatıcı ürünü olarak bilinen ve popüler bir zayıflatıcı ürünü bu ürün sayesinde çok kısa sürede fazlalık olarak söylediğiniz kilolardan kurtulabilirsiniz.

Çağımızın en iyi teknolojisiyle üretilmiş olup üretimi Amerika da yapılan African Mango, sizleri içerdiği mineral ve bu tür besin maddeleri sayesinde hem besler hem de sağlıklı şekilde zayıflatır. Fazla yağlarınızı yakmanız konusunda metabolizmanızı gün içerisinde hızlı çalıştırarak zayıflamanıza yardımcı olur. Son derece başarılı ve etkileriyle %100 müşteri memnuniyeti vermiş olan bu ürünü sizlerde deneyerek çok kısa sürede zayıflama etkilerini vücudunuzda görebilirsiniz.
--------------------------------------------------------------------------------

Antakya Biberi

siparis
Antakya Biberi zayıflamaya, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Hızlı ve kolay zayıflamanın tek sırrı olan Antakya Biberi, daha güzel bir vücuda sahip olmanızı, yaza daha fit girmenizi sağlayacak. Yaz kapıda güneşlenirken, plajda salınarak yürürken daha formda olmayı kim istemez ki? Siz de kilo vermek isteyenlerdenseniz Antakya Biberi tam da size göre. Mesut Yar’ın da kullanarak zayıfladığı Antakya Biberi, diyete ve kilo verme yöntemlerine gerek kalmadan zayıflamanızı sağlıyor.

Antakya biberi içerisinde hiçbir kimyasal madde barındırmamaktadır. İçeriğinde doğal bitki özleri barındıran Antakya Biberi, saf Samandağ Biberi barındırmaktadır. Hologramlı ve orijinal ürünler kullandığınız sürece kanıtlanmış hiçbir zararı bulunmayan Antakya Biberi zayıflamanızı garanti ediyor.
--------------------------------------------------------------------------------

Plus Form Göbek Bandı
siparis
Plus Form Göbek Bandı diğer zayıflama ürünlerinden farklı bir çalışma prensibine sahip yeni bir üründür. En önemli özelliği ise, gece uyurken sizi rahatsız etmeden kilo oluşumuna sebep olan yağları vücuttan atılmasına destek vererek, incelmenize yardımcı olmaktadır!

Yeni nesil teknolojiyle birlikte üretilmiş ve yan etkisine rastlanmamış PlusForm Göbek Bandı ile sizde bölgesel yağlanmanın önüne geçebilirsiniz! Sizde iştahınızı kesemiyor olabilirsiniz, spora gidecek ve egzersiz yapacak kadar zamanınız da olmayabilir! Peki ya sonrası? Sonrasını PlusForm+ Göbek Eritme Bandı ’na bırakın!

27 Aralık 2008 13:00   |   Mesaj #2   |   
Keten Prenses - avatarı
Üye
buradaki mantık özetle; yakabileceğinizden az enerji almaktır..
yani uygun bir diyet ve egzersiz programıyla mümkün olabilir..
bir diyetisyene başvurun size özel boy-kilo skalasına,günlük beslenme alışkanlıklarınıza göre bir program yapılacaktır
lütfiye
17 Nisan 2009 19:46   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Zayıflamak istiyorum merhaba ben ankaradan yazıyorum ben bitkisel şefaf bant kullanıyorum bunun zayıflamamda faydası olurmu merak ediyorum
çok zor kilo veriyorum boyum 163 kilom79 yardımcı olursanız sevinirim
fadedliver
17 Nisan 2009 19:55   |   Mesaj #4   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

OBEZITE
Tanım: Besinlerle alınan eneji miktarının, metobolizma ve fiziksel aktivite ile tüketilen enerji miktarını aştığı durumlarada ortaya çıkar.
Obezitenin Nedenleri

1. Genetik yapı: Bu, kalıtımsal bir şişmanlıktır, aile yapısından kaynaklandığı için kişi şişmanlıktan kendini sorumlu tutmaz. Ancak yine de kilolarını kontrol altında tutmak için dengeli beslenerek kilo almamaya çalışmalıdır. Zira, kalıtımsal da olsa, şişmanlığı dengeli beslenerek önlemek mümkündür.
2. Hormonlar: Bir insanın hormonal dengesi yaşantısında çok önemli rol oynar, özellikle kadınlarda. şişmanlığın nedeni hormonal dengenin bozulması olabilir. Bu nedenle sağlıklı zayıflama programlarında hormon testleri yapılması öngörülür.
3. Beslenme: şişmanlığın tek sorumlusu, kişinin gereğinden fazla veya dengesiz beslenmesi olabilir. Çözümlenmesi en kolay olan şişmanlık sorununun, beslenme bozukluğundan kaynaklanan şişmanlık olduğunu söyleyebiliriz.
4. Hareketsizlik: Aldığınız kaloriyi sarfedemiyorsanız, sarfettiğiniz kalori, aldığınız kaloriden az ise şişmanlarsınız. Tembellik kiloları, harekete geçilerek atılır!
5. Stres: İnsanın hayatındaki boşluğu beslenmeyle doldurması sonunda ortaya çıkan bir şişmanlık sorunudur ve hayli ciddi bir sorundur. Zira işin içine psikoloji de giriyor. Stres ve depresyon kilo almada veya zayıflamada söz sahibi olan iki önemli unsur!
6. İlaç ve operasyon: Genelleyemesek de bazı ilaçların kullanımı (depresyon gidericiler, hormon ilaçları, kortizon vs) bazı kişilere kilo aldırıyor. Bu tür ilaçlar doktor denetiminde kullanılır. Ameliyatlardan sonra da kilo almak söz konusudur; bu da ameliyat şokuyla ilgili olarak psikolojik şişmanlık şeklidir.

ZAYİFLAMA ÖNERILERI,
1.Bitkisel Zayıflama İlaçları Sinir Sistemini Bozuyor: Bitkisel zayıflama ilaçlarının vücutta B1 vitamini (thiamin) eksikliğine yol açarak, karbonhidrat metabolizmasını etkilediği, bununda istem dışı göz kaymasına ve yürümede dengesizliğe neden olabildiği belirlendi. Aynı durumun, alkoliklerde de görülebildiğini ifade eden uzmanlar,alkoliklerde de thiamin eksikliğinin meydana gelebildiğine işaret ettiler. Bitkisel zayıflama ilaçlarının, ciddi bir rahatsızlık olan ataksiaya da yol açabildiği kaydedildi. Uzmanlar, araştırmada bitkisel ilaçların, metabolik dengesizlik yarattığını belirlediklerini açıkladılar. Araştırmada, deneklerin kaslarına thiamin enjekte eden uzmanlar, 3 gün içinde yürüme ve vücut dengesinin sağlanabildiğini gözledi. Bir ayiçinde ise hastalardaki sorunun tamamen giderildiği belirlendi.
2.Açlık Karşısında Nasıl Dayanıklı Olunabilir: Açlık hissini duyar duymaz hemen bir şeyler atıştırmaya kalkmayın ve on dakika bekleyiniz. Belki bu süre içinde ortaya çıkan o açlık arzusunun önüne geçmiş veya açlık durumunuz herhangi bir gıda almadan da azalmış olacaktır. Bu durumda hemen bir bardak su içiniz. Mideniz dolduğunda doyma refleksi sayesinde açlık hissinizi kandırmış olacaksınız. Mide dolduğu için açlığı daha iyi tolere edebilirsiniz.Yanınızda limon varsa bir dilim kesip suyunu içiniz.İçilen bir dilim limon suyu açlık hissini azaltacaktır. Büyük öğünler yerine daha sık aralıklarla az gıda yiyiniz. Doyma dorumu beyinde kontrol edilen bir merkez sayesinde yapılmaktadır. Ara öğünleri zevk alarak bekleyiniz. Açlık hissinden uzak durmanın diğer bir şekli ise hareket halinde olmaktır. Sadece kalorinin sınırlanması ile olan bir diyet uzun vadede başarılı olamaz. Onun için kalorinin sınırlanmasının yanı sıra aynı zamanda egzersiz yapmak ve hareket halinde olmak bir o kadar önemlidir.
Not: Hareketlilik paralelinde verilen kilolar kalıcı olarak verilmiş olan kilolardır.

3.Su İçmek zayıflatır: Birçok kişi sinirli ya da üzgün olduklarında ilk iş olarak buzdolabına yönelir. Çünkü bu zamanlarda vücutta salgılanan endorfin hormonu iştah açar ve bizi yemeye yönlendirir. Oysa bu durumda yapılacak en yararlı şey su içmektir. Çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi engeller. Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan
suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur. Yemeklerden önce içilen su tokluk hissi verir.Yağların vücutta depolanmasını önler. Karaciğerin başlıca görevlerinden biri de depolanmış yağları enerjiye çevirip, yakmaktır. Ancak böbrekler yeterli su alamazsa karaciğer iyi çalışmaz ve yağlar bedende depolanır. Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar. Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Bu yüzdendir ki kişinin gün içinde yeterli miktarda su içmesi çok önemlidir.
Not:Eğer günde 1 saat spor yapıyorsanız, bu miktarı 1 litre arttırmanız gerekir. Genelde insanın 8 bardak (2 litre) suya ihtiyacı vardır. Ancak kilolu kişilerin metabolizmalarını hızlandırmaları için daha fazla su tüketmeleri gerekir. Uzmanlar bunu fazladan her 12 kilo için 1 bardak su olarak ifade etmektedir.

4. Zayıflamada Elma Vazgeçilmez: Elmada yalnız 50 kalori vardır ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucudur. Zayıflamak için harika bir meyvedir. Düşük kalorili olduğu için kilo almayı önler, kan şekeri ve yüksek tansiyon için de oldukça faydalıdır. Elmadaki petkin maddesi, zararlı kolesterolü (LDL) düşürür; atardamarları koruyan faydalı kolesterolü (HDL) yükseltir. Elmadaki etkili maddelere yeni keşfedilen "Phenylalanin" de eklendi. Bu madde, vücutta bulunan ve kalbin çalışmasında destek olan Q enzimini faaliyete geçirir.
5.Kilo Veremiyorsanız Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirin: Sağlıklı yaşam için yemek yeme ve pişirme alışkanlıklarında yapılması gereken değişikler ile dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı:
-Yüksek kalori içeren hazır besinlerden sakınılmalı.
-Aynı gruptaki besinlerin düşük kalorili olanları tercih edilmeli.
-Az ve sık yenmeli, öğün atlanmamalı.
-Mutlaka kahvaltı yapılmalı, akşamları aşırı yemek yenmemeli.
-Açlığı bastırmak için salatalık, havuç, elma, şeftali gibi düşük kalorili yiyecekler tercih edilmeli.
-Her gün sebze ve meyve yenmeye çalışılmalı. Böylece vücudun ihtiyaç duyduğu posa alınmış olunur.
-Beta keroten, C ve E vitamini gibi antioksidanları içeren yiyeceklerden almaya özen gösterilmeli.
-Yemekler için küçük tabak, salatalar için büyük tabak kullanılmalı.
-Yemek küçük lokmalar halinde yenmeli, iyi çiğnenmeli, acele yemek yenmemeli.
-Yemek yerken, TV izleme, gazete, kitap okuma gibi, başka şeylerle meşgul olunmamalı.
-Yemek öncesi ve yemekle birlikte su içilmeli. Günde 8-10 bardak su içmeye özen gösterilmeli.
-Yemekten sonra dişler fırçalanmalı.
-Yalnızlık duygusu varsa, bunu yiyerek bastırmaya çalışılmamalı.
-Etli, kıymalı yemeklere yağ konmamalı.
-Diyette doymuş yağ ve kolesterol miktarı azaltılmalı. Yemeklerde zeytinyağı ve diğer sıvı yağların her ikisi de kullanılmalı.
-Zeytinyağlı sebze yemeklerine az yağ konulmalı. (1 kilogram sebze için 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı)
-Her türlü kızartmadan uzak durulmalı.
-Kömür ateşinde aşırı pişmiş etler ve tütsülenmiş yiyeceklerden kaçınılmalı.
-Evde tatlı yapmamaya çalışılmalı. Çok arzu edilirse tatlandırıcı ile yapılmış sütlü tatlılar tercih edilmeli. Tatlı yerine meyve tüketilmeli.
-Böreklerde kıyma yerine sebze kullanılmalı. Fırında pişirilmiş börekler tercih edilmeli.
-Özel diyet yemekleri yapılıp, aileyle birlikte sofraya oturmaktan soyutlanmamalı. Sağlıklı pişirilen yemekler tüm aileyle paylaşılmalı.
-Haftada bir gün, serbest gün ilan edilip istenen şeyler yenebilir. Ancak takip eden öğünde, salata, yoğurt, sebze, meyve gibi düşük kalorili yiyeceklerle önceki öğün dengelenmeli.

Vücut Aktivitesi de Arttırılmalı

Sağlıklı yaşam için yeme alışkanlıklarının değiştirilmesinin yanı sıra vücut aktivitesinin de artırılmasına değinen uzmanlarca ;
-Güne erken başlanmalı, 7-8 saatten fazla uyunmamalı.
-Kısa mesafeler için taşıt kullanma yerine yürünmeli, asansör yerine de merdiven kullanılmalı.
-Mümkünse haftanın 3-4 günü egzersiz yapılmalı. Pasif jimnastik yerine kalp-damar sistemini güçlendirecek aktif jimnastik tercih edilmeli veya günde 30 dakika-1 saat tempolu şekilde yürünmeli.
DİĞER ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ
1. Rejim ve dengeli beslenme:
Kilo vermek uğruna açlık rejimleri, organizmayı kızdırır ve ilk fırsatta kaybettiklerini fazlasıyla geri alır. Sağlıklı zayıflamak için branşlarında uzman kişilere başvurulmalıdır:
Beslenme uzmanı: Beslenme sorunları ve metabolizmayla ilgili hastalıklar konusunda uzmandır. Basit beslenme bozukluğundan sağlığı tehdit etmeye varan ciddi kilo sorunlarına kadar her alanda size yardımcı olabilir.
Diyet Uzmanı: Hekim olmamakla beraber bu işin uzmanlarıyla yakın işbirliği içindedir. Kişiye kalori hesabına sadık kalarak hazırladığı dengeli beslenme reçeteleri sunar.
Hormon Uzmanı: Hormonal denge ve salgı sistemi onun uzmanlık alanıdır. Aşırı şişmanlık, hormonların yanlış çalıştıklarının bir göstergesi olabilir.
Zayıflama Merkezi: Yukarda saydığımız uzmanları bünyesinde barındırır ve genel bir sağlık taramasından geçirdikten sonra beslenme ve diyet uzmanlarının işbirliği içinde sizi ideal kilonuza getirir.

2. Spor salonları:
Kasları çalıştırıp geliştirirken form tutmanızı sağlayacak aletlerin bulunduğu bu salonlarda uzmanların öngördüğü aletlerde ve bir program dahilinde çalışılır. Bu program, dengeli beslenmeyle desteklendiği takdirde fazla kiloları spor salonlarında atabilirsiniz. Zayıflama programı da uygulayan bazı spor salonlarında sağlık taraması isteniyor (ya da yapılıyor) ve sağlık durumunuza göre spor ve beslenme programınız hazırlanıyor.
3. Enstitülerde mekanik zayıflama:
Enstitülerin zayıflama programlarına giren mekanik aletler farklı işlevleriyle vücudu sıkılaştırıp biçimlendirmeyi hedefler. Bunu da adaleleri çalıştırıp yağları yakarak, lenfatik drenaj uygulamasıyla toksinleri sürerek, ödemi çözüp vücuttan su atarak, bazıları da birden fazla işlevi aynı zamanda uygulayarak yaparlar. Mekanik yöntemler dengeli beslenmeyle desteklendiğinde istenen sonuca ulaşılır.
4. Masajla zayıflama:
Çok çeşitli masaj yöntemleri var, bunlardan lenfatik drenaj toksinleri vücuttan sürerek toparlanma sağlıyor. Akupressür (baskı masajı) ise stres noktalarına uygulanarak, sakinleştirici etkisiyle fazla kiloların birikimine karşı çıkıyor. Masajlarda sıkılaştırıcı kozmetik ürünleri veya aromatik yağların kullanılması masajın zayıflama rejimlerindeki etkisine destek oluyor. Masajlar tek başına vücudun biçimlenmesinde, kasların toparlanmasında ve selülit tedavilerinde etkili. Dengeli beslenme ile birlikte uygulandığında kilo verirken vücudun biçimlenmesini sağlar.


5. Yosunla zayıflama:
Yosunun çok çeşitli kullanımları var: Yosun maskeleri, yosun sargıları, yosun banyoları, yosun hapları gibi. Yosunun bulunduğu ortamda zehiri yokeden etkisi, vücuttan toksinleri sürmek için ideal. Ayrıca mineral açısından da çok zengin bir madde. Yosunlar maske, sargı veya banyoda lokal olarak kullanıldığında, kullanıldığı bölgede sıkılaştırıcı etkisi nedeniyle seans sonunda bir incelme sağlar. Düzenli uygulamalarla bu incelme uzun ömürlü olduğu için enstitülerin gözde kürlerinden biridir.
6. Kozmetikte zayıflama:
Kremler, jeller, yağlar... Kozmetikte lokal etki yapan ürünlerin bir çoğunda kafein gibi yağları parçalayan; carnitine gibi yağ asitleri üzerinde etki yaparak yağların parçalanmasını hızlandıran aktif maddeler, sarmaşık ve yosun gibi ödem çözücü ve su tutulmasını önleyen bitkiler, E vitamini gibi hücre yenileyici, C vitamini gibi cildi pürüzsüzleştiren vitaminler bulunuyor. Kozmetikler, zayıflama rejimlerinde ve her istendiği, ihtiyaç duyulduğu zamanlarda cildi ve vücudu toparlamakta etkilidir.
7. Diyet ürünlerinin rolü:
Eğer kilolarla savaşmakta zorlanıyorsanız, diyet ürünleri zayıflama rejimlerinde size destek olur. Rejim yapmıyorsanız bile zor anlarınızdaki yeme arzunuzu bastırarak stres yaratmadan kilo almanıza engel olurlar. Fazla kilolardan kurtulmak uğruna stres altına girmemek için onlardan yararlanabilirsiniz..
SON SÖZ...
Zayıflama yöntemleri adı altında birçok uygulama yapılıyor. Ancak her uygulamanın uzmanı tarafından ve dengeli beslenmeye destek vermek amacıyla yapılmasına dikkat edilmeli. Fiziksel ve psikolojik sağlığı tehdit edecek açlık rejimlerinden kaçınılmalıdır.
Verilen kiloların geri alınmaması için 3 yol:
· Vücudun yapısına göre bir diyet uygulanmalı ve bu diyet bozulmamalı. Uzmanın rejimine mutlaka uyulmalı ve hiçbir koşulda diyet bozulmamalı.
· Normal hayata geçiş diyeti uygulanmalı. Eğer birden eskisi gibi beslenmeye başlanırsa vücut verdiğini fazlasıyla alır ve bir dahaki diyete kendini hazırlayarak yediğinizi depolar. Diyetten sonra normal beslenmeye yumuşak geçiş dönemi şarttır.
· Kişi diyet sonrası iki ay aynı kiloda kalmalıdır. Ancak diyetten sonraki iki ayda bir kilo alırsa bu sorun yapılmamalıdır; zira alınan bu bir kilo ile vücut yeni kilosuna uyum sağlamaya başlamış demektir.
FADİME
27 Haziran 2009 19:24   |   Mesaj #5   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
NASIL ZAYIFLARIM?
Sponsorlu Bağlantılar
27 Haziran 2009 20:23   |   Mesaj #6   |   
ozti - avatarı
VIP p@®@Dσkگ
Alıntı
FADİME adlı kullanıcıdan alıntı

NASIL ZAYIFLARIM?

Aşağıdaki link'e tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..

TIKLAYIN

Zayfılamak için zayıflama merkezleri , bitkisel kür'ler ve tıb'bi ilaçlar bulunmaktadır.Fakat en doğru olanı bir sağlık kuruluşundan yardım almak'tır , çünkü yanlış yada bilinçsiz zayıflama yöntemleri daha ciddi sonuçlara yol açmaktadır.
Misafir
21 Eylül 2009 23:38   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Alıntı

toksinler nasıl atılır

vücudumuzdan toksinleri nasil atariz
Misafir
27 Ocak 2010 20:58   |   Mesaj #8   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
slm ben adanadan yüsra 1.60 boyundayım 59 kiloyum 18 yaşındayım balık etliyim ama kilolusun diyorlar nasıl zayıflıya bilirim acaba ..!
Misafir
4 Nisan 2010 20:31   |   Mesaj #9   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
merhabalar ben deniz farlutal(hormon ilacı)kullandığım için baya kilo aldım.45 gün evvelde kestim..yaklaşık 1.5 aydır zayıflamak için ne kadar çabaladıysamda baskülde ibre oynamadı..1.5 aydır haftada 5 gün 3 km yürüdüm,50 mekik çektim,fletes yaptım(sopayla)lahana-maydanoz suyu kaynatıp içtim(taze olarak)ve zayıflama ilacı formula7 aldım.sabahları diyet bisküvi öğlen öğün yemeği akşam sadece 1 kase yoğurt 1elma 1 portakal çay içinde tatlandırıcı ama inanın ibre oynamadı..sorunum bu bana yapışan hormonu başka nasıl vucuttan atabilirim..bilgisi olan varsa yazsa sevinirim bu arada 4 gündür desal kullanıyorum(diüretik)benim yapacağım başka bişi kalmadı göbek-mide 2 kat oldu bunlar hiç yoktuMsn Sad
Misafir
12 Mayıs 2010 16:01   |   Mesaj #10   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
kortizon vucuttan nasil atilir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum .İYİ GÜNLER
Sponsorlu Bağlantılar
Cevap Yaz
acebook yorumları
paneli aç